تندیس "منشور کوروش" در لس‌آنجلس.

+298
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  Bornfree - لندن، انگلستان

  با نشون دادن این تندیس جذب توریست می‌شه، پس باید به ایرانم پورسانت بدن، چون این واس ماست. البته کی‌ مردشه بگیره.
  17
  45
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  افرین ..تنها کلامی که میتوانم بگویم !
  10
  119
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  حیف آن وقت و زحمت که برای این تندیس دروغین صرف کرده اند. ایشان دیکتاتور جاه طلبی بوده که برای گسترش امپراطوری خودش از هیچ جنایت فروگزار نکرده و کلی هم آدم کشته، و خود هم در راه جاه طلبی خودش کشته شده. البته یک جاه طلب دیکتاتور هم میتواند عادل باشد، اما اینکه او را پاسدار حقوق انسان بنامیم سخنی پوچ و اغراق آمیز و بیهوده گویی بیش نیست. کوروش را میشود نابودگر تمدنها دانست، نه پاسدار حقوق انسان. ;)
  223
  18
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  پاینده باد کوروش بزرگ، یاد و ایدئولوژی تو ‌ای مرد بزرگ جاودانه خواهد بود.
  13
  148
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  به کوری چشم تمامی دشمنان ایرانی و ایران زمین ( آخوندهای تازی و مفت خورهایشان).
  14
  158
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  [::استالین - ولادی وستوک، روسیه::]. مسکویچ مدل ماشینی که سوار میشی چیه . سابلانچیا ؟ حتما قرمزه . یا سرخه . راستی کجا یادگرفتی پارسی سخن بگی . ک گ ب . ؟؟ برگردی وطن اشغالی به ادمای مثل تو خوب پول میدن .میدونیکه بخصوص که اربابت اسمش چی بود ؟ چکمه . نعلین ؟ خلاصه . البته دریا بدهن سگ نجس نمیشه .
  15
  144
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::استالین - ولادی وستوک، روسیه::]. فکر میکنی زحمتی که برای نگه داری سیبیل های استالینی ات میکشی بیشتره یا زحمت واسه این تندیس؟؟ 😂. البته نمیدونم سی بیل داری یا بیست و نه تا بیل یه خاک انداز!؟؟؟
  7
  122
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  [::استالین - ولادی وستوک، روسیه::] تا چشمت در بیاید پان مغول افغانی !!! تمام دنیا استواته حقوق بشر کوروش کبیر اولین استوانه حقوق بشر جهان می دانند ! . بابل ی ها کسانی بودند که با اشوری ها ایلام حمله کرده بودند . زنان و کودکان ان را کشته بودند و برای نسل کشی بر روی زمین های کشاورزی ان نمک پاشیده بودند . مادها اشوری را نابود کرده بودند و پارس ها بابلی ها را ! براساس متن خود استوانه کوروش کبیر پان مغول بعد فتح بابل ، ماد و لیدیه خود بابلی ها ، مادها و لیدیه ها بر سرزمین خود حکومت می کردند نه پارس ها و خدایان خود را می پرستیدند و مجبور به پرستش . خدای پارسیان نشدند . و زنان و کودکان ان بعنوان برده گرفته نشدند . در صورتی که همان اسکندری که تو به او کبیر می گویی تخت جمشید اتش زد و حتی به افسران یونانی خود رحم نکرد و چند نفر انها را زنده زنده سوخت و در اخر بخاطر زیادی خواهی هایش در راه هندوستان مرد و زن تروریست افغانی اش که شاهدخت ایران را از روی حسادت در چاه کشته بود به دست خود یونانی ها او و تخم هرزه اش هلاک شدند .
