نظری جویباری: می‌خواستم ۲.۸میلیارد به بیرانوند بدهم اما ۵دقیقه‌ای با سیدمهدی توافق کردیم

علی نظری‌جویباری بالاخره اعتراف کرد سال قبل علیرضا بیرانوند به باشگاه استقلال رفته بود و نرفته بوده تا بیمه ماشینش را تمدید کند!
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حدود یک سال و نیم قبل بود که حضور علیرضا بیرانوند در ساختمان باشگاه استقلال خبرساز شد. او البته آن زمان ادعا کرد به این باشگاه نرفته بود و رفته بوده به شرکت بیمه یکی از دوستانش تا ماشینش را بیمه کند. حالا اما مصاحبه بیرانوند با ایسنا شرایط را تغییر داده و استقلالی ها لب به سخن گشودند و افشا کردند برای او می خواستند رقمی نجومی بپردازند. 
 
علی نظری جویباری معاون وقت استقلال و مدیر کمیته نقل و انتقالات تیم در آن زمان ، در این باره به خبرآنلاین می گوید:«حقیقت دارد. ما با او مذاکره کردیم. مظلمی اسم دو دروازه بان را به من داده بود. اولی رحمتی بود و انتخاب دومش هم علیرضا بیرانوند بود. من اول تصمیم گرفتم با بیرانوند مذاکره کنم تا در مذاکره با سید دستم خالی نباشد. جلسه خوبی هم با بیرانوند داشتیم. با توجه به سن و سالش ، مطمئن بودم داشتن او ، دروازه تیم را تا یک دهه تامین می کند. با علیرضا برای یک بازه 3 ساله مذاکره کردم. پیشنهادم به او 2.8 میلیارد برای سه سال بود. ما می دانستیم نفتی ها 800 میلیون برای رضایتنامه اش می گیرند. او قرار بود این مبلغ را از همین رقم 2 میلیارد 800 میلیونی قراردادش بدهد. برای سه سال در حقیقت او از ما کمتر از 700 میلیون تومان می گرفت و رقمش واقعا عالی می شد.»
 
البته جویباری می گوید مالیات این قرارداد هم بر عهده خود بازیکن بوده و این رقم می توانسته خریدی رویایی برای استقلال باشد؛«من قبلا قراردادهای اینچنینی زیادی بستم. یکی از معروف ترین هایش قرارداد سه ساله ما با سجاد شهباززاده بود. زمانی که سجاد را گرفتیم ، کسی باورش نمی شد به استقلال بیاید و 3 ساله هم ببندد. قرارداد او را سالانه حدود 700 میلیون بستیم ، این رقم در آن بازار برای بازیکنی مثل سجاد واقعا عالی بود. اگر بیرانوند را هم می گرفتیم بی شک یکی از بهترین قراردادهای مالی استقلال در دو دهه اخیر می شد.»
 
اما چرا این اتفاق نیفتاد؟ او می گوید:« همان طور که گفتم رحمتی گزینه اصلی سرمربی بود. خب خود من بنا به دلایلی بدم نمی آمد ما بیرانوند را برای آتیه فوتبال استقلال بگیریم اما سید مهدی بزرگ استقلال بود و تجربه داشت و رحمتی هم او را انتخاب اولش می دانست. برای همین با سید مذاکره کردیم. باورتان نمی شود اما واقعا در 5 دقیقه با هم توافق کردیم و دیگر خود به خود این قرارداد منتفی شد.»
 
اما استقلالی ها که برای بیرانوند جوان و گمنام چنین پیشنهاد مالی چربی داده بودند ، به رحمتی چقدر می خواستند بدهند؟ رحمتی که هم از آبی ها طلب قبلی داشت و هم سال قبلش گرانترین قرارداد تاریخ لیگ برتر را به عنوان یک بازیکن ایرانی با پیکان بسته بود. رقمی که می گویند قطعا تا سال ها شکسته نمی شود. نظری جویباری در این باره می گوید:«راستش کاری به قرارداد سال قبلش نداشتیم. ما به سید 1.2 میلیارد در سال دادیم. او خودش سفید امضاء کرد و اصلا بحث مالی نکرد. این قرارداد را که بستیم دیگر موضوع بیرانوند خود به خود منتفی شد و پرونده اش را بستیم. چون نمی توانستیم دو گلر اصلی داشته باشیم و به صلاح جفت شان و تیم هم نبود.»
+11
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  اره جانِ تهِ ننِه،انگتی دِروو!!!!
  5
  0
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.