استقبال گردشگران از سفر به ایران

نیویورک تایمز در گزارشی از ایران می نویسد که شمار سفر گردشگران خارجی به ایران افزایش قابل توجهی یافته است.
 
به نوشته این روزنامه بسیاری از گردشگران از کشورهای اروپایی راهی ایران شده اند، به ویژه کشورهای اسکاندیناوی، فرانسه و اسپانیا. نیویورک تایمز می گوید حتی سفر گردشگران آمریکایی به ایران رو به افزایش است.
 
محدودیت های ایران نظیر ممنوعیت نوشیدنی الکلی و یا آمار بالای اعدام تغییری نیافته است، زنان مجبورند که موهای خود را با روسری بپوشانند، حکومت نیز شعار های ضدغربی می دهد و هر از چند گاهی شهروندان دو ملیتی را دستگیر می کند و صدها نفر را هم اعدام می کند.
 
با این حال جاذبه های طبیعی و تاریخی ایران که چند مورد آن در میراث جهانی ثبت شده زیاد است و پس از روی کار آمدن حسن روحانی و پس از توافق اتمی، سفر به ایران نیز افزایش یافته است.
 
نیویورک تایمز به نقل از مقامات نوشته بیش از ۵ میلیون گردشگر سال گذشته به ایران سفر کردند. اما این آمار شامل زائران شیعه هم می شود. مقامات انتظار دارند تعداد بیشتری هم امسال سفر کنند. در مقایسه، ترکیه که همسایه ایران است قبل از ناآرامی ها ۲۰ میلیون گردشگر در سال جذب می کرد.
 
به نوشته نیویورک تایمز، پروژه های هتل برای اسکان گردشگران جریان دارد و بیش از ۳۶ هزار ایرانی نیز از طریق سایت Couchsurfing برای تجربه و بدون رد و بدل پول، به گردشگران جا پیشنهاد می کنند.
 
نیویورک تایمز اما در عین حال از فردی به نام معمارصادقی، ساکن کانادا گزارش داده که وقتی به دیدار پدر و مادرش در ایران رفته بود از طریق همان سایت به هزار نفر در زمان های مختلف جا داده بود. اما مقامات او را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق جا دادن به مردان و زنان بدون حجاب غربی بازداشت کردند. او اکنون می گوید مادرش دیگر اجازه نمی دهد که زیر زمین خانه را در اختیار مهمانان بگذارد.
+87
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  چشم حسودان و بخیلان در بیاد !!! فشار بهتون اومد منفی دادید ؟؟؟
  20
  68
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  شاهنشاه آریامهر - تهران، ایران

  با آمدن توریست بیشتر ، آگاهی‌ مردم هم بیشتر میشه ، پول میاد کسب و کار رونق میگیره . در کل آمدن توریست جز خوبی‌ چیز دیگری همراه نمیاره.
  10
  44
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  5 میلیون توریست در سال گذشته به ایران امده منتها 4میلیونو 998 هزارتاش زوار امام رضا بودند که از پاکستان وافغانستان وعراق آمده بودند که نصف این زوار برای مفت خوری وگدایی وارد ایران شدند فقط دوهزارتا توریست گول خورده خارجی داشتیم که بیچاره ها عوضی بجای ترکیه به ایران آمده بودند
  0
  3
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.