  23
  123
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  همین الان ایت الله بی بی سی یک مقاله توسط پان ترک ها نوشته شده است . تا کوروش کبیر را زیر سوال ببرند . ایت الله بی بی سی فارسی که هیچ خبری از دستگیری ها ی مردم در دشت پاسارگارد را اطلاع رسانی نمی کند . یا الان جمهوری اسلامی بخشنامه داده است به تورهای گردشگری که کسانی که در ابان و مهر ماه به پاسارگارد سفر کرده اند اطلاعات ان ها را به ما بدهید . ( منبع رادیو فردا ) ایا دیدید بی بی سی خبری از این چیزها بدهد . ایا دیدید بی بی سی خبری از ظلم و ستمی که به مردم پارسی زبان در افغانستان ، پاکستان و ازبکستان توسط پان مغول میشود بدهد ؟! چون مسئولین ایران ستیز بی بی سی فارسی همه مغول زاده و ضد ایران هستند ! یادمون نرفته وقتی شعار های مرگ بر فارس و کرد و ارمنی سر قضیه فتیله این پان مغول ها می دادند بی بی سی فارسی چطور موزیانه در برابر نژاد پرستی پان مغول ها سکوت کرده بود و حتی انها را مظلوم نشان داده بود . حالا ما عرب نمی پرستیم شده عرب ستیز !!!خوب انها مرگ بر عرب نگفتند . به هر حال فارس ها در ایران اگاه شدند . بخاطر شیعه بودن و زبان رسمی فارسی بسیاری از فارس از ظلم و ستمی که
  16
  114
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  درود بر کوروش بزرگ که بردگان را آزاد و معابد را آباد و داراییهای کلیمیان را به آنان پس داد. و منشور حقوق بشر را برای نخستین بار نوشت.و مورد احترام جهانیان است. و درود بر ایرانیان که به نام کوروش افتخارمیکنند و آنرا زنده نگهداشته اند. برخلاف افغانیها که قدر بزرگان خود را ندانسته و پشتونهای وحشی و بی تمدن پاکستانی سوارشان شده اند.و لعنت بر استالین و هیتلر و چنگیز و تیمور لنگ و تمام جنایتکاران و برده فروشان تاریخ بویژه استالین دیوانه که بیشتر از همه جنایتکاران تاریخ آدم بیگناه کشت و خیانت بزرگی به آرمان کمونیسم نمود. زیرا نام کمونیسم از فاشیسم هم بدتر شد.
  6
  109
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. بیجاست بیسواد، شما عراقیان عجم خود رگ و ریشه تان به کربلا و نجف میرسد و اصلا معلوم نیست ایرانی هستید و یا نه و از وقاحت ما بلخیان و غزنویان و کابلیان و سمرقندی و بخارایی و زابلی را توهین میکنید؟شما ها بیخود خود را پاسدار فرهنگ و دین و آیین ایرانی جاه زده اید، خون عربی در رگ های تان جاری است;) ولی از بی‌شرمی میخواهید برای ما دری زبانان تا مرز چین هویت تراشی دروغین بکنید. رضا مکسیم گدا زاده نام پارس را به ایران جعل کرد وگرنه ایران فردوسی حماسه سرای "زبان دری" بلخ و بامیان و کابل و زابل و غزنه و هرات و سمرقند و بخارا است. محل پهلوانی رستم زابلی خارج از ایران کنونی میباشد. خواستگاه فرهنگ ایران و دین و آیین زرتشتی بلخ بود، فردوسی شهر بلخ را حتی قبله گاه ایرانیان معرفی میکند و میگوید: به بلخ گزین شد بران نوبهار،که یزدان پرستان بدان روزگار.مران جای را داشتندی چنان،که مر مکه را تازیان این زمان. آنچنان کوروش کوروش میکنند که انگار دیکتاتور کوروش آغاز تاریخ بوده و همه افتخارات و داشته فرهنگی را او به وجود آورده.
  114
  5
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد

  [::استالین - ولادی وستوک، ]. این اطلاعات وسیع را که فقط تو ، خودتو ، تنها تو ، دارى با ما هم تقسیم کن که ما هم یاد بگیریم !! منبع این همه خیانت اگر ایرانى باشى که بعید میدونم را معرفى کن ما هم مستیفض بشیم !!
  1
  110
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  [::استالین - ولادی وستوک، روسیه::] .... پان مغول تو داخل سایت ایرانیان چه ....می کنی برو به سایت .... و به زبان دری وری خودت سخن بگو ! تو .... فردوسی اهل توس ایران بوده است و زرتشت هم اهل ری ، سیستان یا اذرابادگان بوده است .المی اسم اینها رو بخودت سند نزن پان مغول تنها هنر شما ....اختراع طالبان در ایران بوده است . پان مغول غزنویان هم ترک بودند و به شاهنامه فردوسی هم توهین کردند . والله در همان شاهنامه فردوستی کابل جز توران به حساب می امده است که تهمینه شاهدخت شاه کابل بوده است و پسرش برای افراسیاب می جنگیده است یعنی شما جز ایران نبوده اید .اگر می خواهی شاهنامه فردوسی را سند بگیری .قبلا هم گفتم قاجار و صفوی هم به این منطقه ایران میگفتند نه پارس ! حالا عقده و حسادتت از کوروش مشهص شده است . بله اینها همه مال ما است اگر ایران نبوده است شما ....حتی به زبان دری وری خود امروز نمی توانستید حرف بزنید یا به زبان بربرهای ترک و پشتون حرف می زدید . تا چشت در بیاد ....پان مغول ....
