هشدار مقام سپاه: آمریکا به تعهداتش عمل نکند، برجام را به موزه می‌فرستیم

حسین سلامی، جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران ایران، روز پنج‌شنبه، ۱۳ آبان‌ماه، مصادف با روز ملی دانش‌آموز هشدار داد: «اگر آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل نکند، این توافق را به موزه خواهیم فرستاد و به نقطه اول باز می‌گردیم.»
 
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، سرتیپ پاسدار حسین سلامی که سخنران مراسم سالروز اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۳۵۸ بود، گفت: «اگر آمریکا به طور کامل به تعهدات خود در اجرای برجام عمل نکند سانتریفیوژهای غیرفعال دوباره به راه خواهند افتاد، اما در سطح پیش از برجام توقف نخواهیم کرد.»
 
این فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این که «ملت ایران همواره به تعهدات خود پایبند است» تأکید کرد که «این تعهدات یک‌سویه نیست و صبر ملت ایران بی‌انتها نیست.»
 
سرتیپ سلامی افزود: «انتظار داریم آمریکایی‌ها با عینکی جدید واقعیت‌های امروز ایران و جهان را ببیند.»
 
مراسم روز ۱۳ آبان در ایران که در تقویم رسمی به‌ عنوان «روز دانش‌آموز» و «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» شناخته می‌شود یادآور حمله شماری از دانشجویان موسوم به «دانشجویان خط امام» در سال ۱۳۵۸ به سفارت آمریکا و به گروگان گرفتن شماری از دیپلمات‌های شاغل در این سفارت است که منجر به قطع روابط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا شد، قطع روابطی که همچنان ادامه دارد.
 
در سالروز این اتفاق افرادی به دعوت گروه‌های سیاسی عمدتاً اصولگرا و سازمان تبلیغات اسلامی، در برابر محل سفارت پیشین ایالات‌متحده آمریکا در تهران، تجمع می‌کنند.
 
هشدار امروز فرمانده سپاه در واقع تایید و ادامه گفته‌های علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در روز چهارشنبه است که در جمع شماری از دانشجویان و دانش‌آموزان به دولت آمریکا حمله کرد و هواداران داخلی مذاکره با این کشور را «ازنفس‌افتاده و دنیاطلب» نامید.
 
سرتیپ حسین سلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم امسال ۱۳ آبان، با اشاره به برنامه موشکی ایران و تأکید بر ادامه آن گفت: «به آمریکا سفارش می‌کنیم که از توان موشکی و مهار بازدارنده ایران سخن نگوید.»
 
جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران ادامه داد: «مبارزات ما با آمریکا ادامه خواهد داشت و ما امروز دارای آن درجه از قدرت هستیم که هیچ نقطه توقف و خط قرمزی را نمی‌شناسیم.»
 
سرتیپ سلامی با تأکید بر این که «امنیت ایران با جهان اسلام به هم گره‌ خورده» اظهار داشت: «امروز اگر در سوریه، لبنان، عراق و یمن به مسلمانان کمک می‌کنیم در واقع تهدیدها را از مرزهای خودمان و مرزهای سایر کشورهای مسلمان دور می‌کنیم.»
 
به گفته سرتیپ پاسدار حسین سلامی، «امروز قدرت ایران از مرزهایش عبور کرده و میدان نفوذش را در جهان گسترش داده است.»
 
ایران و روسیه ازجمله هم‌پیمانان دولت سوریه هستند که در بیش از پنج سال جنگ و درگیری داخلی این کشور، از بشار اسد در برابر مخالفان دولت سوریه، حمایت می‌کنند.
 
آمریکا رهبری ائتلافی را بر عهده دارد که از برخی گروه‌های مخالف دولت سوریه حمایت می‌کند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به‌ مواجهه تفنگداران دریایی ایران در خلیج‌ فارس با نیروهای آمریکایی در سال گذشته، آن اتفاق را «تنها مشتی نمونه خروار و مقیاس کوچک برای نشان دادن تفوق نظامی ایران» توصیف کرد.
 
سال گذشته در آستانه اجرایی شدن توافق اتمی، نیروهای دریایی سپاه پاسداران که مسئولیت نظامی در خلیج‌ فارس بر عهده آنها است، ده ملوان نیروی دریایی آمریکا را بازداشت و اندکی بعد آزاد کردند.
 
بازداشت این ملوان‌ها با واکنش‌هایی روبه‌رو بوده که همچنان ادامه دارد و در رقابت‌های انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا نیز به محور سخنان دو نامزد بدل شد.
+11
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  بردیا ارانی - کلن، آلمان
  البته که ملت ایران به تعهدات خود عمل میکند !! این شما جنایتکاران هستید که هم از ملت مایه میگذارید هم دروغ میگویید . !!!
  0
  14
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  یه کار نکن که آمریکا کل نظام جنایتکارتون رو بفرسته اِهِن آباد و سیفون رو هم بکشه ها!! :o
  4
  23
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  metti - رامهرمز، ایران
  خفه بابا موش .....ارباب پوتینت اجازه داده از این غلطا میکنی؟؟؟ برجام که اخ بود که بزار اجرا نشه اصن تو که خوده الدنگت میگفتی بده
  2
  11
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان
  اگر آمریکا به تعهداتش عمل نکرد، جناب، تو می تونی از برجام "بر" آن را در موزه بگذاری و "جامش" را سر بکشی که کمی لول شی و چند ساعتی بخوابی تا حرفهای مزخرف نزدی!
  1
  15
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  این هم شده سلیمانی شماره دو بدو عقب نمونی خنگ خدا
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.