چشم های شوهر عمه کینه جو کور شد

حکم قصاص هر دو چشم شوهر عمه‌ای که در اقدامی کینه‌جویانه، دخترک 4 ساله برادرزاده همسرش  را با آهک نابینا کرده بود، صبح دیروز با حضور سرپرست دادسرای جنایی تهران و متخصصان پزشکی قانونی اجرا شد.

به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، 17 تیر سال 88، والدین دختر 4 ساله‌ای به نام فاطمه که برای میهمانی از همدان به سنندج رفته بودند، به محض بیدار شدن از خواب، متوجه غیبت عجیب دخترشان شدند. آنها پس از ورود به حیاط، با پیکر نیمه جان دخترک روبه‌رو شدند که به سختی نفس می‌کشید و سر و صورتش هم آهکی بود. بنابراین فاطمه را به درمانگاه منتقل کردند، اما ساعاتی بعد اعلام شد هر دو چشم دختر کوچولو نابینا شده است. از سوی دیگر، همزمان با شروع تحقیقات پلیسی، شوهرعمه دخترک که به عنوان مظنون اصلی تحت بازجویی قرار گرفته بود، مدعی شد فاطمه از بلندی روی آهک افتاده است. اما  تحقیقات ادامه یافت تا اینکه وی سرانجام  لب به اعتراف گشود و راز جنایت هولناکش را فاش کرد. او به کارآگاهان گفت: «شب حادثه برادر زنم همراه خانواده‌‌اش میهمان ما بودند. بعد از صرف شام، تا دیر وقت بیدار بودیم و هنگام خواب، من و پدر فاطمه در راهرو خوابیدیم و فاطمه هم اصرار داشت نزد پدرش بخوابد اما من مخالفت کردم  چون می‌خواستم در راهرو تریاک بکشم. صبح که بیدار شدم، فقط فاطمه بیدار بود که با دیدن من ناسزاگویی کرد. من هم عصبانی شدم و او را به حیاط بردم و خواستم با پاشیدن آهک به صورتش تنبیهش کنم اما فکر نمی‌کردم این اتفاق بیفتد.»

با اعترافات تکان دهنده متهم، پرونده‌ پس ازصدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان کردستان فرستاده شد و قضات دادگاه کیفری استان کردستان پس از محاکمه، شوهرعمه را با توجه به درخواست والدین دخترک، به قصاص هر دو چشم محکوم کردند. چندی بعد این حکم به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید. سپس پرونده به واحد اجرای احکام دادگستری ارسال شد و پدر فاطمه نیز با پرداخت 40 میلیون تفاضل دیه، بر اجرای هر چه سریع‌تر حکم تأکید کرد.

انتظار برای اجــــرای این حکم 7 سال به طول انجامید و در نهایت پرونده به صورت نیابتی، برای اجرای حکم به دادسرای تهران فرستاده شد. صبح دیروز نیز حکم این محکوم با پاشیدن آهک در چشمانش به اجرا درآمد.

قاضی شهریاری- سرپرست دادسرای امور جنایی تهران- نیز در این باره گفت: حکم قصاص دو چشم این محکوم با حضور متخصصان و مسئولان دادسرای جنایی اجرا شد.

این دومین اجرای حکم اسیدپاشی و ترکیبات شیمیایی (آهک) در کشور از زمان تصویب ماده واحده مجازات اسیدپاشی یا سایر ترکیبات شیمیایی مصوب ١٣٣٧ است. مورد قبل در اواخر سال گذشته توسط دادسرای جنایی تهران اجرا شده بود.
+73
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  احتراز - دورف، آلمان

  دختر ۴ ساله شروع به نا ‌سزا گوی کرد؟!!!
  1
  124
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک

  در این مورد عکس العمل بسیار بجایی از طرف دستگاه قضایی انجام شده
  11
  137
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان
  یک فقیر به جمع فقیران ایران زمین اضافه شد! یک بدبخت به جمع بدبخت های ایران زمین اضافه شد!
  29
  37
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  [::iran1 - آرلون، بلژیک::]. [::iran1 - آرلون، بلژیک::]. وحشتناکه برای من که از یک ایرانی خوش نشین جملات قرون وسطایی بخونم! حتماً داعشو هم محکوم کردی هر از گاهی!!! وای به حا ل اون مردمی که هنوز از قوه قضاییه یک حکومت ورشکسته آخوندی حمایت میکنند! رژیمی که خودش ننگو نفرتو نکبت تولید میکنه! باید خون گریه کرد!
  64
  30
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  بیچاره ها یکی بی گناه یکی گناهکار . هردو بیچاره و قانون بیچارتر !!!!
  7
  53
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  رژیم ایران در برابر مجرمان انقدر ضعیف است که خیلی ترسویانه با مجرمان برخورد میکند یا حکم میدهد . اعمال اعدام کردن مجرمان یا قطع کردن دست و پا , تا به کور کردنشان میرسد حکمهای خیلی خیلی بی خرج برای رژیم هستند و با اعدام کردن و ذلیل و علیل کردن مجرمان هم از شر شاکیها نجات می یابند هم از شر و درد سرهای متهمان در زندنها که برای حکومت ایجاد میشود خلاص میابند.
  5
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  برای چنین شوهر عمه ای بهترین و عادلانه ترین حکم فرستادن ایشان در محضر استاد قرائت قران یعنی الحاج سعید طوسی دام افاضاته است یعنی اول قرائت قران یاد میگرفت بعدا احکام دیگر صادر میشد. تا این مرتیکه هر بلائی که سر عمه اورده و بعدا سر این کودک بی زبان .خدائیش باید از تولیدات وازلین سعید طوسی بهره میگرفت
  7
  45
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران
  جنایتی هولناک و مجازاتی هولناکتر! مملکت ایران صحنه کابوس....
  12
  23
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک
  این وحشی بازی ها تا چه وقت ادامه داره . من بد کنم و تو بد مجازات دهی پس فرق میان من و تو چیست بگو.
  15
  12
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان
  اگر ما تمدن داشتیم چه میشد!! و اگر ما قانون داشتیم !!! امروز با پیشرفت علم و امکانات بیشمار اگر ما تنها فکر میکردیم چه میشد . بجای گور کردن یک ادم میتوانستیم هزینه کنیم و این کودک را با پیوند چشم بینا کنیم و ان نادان را واداریم تا اخر عمر هزینه ان را بپردازد . اگر ما خرد داشتیم . !!!
  11
  19
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران
  حکمی عادلانه مو لای درزش نمیره
  6
  23
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران
  [::همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان::]. خب ب جهنم که کور شد.به درک که یه فقیر به فقرا اضافه شد.تو بگو باید چیکارش میکردن.فقط شعار ندین یه بار هم راحل بدین. اصلا به چه گناهی چش یه تفل معصوم باید کور بشه ها
  4
  23
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  تفاضل دیه دیگه واقعا نوبره . چون اون مردک وحشی خیکی نر بوده و این طفل معصوم بی گناه چهار ساله ، ماده ، حالا ارزش اون الاغ بیشتر از این طقل معصومه و اون پدر بیچاره علاوه بر مخارج دکتر دخترش که چند بار بردتش امریکا ، 40 میلیون تومن هم باید جور کنه بده به اون الاغ
  0
  0
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.