برای نخستین‌بار یک آمریکایی ایرانی‌تبار معاون فرماندار یک ایالت آمریکا شد

سیروس حبیب، ۳۵ ساله سناتور ایالتی واشگتن که اخیرا به معاونت فرمانداری این ایالت رسید یک آمریکایی ایرانی تبار به عنوان معاون فرماندار ایالت واشنگتن انتخاب شد.
 
به نوشته روزنامه «سیاتل تایمز»، سیروس حبیب، ۳۵ ساله، که در حال حاضر سناتور دموکرات از شهر «بلویو» در ایالت واشنگتن آمریکا، در انتخابات معاونت فرمانداری برای این ایالت پیروز شد.
 
سیروس حبیب، اولین آمریکایی ایرانی تبار است که از حزب دموکرات به سنای ایالت واشنگتن راه پیدا کرد. او بالاترین ایرانی تباری است که تاکنون در انتخابات در آمریکا موفق شده است.
نامزدهای معاونت فرمانداری ایالت واشنگتن که سیروس حبیب در میان آنها پیروز شده است او در دوران کودکی سه بار با یک نوع سرطان اطفال مبارزه کرد و در هشت سالگی و به دنبال این بیماری، بینایی خود را کاملا از دست داد.
 
سیروس حبیب پس از مهاجرت والدینش به آمریکا در ایالت مریلند متولد شد. بعدها والدینش به ایالت واشنگتن رفتند و او در آنجا از دبیرستان فارغ التحصیل شد.
 
آقای حبیب همچنین در دفتر سناتور هیلاری کلینتون در نیویورک کار کرده است. تحصیلات کارشناسی اش را در دانشگاه آکسفورد انگلستان و در رشته ادبیات انگلیسی به پایان رساند.
 
سیروس حبیب پس از بازگشت به آمریکا به دانشگاه ییل رفت و مدرک حقوق خود را از دانشکده حقوق این دانشگاه دریافت کرد.
+102
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان
  در آمریکا تقریبا زنگ، تبار، نژاد، مذهب ارزش نیست این طور مشخصات در مورد انسان در کشورهای عقب مانده و جهان سوم مثلا ایران مهم هست که طرف حتما باید فارس بوده یا شیعه ونژاد آریایی ! درضمن فارسی بدون لحظه تمرین کند ! در چشم نژاد پرستان دنیای کوچک خود بزرگ هست ولی طرفدارن هومن رایت دنیای بزرگ به خاطر متعصب ها ، کوچک می بینند!
  28
  18
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Anisa - ونکوور، کانادا

  حالا اگه ایران بودند ایشون ، نهایت امر اینکه تلفنچی یک اداره میشدند . بهشون تبریک میگم و براشون آرزوی موفقیت روزافزون میکنم
  6
  34
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  خب به ما چه،چه دردی از ما درمان میشه؟این هم مثل اندره اغاسی از انکه ترفداراش ایرانی هستن شرمنده است(برین ازش بپرسین کجایی هستی،فورا میگه امریکایی)
  17
  10
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران
  [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::]. خوب فارس ها نژاد پرست هستند که یک ترک مانند سید علی گدا نقش رهبر و یک عرب مانند لاریجانی رئیس مجلس است ! فاشیست شیعه هم هدیه شما پان مغول ها به ایران و ایرانی است !ترامپ امده باید خیلی بترسی پان عثمانی ! وقتی حکومت جمهوری اسلامی به سطل زباله تاریخ ایران فرستاده شد بساط پان عثمانی و صفوی شما ترک های شیعه که ایران را به این روز انداختید تمام میشود !
  5
  7
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  افرین
  0
  1
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.