تلاش پلیس امنیت اماکن برای شناسایی مسافران شیراز در مهر و آبان

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافری در ایران در بخشنامه‌ای «خیلی فوری» از اعضای این انجمن خواست تا اسم و مشخصات افرادی را که از تاریخ ۲۴ مهرماه گذشته تا دهم آبان به شهر شیراز سفر کرده‌اند به این انجمن ارائه دهند.
 
در این بخشنامه، قید شده است که هدف از این کار ارائه مشخصات این مسافران به «پلیس امنیت اماکن» است.
تصویر نامه‌ای که در وب‌سایت انجمن صنفی آژانس‌های مسافرتی منتشر شده است
آن طور که از این بخشنامه برمی‌آید، «پلیس امنیت اماکن ایران» به دنبال افرادی است که «در قالب تورهای داخلی از تاریخ ۲۴/۷ تا ۱۰/۸ به شیراز سفر کرده‌اند».
 
این بخشنامه حاوی اطلاعات مشخصی در این باره نیست و ذکر نمی‌کند که پلیس امنیت به چه دلیل مشخصات این مسافران را می‌خواهد.
 
با این حال به نظر می‌رسد هدف از صدور این بخشنامه شناسایی افرادی باشد که برای بزرگداشت روز کوروش در هفته نخستین آبان‌ماه به شیراز سفر کردند.
 
در ایران، هفتم آبان‌ماه، به طور غیررسمی روز کوروش نام‌گذاری شده و چند سالی است که گروه‌هایی از مردم از سراسر کشور در چنین روزی در پاسارگاد جمع می‌شوند.
 
در سال جاری از پاسارگاد گزارش شد که «هزاران نفر» برای بزرگداشت این روز در این محل تجمع کردند.
 
بر پایه برخی گزارش‌ها، گروهی از تجمع‌کنندگان امسال در پاسارگاد، شعارهایی از جمله «ایران وطن ماست، کوروش پدر ماست» و همچنین شعارهایی علیه حکومت جمهوری اسلامی سر دادند.
 
بخشنامه جدید انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافری که تاریخ ۱۵ آبان‌ماه را بر خود دارد روز دوشنبه، ۱۷ آبان‌ماه، بر وب‌سایت این انجمن قرار گرفته، اما در روز سه‌شنبه نیز با یک اصلاحیه در تاریخ بار دیگر روی این وب‌سایت منتشر شده است.
 
این بخشنامه با قید «خیلی فوری» خطاب به مدیران «شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی» در سراسر ایران ارسال شده و امضای رئیس هیئت مدیره این انجمن یعنی محمدحسن کرمانی را بر خود دارد.
 
پیشتر دادستان شیراز در روز دوشنبه، دهم آبان، از دستگیری برگزارکنندگان تجمع روز کوروش خبر داده و گفته بود که «برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده و وفق مقررات برخورد قضایی لازم با آنها صورت خواهد گرفت».
 
تجمع روز کوروش اعتراض حسین نوری همدانی، از مراجع تقلید شیعه در قم، را نیز به دنبال داشت که با انتقاد از حضور هزاران تن در کنار آرامگاه کوروش در پاسارگاد گفت که چطور این افراد می‌توانند شعارهایی را که برای رهبر جمهوری اسلامی سر داده می‌شود سر دهند و «باز ما زنده، نشسته‌ایم و تماشاگر هستیم».
+15
رأی دهید
-84

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  salmand - گنت ، بلژیک

  آخوندها از حرکت ایرانی مردم به هر اسمی میترسند و برای جلوگیری از هرگونه حرکت در آینده اقدام به پیش گیری کرده اند اما زهی خیال باطل
  1
  59
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  چقدر بی وجود هستند کسانی که هم خود خدا و قران و هزاران پاستار و بسیجی و میلیاردها دلار و چند هزار تن اسلحه و هزاران ادم فروش و وطن فروش و اینهمه لابی . خلاصه تا دندان مسلح .فقط و فقط از نام کوروش میترسند . من فدای نام تو ای انسان که بعد از 2500 سال نامت لرزه بر اندام دشمنانت میاندازد . نامت جاودان هست و خواهد بود ..
  2
  50
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  خیلی‌ جالب هست اینهارو میگیرن اما صادق زیبا کلام که از اسرائیل دفاع می‌کنه آزاد هست ؟؟؟؟؟؟؟
  5
  32
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  خوبیهای یک فرد بیاد ماندنی حتی اگر هزاران سال از درگذشتش بگذرد ولی سران جمهوری اسلامی چی هیچی ببینم جعفر شجونی در گذشت چند نفر از ملت ایران نه نظام در تشیع جنازش شرکت کردند؟
  2
  32
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  arash_oslo - اسلو، نروژ

  گیرم که بگیرید، گیرم که بکشید، با ریشه چمیکنید
  1
  46
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  mountainman - استکهلم، سوئد

  کوروش پادشاه ما افغانها هم هست
  2
  53
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  تنها راه رهائی برخاستن همه ملت ایران با هم است. اگه همه با هم بلند شوند هیچ نیروئی نمیتونه جلودارشون باشه! :o
  1
  38
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Iranievatanparast - مادرید، اسپانیا

  درود بر آنهایی که روح داریوش و کورش بزرگ را شاد کردند. ببینید که این احمقها دارند دنبال اسم مسافران میگردند، به امید هرچه زودتر نابودی این حکومت عرب پرست. درود به آریایی ، داریوش و کوروش
  1
  38
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  esfanie - اسن، آلمان

  به کوری چشم آخوند دجال و مرتجع. شما برین سر قبر عربهای سوسمار خور مثل حسنی حسینی‌ و خره و گاوه. و ما میریم بر مزار ایران آریایی. حالا بسوزین.
  3
  32
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  میبنم که رعشه افتاده به جانیان لواطکار جیب بری اسحالی و میخوان از طریق تجاوز و لواط مردم را به دین مبین عسلام فرابخوانند. دارند دنبال ملت میگردند که براشون کلاس غورعان بذارند.
  2
  37
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  داماهی - بندرعباس، ایران

  تاکورشوندهرآنهاکه نتوانندعظمت کوروش کبیرپدرایران رارابه پذیرند.درودبرکوروش وشاهنشاه ایران محمدرضاشاه آریامهر که نخواست مردم کشورش کشته شوند گذاشت ورفت.
  0
  22
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  اوووووووووووووووف سوختن و کباب شدن آخوند, مزدور‌ و ضد ایرانیها،،این کارها یعنی اینکه تا فیها خالدون این جماعت سوخته،رژیم کثیف هر کاری از دستش بر آمد انجام داد تا مردم را از رفتن به پاسارگاد منصرف کنه ، حتا دریغ از یک اتوبوس یا حتا یه تانکر آب،بیشتر از نود درصد هم متولدین بعد از ان قلاب بودن .اینهمه امامزاده با بارگاه‌های عظیم و طلا کوب و پر زرق و برق با گنبد‌ها و مناره‌های طلایی با بیشمار امکانات غذایی بهداشتی خدمات در یرابر یک آرامگاه ساده سنگی‌ چنان خار و ذلیل شد که عمراً فکرشو نمیکردن :o جوونهای ‌ایرانی انقدر از این جماعت و فکر اعمالشون متنفر و بیزار هستن، اون از قاری محبوب رهبری این از روز کوروش و از فرداهای دیگر هم خواهیم شنید,سوختن و آتیش گرفتن این جماعت تمام شدنی هم نیست
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.