تقصیر ماست نه عباس جدیدی!

انتشار عکسی از عباس جدیدی در کنار منصور پورحیدری حاشیه‌های زیادی را به همراه داشته است.
 
تقصیر ماست که او امروز نماینده مان است،یکی از سی نفری که امنای گرداننده شهر تهرانند. که او مسئول بازرسی شوراست و حالا هر بار از او رفتاری خرق عادت می بینیم، انگشت به دهان می مانیم و می گوییم؛ای وای او برآینده حضور ما پای صندوق یا اصلا نرفتن های مان پای صندوق رای است.عباس جدیدی یا حالا دیگر دکتر عباس جدیدی؛اگر 4 سال است بر صندلی شورا تکیه زده به دلیل انتخاب ماست. خیلی از ما که وقت رای دادن احتمالا با خودمان گفتیم:«این همه آدم سیاسی مگر چه کار کردن که این قهرمان ورزشی نکند.» و البته خیلی های دیگری که اصلا پای صندوق رای نرفتند! اینکه با 200 هزار رای می شد برای اداره شهر تصمیم ساز شد. وقتی می خواستیم رای بدهیم ، قرار نبود به  همه سال های خوب یا بد دوران ورزشی یکی مثل عباس جدیدی، از مدال طلای پس گرفته شده اش در تورنتوی 94 تا نایب قهرمانی نوستالژیکش در المپیک 96 آتلانتا یا خاطرات بازی های آسیایی بانکوک و بعد هم وداع با کشتی در بازی های جهانی برای مان خاطره بگوید.
 
قرار نبود از آن فیتیله پیچ های معروف و شورت آبی مامان دوزی که از دوبنده اش معمولا بیرون می افتاد برای مان خاطره بسازد که می خواست مدیر اجرایی و تصمیم ساز برای شهرمان باشد. ما اما با رای دادن یا ندادن مان ، او رضازاده و دیگر ورزشی های شورای شهر را انتخاب کردیم و حالا باید بپذیریم آنها انتخاب خودمان هستند. خوب یا بد ، ما این ردا را بر تن شان کرده ایم. روزی که کمربند پهلوانی به کمرش بست، مدال هایش را دور گردن انداخت و بی آنکه مدال طلای جهان و المپیک بزرگسالان داشته باشد ، خود را قهرمان سه دوره مسابقات قهرمانی جهان و المپیک خواند ، لبخندی زدیم و گفتیم چه بامزه و نگفتیم ، برادر من !پهلوان ، این راه و رسم در دید بودن نیست. این طوری به یاد مردم برگشتن ، درست نیست و گذاشتیم فکر کند و فکر کنند در مسیر صحیح گام بر می دارند. حالا که 4 سال بعد است ، دوباره او همان مسیری را رفته که قبلا خودمان یادش دادیم و با لبخندی بدرقه اش کردیم. حالا اما تازه یادمان افتاده که هجمه کنیم که چرا برای تجدید محبوبیت کنار یکی مثل تتلو می ایستی؟ چرا در بدترین شرایط جسمی مرحوم پورحیدری کنارش ایستادی و عکس گرفتی و عکست اینگونه دلخراش همه جا پر شده است. چرا به او می تازیم که کتاب آداب و اصول نماز نوشته است! او نوشته چون ما به جای استفاده از توانش در کشتی و ورزش ، به این سو سوقش داده ایم و مدام هم با خنده و شوخی گفتیم چه ایرادی دارد. حالا اما یکباره به خود آمدیم و می گوییم واویلا!
+112
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  XMAN2 - کارا کاس، ونزوئلا

  جون آقا جون اسم این علی‌ میخی‌ رو پهلوا ن نذارید  ، این بابا به قول بچه محلاش گوشش  رو گذاشته لایه در شکسته نه روی تشک کشتی‌ . راز بی اخلاقی مسلمانان از زبان خواجه نصیرالدین .در بغداد هر روز بسیار خبرها می رسید از دزدی، قتل و تجاوز به زنان در بلاد مسلمانان که همه از جانب مسلمانان بود. روزی خواجه نصیرالدین مرا گفت: می دانی از بهر چیست که جماعت مسلمان از هر جماعت دیگر بیشتر گنه می کنند با آنکه دین خود را بسیار اخلاقی و بزرگمنش می دانند؟من بدو گفتم : بزرگوارا همانا من شاگرد توام و بسیار شادمان خواهم شد اگر ندانسته ای را بدانم.خواجه نصیرالدین فرمود : در اخلاق مسلمانی هر گاه به تو فرمانی می دهند، آن فرمان "اما" و "اگر" دارد. در اسلام تو را می گویند:دروغ نگو، اما دروغ به دشمنان اسلام را باکی نیست. قتل مکن، اما قتل نامسلمان را باکی نیست. تجاوز مکن، اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست . و این "اما" ها مسلمانان را گمراه کرده و هر مسلمانی به گمان خود دیگری را نابکار و نامسلمان می داند و اجازه هر پستی را به خود می دهد و خدا را نیز از خود راضی و شادمان می بیند !
  7
  39
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  هر ادمی که شرافت انسانیش را به نان روزش بفروشد میشود ادمهایی مانند این !!!!
  5
  31
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  dektstier - استند، بلژیک
  جامعه ای که رییس جمهور یعنی شخص اولش یه لمپن باشه باید منتظر حضور لمپن های بیشتر در صحنه های مختلف سیاسی باشه.من قصد توهین به ورزشکارا رو ندارم.من خودم 20ساله که ورزش میکنم اما این رو بعنوان تجربه شخصیم میگم.ورزشهایی که به بزرگ شدن فیزیک منجر میشن لاجرم باعث کند شدن فعالیت مغزی میشن.لب کلام ورود کشتی گیرها و وزنه بردارها و بدن سازها به صحنه سیاست کاملا اشتباهه
  0
  6
  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.