روایت احمدی‌نژاد از جلسه‌ای که خامنه‌ای گفت کاندیدا نشود

اعتماد : بعد از نامه‌ای که به نشانه تبعیت از دستور رهبری برای عدم حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری نوشته بود این‌بار محمود احمدی‌نژاد دفاعیه بلندبالایی نوشته تا چند نکته را ثابت کند.
 
اول اینکه اصلا به انتخابات فکر نمی‌کرده است، دوم اینکه سفرهای استانی‌اش برای آنچه خود بازخوانی خط امام می‌خواند، انجام می‌شده است، سوم اینکه به نزدیکانش توصیه کرده وارد انتخابات نشوند و چهارم اینکه سفرهای استانی‌اش پس از پایان ماه صفر ادامه پیدا می‌کند.
   
احمدی‌نژاد گفته است: به‌خدا اگر یک در ده هزار میلیارد موضوع انتخابات در ذهن من بود، الان آن هم نیست. انسان که تمام نمی‌شود. انسان که بند به عنوان نیست. دوستانی که می‌خواهند در انتخابات کار کنند و در انتخابات نظری دارند، بروند و در این مجموعه نباشند. چون آسیب می‌بینند. من می‌دانم در این انتخابات حساسیت و فشار زیاد است. می‌آیند فشار می‌آورند، وادار می‌کنند که آقا حمایت کن و اطلاعیه بده! من گفتم هیچ برنامه‌ای در رقابت‌ها ندارم؛ معنایش این است که در انتخابات شورا یا ریاست‌جمهوری چیزی به معنای حمایت از شخص یا لیست وجود ندارد.
روایت احمدی‌نژاد از مقام معظم رهبری
احمدی‌نژاد در ادامه از روند منع شدنش از حضور در انتخابات گفته و تاکید کرده است که: « این ماجرایی که پیش آمد خیال نکنید اشکال من و شما بوده است. بنشینیم و بگوییم آقا اشکال ما چه بوده؟ هرچه! ایشان یک مصلحتی دیدند. من حتی سوال نکردم چرا و به چه مصلحتی این را می‌گویید. آقا فرمودند مصلحت نیست، گفتم باشد. به یک ثانیه هم طول نکشید. حالا بیاییم بنشینیم و بگوییم علت چه بود؟ برخی شعارها ابراز احساسات مردم بود.
 
البته من تذکر دادم اینها را نگویید. اما دلیل اینها نیست. مسائل کلان کشور و انقلاب که این طور نیست. وی افزود: باید مراقب خودمان باشیم. اگر ضعفی بوده جبران کنیم. ولی اینکه دنبال مقصر بگردیم، حداقل من می‌توانم بگویم مقصر در جمع شما نیست. به یقین می‌توانم بگویم اگر کسی تقصیرکار باشد، مقصر در شما نیست. دوستانی که هستند محکم یاعلی بگویند. آنهایی هم که برای انتخابات می‌خواهند بروند، بروند و بعدا خواستند برای همکاری بیایند. دوباره با هم صحبت می‌کنیم. صحبت می‌کنیم. نباید کارهای کوچک کنیم. اگر تشخیص می‌دهی کار مهم این است. ولی دیدید همین کار مختصری که شما انجام دادید چه موجی در جهان ایجاد کرد.
 
دلیلش چیست؟ اصلا در دستگاه الهی که کمیت‌ها را نمی‌سنجند. او در ادامه از شرایط این روزهایش گفته و تاکید کرده است: بنده را با مالک اشتر مقایسه نکنید. من پر کاهی در اقیانوس انقلاب هستم. کوچک همه تان هستم. حالا دوستان لطف دارند تعابیری به کار می‌برند. اما اصلا نباید تعریف و تمجیدی از احمدی‌نژاد باشد. برای من این شرایط خیلی عادی است. من خوشحالم. بهتر از این نمی‌شود اعتقادم را دارم می‌گویم. هیچ‌کس از من ندیده یک کلمه بگویم که اصلا برای چه؟ برخی چانه می‌زنند. چانه ندارد که. این موضوع ما نیست. اصلا موضوع ما این نیست.
محرم و صفر سفرها را تعطیل کردم
وی افزوده است: بحث ما مسیر انقلاب است نه اینکه چه کسی روی چه صندلی‌ای بنشیند. موضوع کار ما این نیست. چه کسی گفته هرکس در همه‌چیز باید باشد؟ من تکلیفی ندارم. موضوع کار من انتخابات نیست. دوستانی که تکلیف دیگری می‌بینند دست‌شان را می‌بوسم اما بروند. نمی‌توانیم الان با هم کار کنیم. من به صراحت گفتم و پاسخ دادم. اطلاعیه روشن هم خواهیم داد. بگذارید یک مقدار جلوتر برویم. فضا آماده بشود. مطمئن باشید درباره برخی مسائل داخل هم صحبت خواهیم کرد. بعضی وقت‌ها باید به در بگویی، دیوار بشنود.
 
برخی اوقات باید همین را که بالقوه در ملت و مردم هست بالفعل، شفاف و روشن کنی. خود خدا می‌فرماید تحولات بیرونی نتیجه تحولات درونیست. نگران بیرون نباشید. من اصلا نگران تحولات آینده نیستم. تحولات عالی است و انقلاب جهانی جلو می‌رود. من محرم و صفر سفرها را تعطیل کردم. ان‌شاءالله بعد صفر ادامه می‌دهیم و سفر هم می‌رویم.
+6
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  Bornfree - لندن، انگلستان

  کاری که تو با ما کردی محمود، عراق و ۷۲ کشور نتونستن تو ۸ سال بکنن، خدا توو مادر پدری که تورو تحویل جامعه دادن لعنت کنه
  3
  65
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  من که نتونستم بفهمم چی نوشته .لطفا یکی توصیحی چیزی بدهد . !!!!!
  0
  48
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  برای سران نظام امثال مرتضوی و احمدینژاد مهره های سوخته ای هستند که مثل یک دستمال کاغذی از آنها سوئ استفاده شده است.البته در کل هم بی ارزش بودند!؟!؟
  0
  38
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد
  برو مردیکه شیاد ،قمار باز نگه فدایه سرم چى میخواى بگه !! مردیکه دزد شیاد ، حالا اومده ننه من غریب بازه ! تورو بخاطر گندهاى که به ایران زدى باید کل خانواده ات هفت بار اعدام کنند تا از شما نسلى رویه زمین باقى نمونه !! .....
  1
  17
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  باز که از این لجن حرفه.اخه کی به این قراضه اهممیت.ببینید ایران را به کجا رسوندند که احمقی نجات سر اشپز ان باشه(من به این لجن هیچوقت نمیگم ریس جنهور،چون این توهین به انسانیت است)
  0
  7
  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.