  1
  95
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  بعد ......پان مغول خود فردوسی می گوید متولد توس ایران است نه سرزمین مغول ها در افغانها و از تک تک سهر های سرزمین ایران از اردبیل ، ری، مازندران ، شیراز و اصفهان سخن گفته است و کاملا می گوید نام زبان من فارسی است و تاریخ که زنده کرده است عجم است . بهتر دهنت استالین درباره ایران و تاریخ ان ببندی پان مغول ! ....... از قدیم الایام داعش بودن در خون شماها بوده مانند شاهدختت که زن اسکندر گجتسگ شد و شاهدخت ایران را سر برید . زرتشتیانسراسر دنیا خودشان را به ملت ایران و پارس می چسبانند و تمام اتشکده های زرتشتی در ایران قرار دارد نه افغانستان ! چون افغانستان جز امپراطوری کوشانیان و بودائی بودند نه زرتشتی ! پس تو پان مغول استالینی زرتشت به خودت نچسبان . هر چند بودا هم همان گیومات مغ بوده است و متعلق به مادها بوده است نه افغان ها ! اخرین بار داخل سایت ایرانیان تو .....را می بینم ! به هموطنان پان مغول هم بگو .... به همان مغولستان خود برگردند. مفت خوردن و خوابیدن در ایران بس است نمک به حروم ها. این حرفهای تو رو هیچ شرق شناسی قبول ندارد جز خودت استالین .
  2
  98
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  استالین جنایتکار تاریخ بود و نامش آبروی روسیه را برده.
  0
  92
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. بیسواد، پیداست که تیر من به هدف خورده که شروع کرده اید یاوه سرایی و توهین و تحقیر. نصف یاوه های که نوشتی نقطه نقطه است، ایرانین یوکی ناچارشده آنرا سانسور کند. هتمن فحش های ناموسی هم نوشتی بودی! هیچ شکی نیست از شما مفتگویان جاعل و بی کلاس. خوب گوش کن بیسواد، یک: همچنانکه قبلا هم گفته ام این ایران، شکل جعل شده از ایران است و ربط به ایران اصیل ندارد. کار که رضای دزد کرد مثل این میماند که ترک ها اسم ترکیه به روم تغیر دهند و ادعای داشته های فرهنگی روم باستان را بکنند و شناسنامه جعلی برای ژولیوس سزار بسازند و بگویند سزار متولد دیاربکر بود، عین چنین کارهای بی‌شرمانه را شما جاعلین و دزدان فرهنگی کردید و میکنید. دو: مهمترین شهر تاریخی و محل گسترش آیین زرتشتی بلخ بود و آتشکده نوبهار امروز هم یکی از مراکز مهم فرهنگی زرتشتیان به حساب میآید. بودیسم بعدا در بلخ گسترش یافت.
  96
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. مالکوم دبو مسئول مرکز زرتشتیان اروپا در مورد تولد زرتشت و اهمیت تاریخی آتشکده بلخ میگوید: " پیامبر ما زرتشت تقریبا سه هزار و پانصد سال پیش در جای حوالی افغانستان امروزی و تاجیکستان که میشه شمال شرقی ایران اون زمان به دنیا آمد.و در مورد اهمیت آتشکده بلخ میگوید: "بلی آتشکده بلخ از نظر تاریخی دارای اهمیت زیاده، برای اینکه این یکی از مراکز اصلی زرتشتی هاست. بر اساس تاریخ اساطیر زرتشت پیامبر در سن هفتا دو هفت سالگی در یک جنگ میان ایرانیان به فرماندهی گشتاسب پادشاه کیانیان و قبایل ترک در آتشکده بلخ به قتل رسید. پس بلی این آتشکده از دیدگاه میراث فرهنگی زرتشتی ها بسیار مهمه".
