۵ گلوله برای قتل تاجر ایرانی در سواحل فیلیپین

آنها پسرم را طبق نقشه‌ای از پیش تعیین شده به شهر ساحلی باتانگاس در 250 کیلومتری مانیل کشانده و او را کشته‌اند
 
تاجر ایرانی که برای گذراندن دوران بازنشستگی راهی فیلیپین شده بود به طرز مرموزی در سواحل این کشور با شلیک 5 گلوله به قتل رسید. با گذشت چند ماه  از این جنایت خانواده مقتول اعلام کردند این مرد به دست دو تاجر ایرانی مقیم مالزی و فیلیپین به قتل رسیده است.

به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، رازاین جنایت زمانی فاش شد که زن سالخورده مقیم ایران چندین بار با تلفن همراه پسرش درفیلیپین تماس گرفت اما هیچ جوابی نشنید. هیچ کدام از دوستان و آشنایان رضا نیز از او خبری نداشتند. سرانجام با گذشت 20 روز از آخرین مکالمه مادروپسر؛زن سالخورده که بشدت نگران سرنوشت پسرش در کشور غریب بود تلفنی با خواهر و برادرش در امریکا تماس گرفت وکمک خواست. آنها هم خیلی سریع راهی ایران شدند.بعد هم خیلی سریع خود را به سفارت فیلیپین درتهران رسانده ودرخواست کمک کردند. چند روزبعد نیزبه آنها اعلام شد رضا 23 خرداد در سواحل «باتانگاس» فیلیپین با شلیک 5 تیر به سرش کشته شده است. بدین ترتیب خاله و دایی قربانی جنایت راهی فیلیپین شده و جسد مرد جوان را تحویل گرفته و 22 شهریور امسال، جنازه رضا در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.چند روزبعد هم مادرمقتول بامراجعه به دادسرای جنایی تهران از قتل پسرش در فیلیپین خبر داد.

این زن به بازپرس محسن مدیر روستا از شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران گفت: پسرم در کار ساخت وسایل پلاستیکی بود و بعد از چندین سال به کانادا رفت و در آنجا در رشته مهندسی سیستم هواکش و خنک‌کننده فارغ‌التحصیل شد. اما چون کانادا سرد بود بعد از مدتی به چین و ژاپن و کشورهای اطراف رفت. تا اینکه بعد از سال‌ها کار کردن تصمیم گرفت دوران بازنشستگی‌اش رادرآرامش و در شهر مانیل واقع درکشور فیلیپین سپری کند. در این 5 سال او مدام به ایران رفت و آمد داشت و با دو نفر از دوستان ایرانی‌اش که یکی صراف و ساکن مالزی و دیگری تاجر و ساکن فیلیپین بود ارتباط صمیمی داشت. تا آنجا که می‌دانم آنها از اسفند سال 94 به بهانه ساخت و ساز ساختمان درخارج ازکشور، از پسرم مبالغ قابل توجهی گرفته بودند. حالا هم معتقدم آنها پسرم را طبق نقشه‌ای از پیش تعیین شده به شهر ساحلی باتانگاس در 250 کیلومتری مانیل کشانده و او را کشته‌اند. ضمن اینکه دوربین‌های مداربسته نیز خارج شدن رضا از آپارتمانش را با همان لباس‌هایی که زمان قتل به تن داشته نشان می‌دهد.ما از سرنوشت رضا حدود سه ماه بی‌خبر بودیم و حتی دو دوستش نیز مدعی بودند که از او خبری ندارند، درحالی که آنها ارتباط صمیمانه‌ای باهم داشتند.

او ادامه داد: عاملان جنایت، گردنبند، پول‌ها، مدارک شناسایی و وسایل با ارزش پسرم را به سرقت برده و بعد از آن راهی خانه‌اش می‌شوند و مدارک و اسناد ملکی‌اش را نیز سرقت می‌کنند. طبق تحقیقات پلیس فیلیپین، همسایه‌ها اعلام کرده‌اند که دو مظنون این پرونده را قبل از جنایت با پسرم دیده‌اند. بنابراین احتمال می‌دهم که آنها در این قتل نقش داشته باشند و از شما می‌خواهم که عاملان قتل پسرم را شناسایی و مجازات کنید.به دنبال شکایت زن میانسال، بازپرس جنایی ازپلیس بین‌الملل-اینترپل-خواست درخصوص قتل مرد ایرانی و مظنونین پرونده با دقت تحقیق کنند و نتایج را در اختیار دادسرا قرار دهند.
+39
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  شنبلیله - اسلو، نروژ

  من از بیگانگان هرگز ننالم، که با من هر چه کرد آن آشنا کرد. دوستان این بنده خدا گرگهایی در پوست گوسفند بودند، امیدوارم هر چه زودتر به سزای عملشون برسند
  1
  50
  ‌چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  yadeonshabakealakikhoshmigzash - مانیل، فیلیپین
  داستان چیزه دیگری هست ....
  6
  6
  ‌چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  [::شنبلیله - اسلو، نروژ::]. واسه ی چی ایرانی ها در خارج از دست هم فرار می کنند بخاطر همینه! موجودات کثیف دورو که از یک رو تا کمر برات خم می شن و از روی دیگه یا جیبت رو خالی می کنن یا خنجر به پهلوت فرو می کنن
  6
  31
  ‌چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  kasra persia - لندن، انگلستان
  این اخبار مختص ایرانیها نیست اگر اخبار جهانی رو دنبال کنید با کمال تاسف میبینید که اوضاع کل دنیا به هم ریخته
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.