آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌های خود خواست استانبول را ترک کنند

بنابر گزارش‌ها احساسات ضدآمریکایی پس از کودتای نافرجام تابستان گذشته در ترکیه افزایش یافته است (کنسولگری آمریکا در استانبول)وزارت خارجه آمریکا روز شنبه (۲۹ اکتبر - نهم آبان) از اعضای خانواده‌های کارمندان خود در استانبول خواسته به دلایل امنیتی ترکیه را ترک کنند.
 
آن طور که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده افزایش تهدیدهای امنیتی علیه آمریکایی‌ها و اطلاعاتی که نشان می‌دهد 'گروه های افراطی‌گرا در پی صدمه زدن به شهروندان آمریکایی هستند'، علت صدور چنین دستوری بوده است.
 
با وجود این، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده کنسول‌گری این کشور در استانبول همچنان باز خواهد بود و به فعالیت عادی خود با استفاده از تمامی پرسنل ادامه خواهد داد.
 
وزارت خارجه همچنین تاکید کرده این دستور شامل حال دیپلمات‌های دیگر این کشور که در خارج از استانبول و شهرهای دیگر ترکیه مستقرند نمی‌شود.
 
هفته گذشته هم وزارت خارجه آمریکا با صدور هشداری از شهروندان ایالات متحده خواسته بود حتی‌المقدور از سفر به مناطق جنوب شرقی ترکیه پرهیز کنند و در بقیه نقاط این کشور هم هوشمندانه تردد کنند.
 
احساسات ضد آمریکایی در ترکیه پس از کودتای نافرجام تابستان گذشته در این کشور افزایش یافته است.
 
آنکارا فتح الله گولن، منتقد سرشناس دولت ترکیه که در آمریکا زندگی می‌کند را به حمایت و برنامه‌ریزی برای آن کودتا متهم می‌کند. ادعایی که آقای گولن بارها رد کرده‌ است.
+35
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  عاقبت دولت ترکیه مثل کشور عراق یا سوریه و دیگر کشورهای اشوب زاده خواهد شد.
  4
  33
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد

  ببخشید کدام کودتای نافرجام؟؟؟؟ این که دیگه خیلی وقته نخ نما شد که اوردغان بی همه چیز برای اینکه برای کشتار مردم توجیه داشته باشه همه این نمایش ابدوغ خیاری راه انداخته و خیلی مسخره هست که هنوز یک عده به عنوان کودتا نام میبرند
  5
  33
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.