  97
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. اینکه ایران فردوسی بلخ و سمرقند و بخارا و هرات و کابل غزنه است هم شکی نیست کسانی که شاهنامه را مرور کرده باشند خوب میدانند که نود فیصد نام های تاریخی در شاهنامه در سرزمین افغانستان کنونی قرار دارد و مهمترین شهر تاریخی در شاهنامه شهر بلخ میباشد. شهر مادر و یا پایتخت ایران باستان، شهر که جمشید در آن تاج میگزارد و زرتشت مبعوث میشود و بالاخره در دوران غزنویان حسنک وزیر نماد روشنفکری تاریخ بیهقی درآن به قتل میرسد. فردوسی بلخ را قبله گاه ایرانیان معرفی میکند :. به بلخ گزین شد برآن نوبهار، که یزدان پرستان برآن روزگار. مر آن خانه داشتندی چنان، که مر مکه را تازیان این زمان. . در مورد زبان دری بهترین پاسخ را ناصرخسرو بلخی،حافظ شیرازی و نظامی گنجوی داده اند:. من آنم که در پای خوکان نریزم ، مراین قیمت در لفظ «دری» را. ز شعر دلکش حافظ کسی بود آگاه، که لطف طبع و سخن گفتن «دری» داند. نظامی که نظم «دری» کاری اوست ، «دری» نظم کردن سزاوار اوست.
  98
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. سه: افغانهای مهاجر در ایران مفت نمی‌خورند بلکه سنگ میشکنند و از زور بازوی شان نان میخورند. من در ایران شما نبودم و نیستم که مرا به نمک نشناسی متهم میکنید. چهار: شما کسی نیستید که برای خوانندگان این سایت تعیین تکلیف بکنید و دیگران را تهدید بکنید. شما اصلا حق ندارید همچین سخنی را بگویید. یک آمریکایی در وب‌سایت نیویورک تایمز به همزبان انگلیسی خودش نمیگوید که ما آمریکایی ها بین خود هستیم و شما حق ندارید اظهار نظر نمایید. ادعای مفت زیاد دارید ولی ابتدایی ترین نورم های فرهنگی انسان مدرن را رعایت نمی‌کنید و همچنان در بین افکار غار نیشنی و قبیله گرایی میلولید. پنج: من نه با دیکتاتور کوروش و نه با هیچ کسی دیگری دشمنی ندارم. روش و فلسفه زندگی ما این است که سیاه را سیاه و سفید را سفید بگوییم، بدون در نظر داشت خودی و غیر خودی. شش: همچنانکه گفتم من نه مغول هستم و نه هم پان افغانی و نه ترک و نه پانترک و نه پانفارس؛ توهین و تحقیر شما بنام پانترک و پانمغول بیخود است.
  118
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  ..بله هموطنان تو با نون بازوی خود با کار سیاه ، دزدی ، قاچاق مواد مخدر و اعضای بدن ، تجاوز و غیره روزگار می گذارنند . از خدمات مدارس و دانشگاه های دولتی ایران استفاده می کنند ! بعد من خودم زرتشتی هستم تو افغانی ( اگر دوباره سایت ملیت تو را نقطه چین نکرد ) بهتر در مورد دین من نظر ندهی ! تمام زرتشتیان جهان از پارسیان هند و کردستان و . به ایران می ایند نه افغانستان . بعد ایران مانند ایتالیا میراث ایران کهن است و افغانستان مانند ترکیه است و هیچ حقی در میراث کهن ایران باستان ندارد . شما جز پارتیان که ان هم متعلق به ترکمنستان بوده است در خراسان در ایران قبل از اسلام نقشی ندارید .
