وزیر اقتصاد 'شایعات در مورد حساب های بانکی رئیس قوه قضاییه' را رد کرد

وزیر اقتصاد تعلق حساب های بانکی به صادق لاریجانی را تکذیب کرده و این حساب ها را متعلق به قوه قضاییه دانسته است
 
علی طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی ایران با رد "شایعات" مطرح شده در مورد حساب های بانکی صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه گفت: "این حساب‌ها از بیست سال پیش مربوط به قوه قضاییه بوده است."
 
ظاهرا اشاره وزیر اقتصاد ایران، به خبر منتشر شده در کانال تلگرامی "آمدنیوز" در مورد وجود ۶۳ حساب شخصی به نام "صادق آملی لاریجانی" و واریز غیرقانونی سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان به این حساب هاست که بعد از انتشار، مورد استناد سایت های اینترنتی گوناگون قرار گرفت.
 
علی طیب نیا شامگاه سه شنبه ۱۸ آبان در گفتگو با شبکه ۲ صدا و سیما گفت: "از ۲۰ سال پیش با هماهنگی خزانه کل کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه قضاییه به صورت سپرده در سیستم بانکی کشور قرار گرفته است."
 
وی با ذکر اینکه "طبعا به این مبالغ سودهایی نیز تعلق گرفته که البته از اصل پول ها به هیچ وجه استفاده نشده است" افزود: "سود حاصله از مبالغ مذکور، صرفا برای برخی هزینه های معین در قوه قضاییه صرف شده است."
 
وی توضیح بیشتری راجع به تعداد حساب های بانکی استفاده شده به این منظور، میزان سود مورد اشاره خود یا "هزینه های معین" انجام شده با استفاده از سود حاصل نداده است.
 
آمدنیوز، پیشتر به نقل از "یک مقام ارشد در قوه قضاییه" مدعی شده بود: "پس از اطلاع مدیران بانک ملی از وجود ۶۳ حساب شخصی به نام آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، و واریز وجوه قوه قضاییه و دعاوی حقوقی و کیفری به این حساب‌ها توسط مردم، دو تن از مدیران بانک ملی از این موضوع مطلع و اطلاعات مربوط به این حساب‌ها را در اختیار علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد گذاشته‌اند."
 
این کانال تلگرامی افزوده بود مجموع سود بانکی دریافتی صادق لاریجانی از ۶۳ حساب بانکی "۲۵۰ میلیارد تومان در سال" بوده که "رقمی در حدود ۲۰ میلیارد تومان ماهانه، به وی پرداخت شده است".
 
آمدنیوز ادعا کرده بود: "پس از اطلاع این دو مدیر بانک ملی از جزییات این اقدام غیر قانونی، که از مصادیق اختلاس است، مدیران سازمان بازرسی کل کشور در جریان قرار گرفته اند و موضوع توسط علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد در هیئت دولت مطرح و به حسن روحانی رییس‌جمهور گزارش شده است."
 
ادعای دیگر این رسانه این بود که که آقای روحانی با رفتن به نزد رهبر جمهوری اسلامی، وی را در جریان این حساب ها گذاشته که "خشم آیت‌الله خامنه‌ای" را به دنبال داشته است. آمدنیوز افزوده بود که در واکنش به خبرسازشدن حساب ها، قوه قضاییه دو تن از مدیران بانک ملی و دو تن از کارشناسان سازمان بازرسی کل کشور را بازداشت و زندانی کرده است.
 
علی طیب نیا در گفتگوی تلویزیونی شامگاه سه شنبه، که خبر آن تیتر اصلی خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه شد، تاکید کرد که ادعاهای مطرح در مورد حساب‌های مالی رئیس قوه قضاییه "قطعا کاملا ناصحیح است".
+11
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  razmandeh - استکهلم، سوئد
  حساب وجود داشته ولی از اصل پول برداشت نکرده فقط سودش را برداشته!!!!!!! جدا اینها فکر میکنند مردم گوششان دراز است؟؟؟؟؟؟ وقتی یک دیکتاتور میتونه سالها بر کرسی قدرت تکیه بزنه که پول داشته باشه وپول خرج کنه!!! واین ناکسان میدونند پول را کجا خرج کنند تا بتونند سالهای زیادی بر قدرت بمانند !!! 50% پولهای دزدی را خرج نیروهای امنیتی میکنند !!! و 50%دیگرش را باهاش حال میکنند !!! ماهم که یک خر داشتیم !!! از پیری و خستگی مرد!!
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  نمى خواستم این گونه صحبت کنم ولى این گ.... را هر چه بهم مى زنند بوى گندش مشام را بیشتر آزار مى دهد.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  بابا ما راضی بزحمت نبودیم که این تعداد از مسئولین زابراه بشن. این دولت شریف و مردمی اخباری بمراتب بزرگتر از اینرا تکذیب کرده است، اینکه چیزی نیست! :o
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  sikan - موناکو، فرانسه
  غاغا از شنیدن خبر دردناک شده میخواد لاریجانی هارو بفرسته کلاس قران طوسی تا به راه راست هدایت بشن
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.