صحبتهای کودک ۹ ساله در مورد کتک خوردنش از معلم به دلیل صحبت با دانش آموز بغل دستی

در تازه‌ترین مورد تنبیه بدنی در مدارس ایران، سرباز-معلم یک مدرسه ابتدایی در روستای اسدآباد شهرستان فهرج در شرق استان کرمان، دانش‌آموز کلاسش را با کمربند مورد ضرب‌وشتم قرار داد به طوری که چشم چپ این دانش‌آموز دچار خون‌ریزی داخلی و اختلال در بینایی شده است.
 
این کودک ۹ساله که عرفان کدخدامنش نام دارد می‌گوید که دلیل کتک خوردنش از معلم، صحبت کردن با دانش‌آموز بغل‌دستی‌ بوده است.
 
محمد کدخدامنش پدر این کودک نیز با انتقاد از به‌کارگیری سربازان آموزش‌ندیده به عنوان معلم در مدارس می‌گوید که انتظار «برخورد قانونی» با معلم متخلف را دارد.
 
او هم‌چنین اضافه می‌کند که هیچ کمک مالی برای هزینه‌های درمان فرزندش دریافت نکرده است.
 
در همین حال به دنبال رسانه‌ای شدن خبر تنبیه بدنی این کودک ۹ساله، اداره کل آموزش و پرورش کرمان در اطلاعیه‌ای ضمن ابراز تاسف و عذرخواهی از این اتفاق، اعلام کرده که «با متخلفان به شدت برخورد قانونی می‌شود».
 
مسوول روابط عمومی این اداره نیز تاکید کرده که «دانش‌آموز مضروب، بیمه حوادث است و روند درمان وی با دقت کامل توسط آموزش و پرورش رصد و پیگیری می‌شود تا در صورت نیاز، پیگیری‌های تخصصی پزشکی انجام شود».
+99
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند

  آخه به کدامین گناه ؟ باید با همون کمر بند این آقا رو تنبیه کنند تا یاد بگیره هیچ گاه متوصل به این وسائل نشه. بچه‌ها یه دنیا بسیار زیبا دارند که باید با خونسردی با‌هاشون رفتار کرد نه با زور.
  1
  40
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  سکوت سرد - بندرعباس، ایران

  دستش بشکنه انشالا.
  1
  75
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  آقا فدام - دوسلدورف، آلمان

  باید این معلم را بفرستن سر کلاس درس حاج آقا طوسی
  3
  51
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Berdia-Iran - قم، ایران

  واقعا لعنت بر اون پدر و مادرت بی شرف این بچه بدبخت و فقیر را زدی کور کردی،متاسفانه این خوشونتها از دولت بی کفایت سرچشمه میگیره امیدوارم من این معلم نجس به سزا عملش برسه عماش
  1
  40
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  آزاد اندیش۳۳۲۲ - دورام، انگلستان

  زمان جنگ یک سری روانی و موجی که عقده ی کتک زدن کودکان رو داشتند، معلم ما بودند و اگر هر روز ما رو کتک نمی زدند روزشون شب نمی شد. من که بخشیدمشون ولی امیدوارم این روند برای نسل های جدید متوقف بشه و این معلم های روانی به آسایشگاه منتقل شوند به جای آموزش و پرورش.
  1
  33
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  ابوسفیان بیرونی - آمستردام، هلند

  وقتی از سن خیلی کم فرزند شما در مملکت اسلامی تو سری خور و عقدهی به بار میاد بعد از اون انتظار دارید که اون بچه در دوران بلوغ بتونه از حقوق خودش در جامعه وحشی اسلامی دفاع بکنه ؟ من میگم نه اون نفر تا آخر عمرش تو سری خور باقی خواهد موند.
  1
  35
  ‌چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.