  2
  98
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  بخاطر همین ایران ستیز و فارس ستیزی به پان مغول می گویم !در افغاستان چند گروه ایران ستیز هستند که پارسی زبانان ان دری زبان می گویند و هویت فارسی انها را انکار می کنند . برای جدایی میان پارسی زبانان ایران با پارسی زبان افغانستان ، تاجیکستان و ازبکستان ! اول پشتون ها ، دوم ازبک ها ، سوم اسلام گرایان افراطی ، چهارم چپ گرا های پفکی حزب توده و پنجم هزاره ها که با اینکه پارسی حرف می زنند خود را ترک نژاد می دانند . و گرنه اگر با پارسی زبانان تاجیکستان و ازبکستان صحبت کنی خود را پارس و ایرانی می دانند نه افغانی ! پس بیخود برای سمرقند و بخارا دندان تیز نکن انها به ما بیشتر از شما افغان ها علاقه دارند . یک نمونه از رزق و روزی حلال شما افغان ها درایران محمود افغان در اصفهان بوده است .بعبارتی این سایت برای ایرانیان است و ..... ! ایا ما به داخل سایت های خبری شما افغان ها می اییم . مردم بریتانیا و امریکا همدیگر را دوست دارند و هرگز کشور دیگری را جعلی نام می برند !تنها کشور جعلی که در خاورمیانه وجود دارد کشور خود تو است که امروز به زور ناتو و نیروهای بین المللی نگهش داشت
  2
  101
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  داشتید و اگر روزی نیروهای بین المللی از ان بروند کشور شما از هم پاشیده میشود اما نام کشور ما از دو هزار پانصد سال پیش ایران بوده است که در کتیبه های تخت جمشید و طاق بستان داریوش کبیر و بابک اردشیر ساسانی ازایران سخن گفته اند . حالا تو سواد خواندن و نوشتن نداری و علم باستان شناسی توصفر است به منربطی ندارد ! به امید روزی که چاهفاضلاب تروریست پرور خاورمیانه افغانستان نابود شود که تروریست های طالبان و داعش از ان بیرون می اید و مایه عذاب کشورهای همسایه پاکستان و ایران است .
  4
  106
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  به هر حال زرتشت در ایران متعلق به اذرابادگان است و زرتشتیان ایران ، کردستان و هند معتقد هستند که زرتشت در تخت سلیمان یا اتشکده اذرگشنسب متولد شده است.بخاطر همین پادشاهان ساسانی در انجا غسل تعمید می کردند ! والله اگرخود شاهنامه را بخوانی ،شاهنامه فردوسی بیش از ٢/٣درباره ساسانیان است و ساسانیان هم منشا انها استخر در فارس است نه خراسان ! شما افغانها در برابر ما ایرانیان حرفی برای گفتن ندارید .
  3
  111
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. یک:لابد حکیم فردوسی اینکه شهر بلخ باستان را قبله گاه ایرانیان معرفی میکند دروغ میگوید ولی شما چون نامتان مرغ آمین است راست میگویید. سخنان نماینده مرکز زرتشتیان اروپا هم دروغه ولی دیدگاه کارشناسانه شما راست است! بلی؟ . دو: یک عمر برای حسین تشنه لب سینه زدی و منتظر امام تهی چاه بودی و حتما داخل مستراح جمکران در قم نامه هم انداختی حالا به یکباره شدی زرتشتی؟ با این بی ادبی و بی کلاسی محال است زرتشتی باشید چون پیروان آیین زرتشت گفتار و کردار و پندار نیک فلسفه زندگی شان است. سه: ما فارس ستیز و ایران ستیز نیستیم، ما دروغ ستیز و جعل ستیز هستیم. دروغ های شاخ‌دار دین کم بود که حالا شما دروغ سازی های تاریخی را هم میخواهید سر ما قالب کنید. زبان فارسی تبدیل شده به گنداب مزخرف گویی و دروغ.
  91
  3
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  چهار: همچنانکه قبلا هم گفتم، نه محل گورستان رضا خراسان واقعی است، نه سیستان تان سیستان واقعی است، مرکز سیستان شهر تاریخی زرنج در ولایت نیمروز افغانستان قرار دارد ، نه زابل تان زابل واقعی است، زابل واقعی صدها کیلومتر از ایران جعلی فاصله دارد، ولایت زابل در جنوب افغانستان و نه این ایرانتان ایران واقعی است. این ها همه جعل هستند.
  92
  3
  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  پان مغول ....از کسی که نام استالین بزرگترین جعل کننده تاریخ و فاشیست که حتی بیشتر از هیتلر انسان ها را در اوردگاه های مرگ و کار سیبری کشته است و دستور تجاوز به زنان المانی را داده است بیش از این انتظار نیست ! هفت جد و اباد من زرتشتی بودند و هستند اما من خودم ائیست هستم و از تو بیشتر در مورد ایین و تاریخ زرتشتیان ایران و جهان می دانم . پیروان زرتشتیان جهان اتشکده زرگشنسب یا تخت سلیمان را میلاد زرتشت می دهد . می توانی به جای تکرار توهم خودت استالین به سایت زرتشتیان اروپا هم مراجعه کنی تا ببینی حرف چه کسی درست است و میلاد زرتشت کجاست ؟! یکبار به دروغ نام یک شرق شناس معروف را بردی که به کوروش کبیر توهین کرده است . دروغت معلوم شد چون هیچ جا در اینترنت به زبان انگلیسی یا المانی ان مقاله پیدا نشد فقط به زبان فارسی مقاله جعلی شما پان مغول ها پیدا شد .تو بهتر است درباره ایین من نظر ندهی که قبلا در کامنت های قبلی هم به زرتشت توهین کردی . یکبار هم گفتم ایران مانند ایتالیا میراث ایران کهن است و شما دزد تاریخ هستید و کسی شما ..... را در دنیا ادم حساب می کنم .
