ترامپ و اولاند تلفنی درباره توافق هسته‌ای ایران صحبت کردند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا و فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، تلفنی با یکدیگر گفت و گو و درباره موضوعات مختلف سیاست جهانی تبادل نظر کرده‌اند.
 
بنا به گزارش‌ها استراتژی مبارزه با تروریسم، بحران سوریه، بحران اوکراین و توافق محیط زیستی پاریس از جمله موضوعات مورد بحث بوده‌اند.
 
رویترز می‌گوید توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی و ایران نیز در میان مسائلی بوده‌ که ترامپ و اولاند درباره‌شان گفت و گو کرده‌اند.
 
دونالد ترامپ در جریان تبلیغات انتخاباتی به برخی سیاست‌های کلان دولت آمریکا حمله کرد و وعده داد که خلاف سیاست‌های قبلی عمل کند. او از جمله منتقد سرسخت توافق هسته‌ای با ایران بود و به گفته یکی از مشاورانش دولت او به دنبال بازبینی توافق خواهد بود.
 
رویترز به نقل از منبعی نزدیک به رئیس جمهور فرانسه نوشته است که آقایان ترامپ و اولاند موافقت کرده‌اند که دو دولت مواضعشان را درباره موضوعات کلیدی روشن کنند.
ظریف در پراگ
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، می‌گوید در صورتی که با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ دولت آمریکا به تعهداتش در توافق هسته‌ای عمل نکند، ایران گزینه‌های بسیاری برای واکنش به آمریکا خواهد داشت.
وزیر خارجه ایران به پراگ رفته است آقای ظریف که به پراگ سفر کرده است، در کنفرانس خبری مشترک با همتای چک خود گفت: "برجام یک توافق چندجانبه است که به تایید شورای امنیت سازمان ملل رسیده است. ما به تعهداتمان عمل کرده‌ایم اما دولت کنونی آمریکا برخی تعهداتش را اجرا نکرده است."
 
او گفته است که ترجیح ایران به اجرای توافق هسته‌ای است، اما در صورتی که یکی از طرف‌ها توافق را نقض کند، تهران گزینه‌های بسیاری خواهد داشت.
+27
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  به چه نتیجه ای رسیدن ؟ قراردادهای سرمایه گذاریشونو بیشتر کنن ؟
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.