پدری به خاطر عشق به دخترش به جای او به جرم اعتراف کرده و سرش به بالای دار مجازات می‌رود

یک زندانی بی‌گناه به نام سعید پورحسن در زندان ندامتگاه مرکزی کرج اعدام شد. برادر سعید پورحسن به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «اگر تا ساعت ۲ بعد از ظهر به ما وقت می‌دادند حکم سعید می‌شکست. کسانی که روی وی اعتراف کرده بودند نامه نوشتند و گفتند که اعترافشان دروغ و از روی دشمنی بوده است و فکر می‌کردند اگر متهمان پرونده بیشتر شوند حکمشان سبک‌تر خواهد بود. ما نامه را به مسئولین دادیم و خواهش کردیم چند ساعت حکم را متوقف کنند ولی نامه را پرت کردند و حتی نزدیک بود ما را با ماشین زیر کنند.»
وی در تشریح چگونگی بازداشت "سعید پورحسن" دشمنی مهرشاد کلهر و میلاد بیگدلو را سبب بازداشت برادرش دانسته و گفت بود: «از برادر من هیچ ماده مخدری کشف نشده و تنها با اعتراف دو متهم دیگر پرونده بازداشت شده است و خودش نیز در طی بازجویی‌ها هیچ‌گونه اعترافی نداشته است. برادر من از دو متهم دیگر پرونده طلبکار بود و برای اخذ طلب چندبار به درب منزلشان رفته بود.»
یکی از انتقاداتی که فعالان حقوق بشر به اجرای حکم اعدام دارند همین امکان گرفتن« اشتباهی» جان افراد در قانون اعدام است؛ هر چند در این ویدیو، پدر به خاطر عشق به دختر به جای او به جرم اعتراف کرده اما همواره امکان دارد که قاضی به عنوان یک انسان، در صدور حکم اعدام دچار اشتباه شود. اشتباهی که بعد از انجام آن راه جبرانی وجود ندارد

+62
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  آب زنید راه را...هین که نگار میرسد. مژده دهید باغ را. بوی بهار میرسد...راه دهید یار را. آن مه ده چهار را...کز روخ نور بخش او نوررررررررررررررررررررررر نثار میرسد! فقط همین!
  5
  42
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  "دست به چاقوی خوبی داشت". قضاوت با دوستان.
  3
  28
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  کدوم پدریه که این کارو نکنه ؟ برای پدرها مهم نیست دخترشون مخصوصآ دخترشون چه کاری کرده ، این مهمه که از گل نازکتر نشنوه. اقایون اخوندها میدونید اهِ چند تا پدر و مادر دنبالتونه ؟ صبر کنید حالا ، صبر کنید . این اه ها بزودی به انتقام تبدیل میشه.
  3
  50
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.