  1
  84
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  تازه در سایت زرتشتیان اروپا و در اتشکده های ان پرچم شیر و خورشید ایران قرار دارد نه پرچم افغانستان ! پس الکی دروغ نگو اونها خودشان متعلق به افغانستان می دانند .جنابالی فکر کنم یکبار شاهنامه رو هم نخوندی ! چون افغانستان تو در شاهنامه فردوسی جز توران بوده است نه ایران ! فردوسی هیچ حرفی در مورد بلخ نزده است بهتر تحریف نکنی ! بعد فردوسی در توس ایران امروز بدنیا امده است و ربطی به شما افغان ها ندارد . بهتر بغیر از تاریخ درس جغرافیا هم یاد بگیری استالین . توس جز ایران است نه افغانستان .
  1
  82
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  جالب اینجاست شما افغان ها سعی می کنید تمام میراث کهن پارسی زبانان خراسان به نام بلخ مصادره کنید . خوب بلخ فقط یک رومی داشته است که تمام عمرش در ایران امروز و قونیه می گذرانده است و شاگرد شمس تبریزی بوده است ! اگر جای ازبکستان بودید که سمرقند و بخارا و ایران نیشابور ، شیراز و اصفهان را دارد بودید چه می کردید ؟! بسیاری از شعرا و دانشمندان ایران کهن دوره اسلامی برای سمرقند ، بخارا ، نیشابور ، شیراز بوده است که در اصفهان رشد و نمو پیدا کرده بودند . بهتر از توهم خراسان کهن بودن بیرون بیایید . چون نه تنها ما ایرانیان شما را بعنوان خراسان کهن قبول نداریم ، ازبکستان ، ترکمنستان ، تاجیکستان و پاکستان هم شما را قبول ندارند . اخرین بار می بینم از شعرای پارسی زبان ایران حافظ و فردوسی حرف می زنی ! فردوسی کابل جز ولایات توران به حساب اورده است و حافظ هم همینطور !
  1
  86
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  تازه ضحاک مار دوش هم در شاهنامه فردوسی از بلخ بود
  1
  87
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  لپ کلام تو می توانی از حسادت و عقده نسبت به ایران و کوروش کبیر بمیری ! تمام جهان متمدن برای تاریخ ایران و کوروش کبیر احترام قائل هستند ! تازه اتشکده ی اذر نوش بلخ جز یکی از هفت اتشکده مقدس زرتشتیان در دوره سایانیان بوده است ! قبله گاه ایرانیان یا زرتشتیان بوده است . قبله گاه زرتشتیان کعبه زرتشت در دشت پاسارگارد است که از کلاوه اورارتو ها الهام گرفته شده است . چون از نظر زرتشتیان زرتشت در اتشکده زرگشنسب متولد شده است که در اذرابادگان است .
  1
  84
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. بیجاست بیسواد، 1:سخنان من همیشه با سند و مدرک بوده، برای من هیچ چیز بالاتر از حقیقت نیست. بلخ باستان را حکیم فردوسی قبله گاه ایرانیان معرفی میکند نه من، این هم سند؛ به بلخ گزین شد برآن نوبهار، که یزدان پرستان برآن روزگار. مر آن خانه داشتندی چنان، که مر مکه را تازیان این زمان. لابد میگویید فردوسی دروغ گفته و شما چندتا متعصب مفتگو راست میگویید. در مورد آتشکده نوبهار از خود چیزی نگفتم بلکه سخنان نماینده زرتشتیان را نقل کردم و آن این بود: مالکوم دبو مسئول مرکز زرتشتیان اروپا در مورد تولد زرتشت و اهمیت تاریخی آتشکده بلخ میگوید: " پیامبر ما زرتشت تقریبا سه هزار و پانصد سال پیش در جای حوالی افغانستان امروزی و تاجکستان که میشه شمال شرقی ایران اون زمان به دنیا آمد.و در مورد اهمیت آتشکده بلخ میگوی: "بلی آتشکده بلخ از نظر تاریخی دارای اهمیت زیاده، برای اینکه این یکی از مراکز اصلی زرتشتی هاست. براساس تاریخ اساطیر زرتشت پیامبر در سن هفتا دو هفت سالگی در یک جنگ میان ایرانیان به فرماندهی گشتاسب پادشاه کیانیان و قبایل ترک در آتشکده بلخ به قتل رسید.
