رئیس قوه قضائیه ایران رئیس جمهور را به دو رویی متهم کرد

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران گفته‌های اخیر حسن روحانی درباره برخورد با مطبوعات را افترا و توهین خوانده و رئیس جمهور ایران را به دورویی متهم کرده است.
 
آقای لاریجانی خطاب به او گفته است: "برادر بزرگوار! شما خودتان شفاها یا کتبا با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید که چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می‌کنید که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است، اما وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید".
 
حسن رو حانی روز شنبه ۱۵ آبان در نمایشگاه مطبوعات تهران گفته بود: "از قلم شکسته و دهان بسته کاری ساخته نیست.‏ نباید با بهانه‌های واهی، قلم‌ها را شکسته و دهان‌ها را ببندیم."
 
آقای لاریجانی امروز گفت که خطاب آقای روحانی به دستگاه قضایی بوده اما تاکید کرد: "ما به هیچ کدام از این سخنان کاری نداریم و راه قانونی خود را می‌رویم".
 
رئیس قوه قضاییه ایران گفته مایه تعجب است "کسانی که چنین افتراها و اهانت‌هایی را به قوه قضاییه روا می‌دارند، مدام هم دم از اخلاق و اسلام می‌زنند. این گونه افتراها و توهین‌ها با کدام اخلاق و اسلام، سازگار است؟ اینگونه افتراها به قوه قضاییه و تضعیف دستگاه قضایی به سود چه کسی است؟"
 
ایران یکی از بزرگترین زندان‌های روزنامه‌نگاران در جهان است و این کشور در میان ۱۸۰ کشور رتبه ۱۶۹ را از حیث آزادی بیان دارد. سازمان گزارشگران بدون مرز حسن روحانی را متهم می‌کند که به وعده‌هایش درباره تامین آزادی بیان و مطبوعات عمل نکرده است.
+13
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Negah* - فرانکفورت، آلمان

  صادق خان خدایش همه شما از وزیر وفقیه ورئیس جمهور ریا کار ودروغگو ومال ملت خور هستید همه شما ها دزد ودشمن اصلی ملت هستید ، تنها فرقی که دارید رنگ عمامه هایتان واسمها ی لعنتی تان هست سر وته یک کرباسید ننگ ونفرین بر شما باد امین
  2
  40
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  behrooz_f16 - منچستر، انگلستان

  اگه گفته ببندید براى اون روزنامه یاثارالاث بود که به همه توهین و کلمات زشت به کار برده بود ، خودتى لاریجانى ما که روحانى دوست نیستم ولى تو هم از أب گلالود ماهى نگیر
  1
  36
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه
  خیر، دل هیچکدام از شما براى آزادى و قانون نسوخته، درد این ناقص الخلقه از آنست که گویا کلیددار حساب بانکى یکهزار میلیاردیش را لو داده است.
  1
  7
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  این لاریجانی‌ها ایران رو غارت کردن چند سال پیش با احمدی‌ نژاد مشگل داشتن حالا با روحانی فقط به خاطر اینکه میخوان تمام قدرت رو در دست خودشون داشته باشن و بتونن دزدی کنن
  0
  8
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Sarkar Ostovar - استکهلم، سوئد
  گر بمیرد شیخکی از قبر او روید گلی گر بمیرند شیخکان ، ایران گلستان مشود .
  1
  7
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک
  بیشتر به خاطر دفتر اتحادیه اروپا است که ایشان آتیش گرفتن.
  1
  1
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  اقا بع بع - شهرکرد، ایران
  خداییش اینو که مبینم تازه میفهمم که برادراش چقدر معصوم و با حجب و حیا بودند
  1
  2
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان
  سگ زرد برادر شغاله !!!
  1
  5
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.