مصرف مشروبات الکلی در جهان سالانه ۳۶۰ هزار قربانی می‌گیرد

سالانه صدها هزار نفر در جهان در پی نوشیدن مشروبات الکلی به سرطان مبتلا می‌شوند. مصرف مشروبات الکلی بخصوص در مناطق مرفه جهان چون اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا رواج دارد.
 
به گزارش دویچه وله، محققان موسسه تحقیقات بین‌المللی سرطان در این کنگره نتایج تحقیقات خود را در ارتباط با داده‌های موجود در سازمان بهداشت جهانی (WHO) در ارتباط با مصرف مشروبات الکلی در سراسر جهان در سال ۲۰۱۲ به اطلاع عموم رساندند.
 
حدود ۷۰۰ هزار نفر سالانه به خاطر مصرف بیش از حد مشروبات الکلی به سرطان مبتلا می‌شوند. موسسه تحقیقات بین المللی سرطان در کنگره خود اعلام  کرد که سالانه ۳۶۵ هزار نفر در سراسر جهان در پی نوشیدن بیش از حد مشروبات الکلی و ابتلا به سرطان‌های کبد، حلق، مری، روده و پستان جان خود را از دست می‌دهند.
 
کوین شیلد، یکی از محققان حاضر در کنگره موسسه تحقیقات بین‌المللی سرطان که نتایج این پژوهش را اعلام می‌کرد در این باره گفت: «بسیاری هنوز نمی‌دانند که مصرف نوشیدنی‌های الکلی دلیلی برای ابتلا به بیماری سرطان است.»
مصرف بالای مشربات الکلی در اروپا، آمریکا و استرالیا
نتایج تحقیقات اعلام شده موسسه تحقیقات بین‌المللی سرطان نشان می‌دهد که مرگ سالانه ۵/ ۴ درصد مردم جهان به خاطر مصرف نوشابه‌های الکلی است و ابتلای سالانه پنج درصد مردم جهان نیز به بیماری سرطان به دلیل مصرف مشروبات الکلی است.
 
 این ارقام در حالی است که برمبنای نتایج تحقیقات موسسه بین‌المللی سرطان تنها ۴۰ درصد مردم جهان به طور منظم مشروب می‌خورند و این افراد بیشتر در کشورهای مرفه جهان چون آمریکا، اروپا و استرالیا زندگی می‌کنند.
 
نتایج تحقیقات همچنین مشخص می‌کند که بیشترین شمار مشروب‌خوران در کشورهای اروپای شرقی زندگی می‌کنند، اما کشورهای در آستانه صنعتی شدن چون چین و هند نیز در خطر افزایش مصرف مشربات الکلی هستند.
 
مصرف صحیح مشروبات الکلی
مصرف نوشیدنی‌های الکلی در صورتی که حد نوشیدن رعایت شود، خطری ندارد. این حد برای زنان روزانه حدود یک-چهارم لیتر آبجو، یا یک-دهم لیتر شراب است. حد نوشیدن مشربات الکلی برای مردان نیز در صورتی بی‌خطر است که روزانه از مرز نیم لیتر آبجو و دو-دهم لیتر شراب تجاوز نکند.
 
این حد نوشابه‌های الکلی در شرایطی کارایی دارد که هر فرد بکوشد طی هفته دو روز را بدون مشروبات الکلی سر کند.
 
محققان بر این نظرند که مصرف بیش از حد مشروبات الکلی بخصوص به افزایش سرطان پستان منجر می‌شود. این نوع سرطان یک-چهارم مجموع ۷۰۴ هزار مورد سرطان‌های جدید در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد. سرطان روده در مقام دوم (۲۳ درصد) قرار دارد.
+10
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  آقا اتومبیل که بیشتر جان میگیره ویا شکر وقتی این امار منتشر میشه یک مشت مذهبی خر مذهب میان میگن بی دلیل نیست که مشوربات الکلی حرام است پس نتیجه اینکه مذهب هرچی گفته درسته نمیخوام از مصرف الکهل دفا کنم ولی همه چیز بستگی به مصرف عاقلانه ومنطقی دارد زیاده روی همه چیز خطرناک است حتا آب آشامیدنی که مایع حیات است
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.