  81
  3
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. دو:. کوروش را مجله اشپیگیل آدم کش و دزد معرفی کرده نه من. ایرانین یوکی اجازه لنک را در این صفحه را نمی‌دهد شما میتوانید با این نام در انترنت جستجو کنید: به انگلیسی:. : (Falling for Ancient Propaganda) . سه: هفت جد و آبادت حتما منتظر ظهور امام تهی چاه نشسته بودند و خود هم یک عمر دست به دامان ثامن الایمه بودید، حالا یک شبه شدید زرتشتی. یک عمر زرتشتیان را به نام گبر توهین و تحقیر کردید و کشتید و زندگی را برای آن بیچاره ها در ایران سیاه کردید و میکنید، ولی حالا مفت میگویید. دو خط را بدون توهین و تحقیر نمی‌تواند بنویسد ولی مدعی است که پیرو آیین راستی و درستی زرتشت بلخی است. چهار:بیسواد، عنصری بلخی و ناصرخسرو بلخی،بدیع بلخی، ابن شکور بلخی، دقیقی بلخی و ده ها شاعر و ادیب شهر بلخ و این همه شاعر و دانشمند و ادیب در دربار سلطان محمود غزنوی در غزنه یادش رفته و میگوید شما تنها رومی را داشتید! . مرزهای کنونی مرزهای سیاسی است و گرنه فاصله بلخ تا هرات بیشتر از فاصله بلخ تا سمرقند و بخارا است. صدوپنجا سال پیش این مرزها وجودنداشت.
  83
  3
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  [::مرغ آمین - تهران، ایران::]. پنج: زبان فارسی یا دری به شکل کنونی آن زمان سامانیان بلخ رشت و گسترش یافت . "سامانیان یکی از دودمان‌های ایران کهن بودند که کم و بیش بر همگی سرزمین‌های خراسان، هیرکان، مکران، سیستان، خوارزم و کرمان فرمان‌روایی کردند و باعث رشد و شکوفایی زبان فارسی دری شدند. سامانیان به زبان فارسی علاقه زیادی نشان می‌دادند. خاندان سامانی از مردم بلخ و از نوادگان بهرام چوبین ساسانی بوده و آیین زردشتی داشتند، سامان‌خدا بنیان‌گذار اعلی خانواده از روشناسان محل و فرمانروای بلخ بود. در دوره سامانیان، زبان فارسی از پیشرفت و شکوفایی زیادی برخوردار شد. سامانیان امکان آن را فراهم آوردند تا شاعران فارسی دری همچون «رودکی» و «دقیقی» از نخستین کسانی باشند که با گونه‌ای از زبان ملی خود که از تکمیل و آمیختن لهجه‌های محلی گوناگون فراهم آمده بود مطلب بنویسند. این زبان در «دربار سامانیان» پذیرفته شد و سرانجام به عنوان زبان فارسی «نوین» گسترش پیدا کرد که با اندکی تغییرات آوایی تا زمان حاضر بر جای مانده است"😜
  83
  3
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  [::استالین - ولادی وستوک، روسیه::] یک یاد بگیر از روی توهمات خودت نظر ندهی . من همه جا از زرتشتیان و فرهنگ ایران باستان دفاع می کنم . این تو هستی که همیشه و همه جا به ایران باستان و حتی زرتشت توهین می کنی ! حتی سر بحث بر سر فلاسفة ایران باستان زرتشت ، مزدک و مانی را مانند پیامبر شتر سوارت محمد یک شیاد نامیدی ! دو یاد بگیر وقتی می خواهی از کسی چیزی را نقل کنی فقط بخشی از ان را کش نروی و تمام مطالب ان شخص را قبول کنی . اقای مالکوم دبو در مقاله بزرگان ایران زمین زرتشت می گوید : زمان و محل دقیق تولد زرتشت مشخص نیست اما حدس زده می‌شود زمانی بین ۶ هزار تا ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح زندگی‌کرده است. زادگاه او هم مشخص نیست و مناطق مختلفی مانند ری، آذربایجان، خوارزم و سیستان برای آن گفته است.نمی‌دانیم زرتشت دقیقا کی به دنیا آمده ولی می‌دانیم که او در دوران باستان و جایی حوالی افغانستان یا تاجیکستان امروز زندگی می‌کرده؛ یعنی شمالی شرقی ایران و در نزدیکی دریای خزر و دریای اورال.ادامه دارد ...
