سخنان جان کری درباره ایران در یک نشست دانشگاهی

جان کری، وزیر خاجه آمریکا «انستیتو علوم سیاست» دانشگاه شیکاگو میزبان نشستی با حضور جان کری، وزیر خارجه آمریکا، بود که در آن اشاراتی نیز به ایران شده است.
 
در این جلسه دانشگاه شیکاگو که متن آن روز چهارشنبه ۲۶ اکتبر، ۵ آبان در سایت وزارت خارجه منتشر شد، آقای کری در پاسخ به سوال میزبان مبنی بر اینکه آیا او در دوران خدمتش در کابینه اوباما به ایران سفر خواهد کرد یا نه گفت: «من هنوز برنامه ای برای سفر به ایران ندارم. اما ایران به طور کل برای مطالعه جالب است، چراکه ایران تمدنی ۵ هزارساله دارد.»
 
در سوال دیگری درباره اینکه آیا ایران می توانند یک متحد برای آمریکا باشند یا نه آقای کری گفت: «نه. ولی شکاف بسیار زیادی بین "مردم پرشین" و حکومت انقلابی کشور با سیاست های تندرو در مقابل دنیا و آمریکا وجود دارد. بنابراین به شما می گویم که به ایران باید از نزدیک نگاه کرد. مردمی که در ایران هستند کشوری متفاوت می خواهند، کشوری که با دنیا و انسان های دیگر در تماس باشد، کشوری که بتواند با احترام و پذیرایی دوباره وارد جامعه جهانی شود.»
 
آقای کری همچنین اشاره کرد به عناصر و عواملی در ایران که بسیار تندرو بوده و با هرگونه ارتباط با غرب و حتی توافق هسته ای مبارزه می کنند.
 
آقای کری در این جلسه تأکید کرد که در داخل رژیم ایران شکاف هایی هست که باید در داخل کشور و توسط مسؤولان حل شود، مشکلی که کشورهای دیگر نمی توانند آنرا حل کنند و راه حل تنها از داخل می تواند ارائه شود.
+103
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  mabahamim - منچستر، انگلستان

  اقا کری دنیا میدونه تمدن ما ۵ هزار سالست و باعث افتخار ایرانیهاست ولی این اخوندهای کثیف بیسواد نفهم تمدن ایران قبول نداره بلکه از ۱۴۰۰ سال پیش که مارمولک خورها و وحشی ها به ایران تجاوز کردند و حاصل تجاوز نسلی در ایران بنا نهاد که امامه مشکی ها هستند و بخود افتخار هم میکنند که حاصل تجاوز هستند را تمدن ایران میدانند
  8
  34
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان
  واقعا خسته نباشی آقای کری ، شما لازم نیست در مورد مردم ما و تمدن ما نظر بدی فهمیدی ؟ کل دنیا میدونن که ما تمدن اول و تک دنیا هستیم ، شما عوضی های بیشرف هم خوب میدونین که ایران ما و مردم و تمدن و تاریخ و فرهنگ ایران ما هیچوقت با اون جمهوریه کثیف اسلامی که انداختین به جون مردممون نابود نمیشه و نشده و نخواهد شد ، توی آشغال عوضی این رو باید خوب بدونی که گنده گنده تر از تو ، از اسکندر ملعون و ضحاک گرفته تا چنگیز و عمر و ملا هیچ کدومشون در برای نابودیه ایرانمون نتونستن هیچ ..هی بخورن ، تو و دار و دستت هم برای نابودیه ایرانمون نمیتونین هیچ ..هی بخورین . Scheiße american . مرگ بر آمریکا
  9
  6
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.