واکنش ناجا به انتقال خودروی حامل دوکودک به پارکینگ

همزمان با انتشار فیلم انتقال یک خودرو به پارکینگ که دو کودک نیز در آن حضور داشتند، دفتر سخنگوی ناجا در این باره توضیحاتی  ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار «ایران»، دفتر سخنگوی ناجا درخصوص پخش فیلمی از نحوه انتقال خودروی پراید به پارکینگی در شهر نوشهر واقع در استان مازندران که دو کودک خردسال نیز در آن به خواب رفته بودند، اعلام کرد: مأمور پلیس راهور از حضور این دو کودک درون ماشین بی‌اطلاع بوده است.بنابر این گزارش، راننده خودرو هفته گذشته با توقف در خیابان بوعلی نوشهر در نزدیکی بیمارستان شهید بهشتی، جنب داروخانه، سد معبر کرده که تابلوی توقف ممنوع نیز در آن مکان نصب شده بود.

در ادامه طی تماس مردمی با پلیس 110، پلیس در محل حاضر و پس از10 دقیقه تلاش برای پیدا کردن صاحب خودرو و به نتیجه نرسیدن، سرانجام خودرو به پارکینگ منتقل شد.بنابر اظهارات مأمور حاضر در صحنه، شیشه خودروی مذکور دودی و بخار گرفته بوده و درون ماشین قابل مشاهده نبوده تا از حضور دو کودک خردسال یک و سه ساله آگاه شوند.

حال آن که پس از انتقال خودرو به پارکینگ، با مراجعه والدین کودکان، مشخص شد دو کودک درون خودرو بوده که حتی در این جابه‌جایی و نقل و انتقال کماکان در خواب بوده‌اند.در هر صورت، برای بررسی دقیق‌تر و مشخص شدن صحت و سقم موضوع، تیمی به شهرستان نوشهر اعزام شده است.بی شک حتی اگر یک درصد مأمور پلیس از حضور دو کودک در خودرو مطلع بوده و چنین اقدام ناصوابی را انجام داده باشد، به طور حتم برخورد انضباطی با وی صورت و ادامه فعالیت مشارالیه مشروط خواهد شد و البته جای بسی نگرانی و دلمشغولی دارد که مادری دو فرزند خردسال خود را درون خودرو و بدون اینکه به کسی اطلاع دهد، برای مدتی هر چند کوتاه رها کرده و حتی برای کار بسیار مهمی خودرو را ترک کند.

باید در نظر داشته باشیم که پلیس و کارشناس‌ها همواره هشدار داده‌اند هیچ گاه نباید کودکان خردسال‌مان را درون خودرو تنها رها کنیم حتی برای لحظاتی کوتاه، زیرا امکان هرگونه خطری از جمله خفگی، به سرقت رفتن خودرو، آتش‌سوزی، برخورد و تصادف خودروی دیگری با خودروی پارک شده، ترس شدید کودک از تنهایی و... متصور است.
لینک مرتبط :
+42
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  خوشحالم که در یک مورد هم که شده پلیس نیروی انتظامی پاسخگو شد، و این میسر نبود مگر به یمن معجزه رسانه های اجتماعی :)
  3
  46
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. خواهش میکنم خودتون رو از نشر این قبیل شایعات منع کنید حتی اگر فقط به جنبه مزاح و شوخی باشد. در هر حیطه و زمینه‌ای پاسخگو بودیم و هستیم. بقول معروف «کم نمیاریم»
  27
  6
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  پلیس و نیسان های خود رو بر دستشان در یک کاسه است بمحض توقف خودرو در مکان توقف ممنوع بسرعت برق خودرو بپارکینگ حمل میشود وصاحب ماشین علاوه بر پرداخت پولهای قانونی وغیرقانونی باید حدود 100 هزارتومان بابت حمل ماشین وپارکینگ بپردازد واین مبلغ برادرانه بین پلیس ونیسان حامل وپارکینگ قسمت میشود.جای تعجب ندارد که چرا راننده نیسان متوجه کودکان نشده است.!؟.
  4
  19
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  نظریه پلیس مبنی براینکه بچه های خوردسال نباید بدونه فردحضور بزرگتر در خودرتنها رها شوند,کاملادرست است.دربرخی از کشورها از جمله آمریکا اگر چنین اتفاقی پیش بیاید,حتی ممکن است پلیس کودک را به والدین تا مدتها ندهند تا دادگاه تعین تکلیف کند.
  1
  7
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.