  0
  70
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  این رئیس انجمن زرتشتیان اروپا معتقد است هخامنشیان و ساسانیان که حکومت‌هایی زرتشتی بودند و برای بیش از یک هزاره بر ایران حکم‌رانی کردند، حکومت‌های عادل بودند و این به خاطر آموزه‌های زرتشت بوده است. ..ادامهدارد
  0
  70
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  تویی که انقدر ادعا فضل و دانایی داری به من بگو بلخ تو چه نزدیکی با دریاچه کاسپین یا اورال دارد ! شرق دریاچه کاسپین ترکمنستان است و دریاچه اورال یا خوارزم کشورهای أطراف ان ازبکستان و ترکمنستان است . می بینی حتی خود رئیس زرتشتیان اروپا هم نمی داند محل دقیق و زمان تولد زرتشت کجا بوده است ؟! و خودش چند مکان را بعنوان محل تولد زرتشت معرفی می کند ! من نگفتم فردوسی دروغ می گوید ؟! ولی تو مثل اینکه از مغلطه گری خیلی خوشت می اید ؟! مگر نه اینکه رستم با تهمینه دختر شاه سمنگان یکی از سرزمین های توران که امروز جز افغانستان است ازدواج می کند ! نکند فردوسی دروغ می گوید ؟! مگر نه اینکه فردوسی می گوید رشته کوه های البرز و دماوند جایگاه سیمرغ پرنده افسانه ای ایران است ؟! اها یادم نبود تو اسم های کهن در ایران امروز را جعل رضا شاه کبیر می دانی ؟! فقط می خواستم کمی بیشنهاد بدهم بیشتر از تاریخ کشور قلابی افغانستان بدانی ؟! نام دماوند و البرز بسیار کهن تَر از رضا شاه کبیر و پهلوی ها است . به طوری که ملک شعرای بهار شاعر مشروطة در دوران قاجار شعر ای دیو سپید پای در بند ای گنبد گیتی ای دماوند را برای جنبش
  0
  72
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  مشروطه ایران می گوید ! تو نام ایران را هم جعل رضا شاه کبیر می دانی در صورتی که مشروطه خواهان ایران در قانون اساسی مشروطه در دوران قاجار از ایران سخن می گویند و تمام إسناد و مدارک اینها در موزه مجلس اسلامی جمهوری اسلامی موجود است . فردوسی فقط نام شهرهای که ایرانیان از تورانیان در جنگ پس گرفته اند را در شاهنامه ذکر کرده است نگفته است این شهرها فقط ایران بوده است ! بهتر مغلطه گری را کنار بگذاری! سه اینهایی که تو نام بردی من دربرابر فردوسی ، حافظ ، سعدی ، خیام ، عطار و . هیچ ارزشی برایشان قائل نیستم . فکر کنم خودت بتوانی یک حساب سر انگشتی کنی بفهمی که کدامشان ارزشمند تَر است . بغیر از رومی بقیه اینها به نظر من حرفی برای گفتن ندارند . یکبار تکرار کردم ، دوباره می گویم یاد بگیر که میراث خراسان کهن از بخاراو سمرقند به نام خودت نزنی ؟! چطور تو به من می گویی حق ندارم میراث بلخ جز میراث ایران به حساب بیارم اما خودت میراث بخارا و سمرقند را جز میراث افغانستان به حساب میاری ؟! چهار من نیازی ندارم زرتشتی بودن خود را به تو اثبات کنم فقط بدان برای ما زرتشتیان ایران و جهان اتشکده اذرگشنسب ، تخت جمشید
  0
  71
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  و چک چک مهم است نه اتشکده خیالی تو در افغانستان !
  1
  74
  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران

  مرغ امین،درود برشرفت و همینطور احساس ترحم میکنم نسبت به اون استالینی که چقدر حقیره!!! میتونست به داشته هایی که موجب احترام بقیه هم هست افتخار کنه و دست به دزدی نزنه اونهم تو قرن 21 تا اینچنین رسوا نشه!!! حقارت از سر روش میباهر کمبود شخصیت و عقده های خود کم بینی
  1
  36
  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.