مصباحی مقدم: جامعه روحانیت در جریان پرونده سعید طوسی قرار گرفته است

سخنگوی جامعه روحانیت ‌مبارز خبر داد که در جلسه اخیر این گروه سیاسی، گزارشی از پرونده سعید طوسی، قاری مشهور، ارائه شده اما به دلیل اینکه «اخبار رسمی» در این باره اعلام نشده این گروه قصد ندارد درباره این پرونده اظهار نظر کند.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامرضا مصباحی مقدم روز شنبه هشتم آبان، در پاسخ به پرسشی درباره ارائه گزارشی از پرونده سعید طوسی در جلسه اخیر جامعه روحانیت گفت: «در مورد سعید طوسی فقط گزارش را شنیدیم و با توجه به اینکه اخبار رسمی در این زمینه اعلام نشده، نمی‌خواهیم اظهارنظری کنیم».
 
آقای مصباحی‌مقدم جزئیات بیشتری در این‌باره بیان نکرده است.
 
جامعه روحانیت مبارز، از جمله تشکل‌های محور اصولگرایان از ایران است و در شمار اعضای اصلی آن برخی از مقام‌های قوای مختلف حضور دارند و محمدجعفر منتظری دادستان کنونی کل کشور از جمله اعضای این تشکل اصولگراست.
 
در خصوص پرونده سعید طوسی، که گفته می‌شود با اعمال نفوذ برخی مقام‌های قضایی و نیز مقام‌های دفتر رهبر جمهوری اسلامی پیگیری آن متوقف شده بود، به تازگی سخنگوی دستگاه قضایی اعلام کرده که در شکایت اعمال منافی عفت برای او قرار منع تعقیب صادر شده، اما در خصوص تشویق به فساد رسیدگی ادامه دارد.
 
سعید طوسی از قاریان مشهوری است که در برنامه‌های رسمی جمهوری اسلامی از جمله برنامه‌های دفتر رهبر ایران قرآن قرائت می‌کند.
 
در این زمینه صادق لاریجانی هم اعمال نفوذ مقام‌های قضایی و دفتر رهبری در این پرونده را تکذیب و از رسانه‌ای شدن این پرونده انتقاد کرده است.
 
ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه در قم، نیز به تازگی در واکنشی تلویحی از «شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی» و گزارش‌های رسانه‌های خارج از ایران درباره این پرونده انتقاد کرده بود.
 
اعتراض این مرجع تقلید شیعه به انتشار گزارش‌ها درباره پرونده سعید طوسی درحالی است که شاکیان این قاری مشهور اعلام کرده‌اند که پس از ناامید شدن از پیگیری این پرونده در قوه قضاییه درمدت حدود پنج سال گذشته، اقدام به سخن گفتن درباره آن کرده‌اند.
 
در همین حال برخی از قاریان مشهور قران از جمله عباس سلیمی و محسن موسوی‌بلده خواستار رسیدگی به این پرونده شده‌اند.
 
مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی، نیز در سرمقاله روز پنجشنبه این روزنامه با اشاره پرونده سعید طوسی تأکید کرد «رسیدگی شفاف، سریع و قاطع به اتهامات و اعلام نتیجه و اجرای بدون ملاحظه آن همواره به نفع و موجب تقویت نظام خواهد بود».
 
او با اشاره به وضعیت شبکه‌های اجتماعی نوشت که «کسانی که فکر می‌کنند با پنهان‌کاری به نظام خدمت می‌کنند باید بدانند با این کار ضربه بزرگی به نظام و خودشان می‌زنند».
 
روزنامه جوان، نزدیک به سپاه پاسداران، نیز در سرمقاله روز پنجشنبه خود اعلام کرد که اگر «انحراف» سعید طوسی ثابت شود او «باید مجازات شود» و «درباره او از تبرئه تا اعدام را باید پذیرا باشیم».
 
این روزنامه از قوه قضائیه خواست که « پاسخگو باشد که چرا پرونده‌ای را از سال ۱۳۸۹ تاکنون به انجام نرسانده‌است و چرا قبل از دیگران عرصه اجتماع را روشن نکرده است؟».
 
در این سرمقاله در عین حال اعلام شده که «پرچمداری رسانه‌های امریکا و انگلیس در این ماجرا تردیدی باقی نمی‌گذارد که هجو نظام از مدخل دین، راهبرد آنان است و پیاده نظام آنان نیز هر موضوع راست و دروغی را به مثابه فلشی به سمت نظام نشانه می‌روند».
 
در مورد این پرونده دو نفر از شاکیان، در گفت‌وگو با رادیو فردا اعلام کرده‌اند که امنیت جانی ندارند.
 
به گفته این شاکیان سعید طوسی با شکایت خانواده تعدادی از نوجوانان قاری قرآن با اتهام‌هایی چون «تجاوز جنسی» تحت تعقیب قرار گرفته اما در‌ ‌‌‌نهایت با دخالت «علی مقدم، مسئول ارتباطات دفتر رهبر جمهوری اسلامی»، «رئیس قوه قضاییه» و «دادستان تهران» برای او قرار منع تعقیب صادر شده است.
 
برخی سایت‌های خبری گزارش کرده‌اند که تعداد شاکیان این پرونده بیش از ۱۰ نفر بوده اما برخی شکایت نکرده و گفته‌اند که «در دادگاه به عنوان شاهد حضور خواهند یافت».
 
این قاری مشهور قرآن روز ۲۹ مهر ضمن رد این اتهام‌ها اعلام کرده بود که مخالفان جمهوری اسلامی او را «واسطه هتاکی» به رهبر ایران قرار داده‌اند.
+58
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  behzad2010 - رتردام، هلند

  کثافت و لجن سرتا پای این رژیم و دین منفورشان را گرفته و حالا دارند دست و پا میزنند، غافل از آنند که هر چه بیشتر دست و پا بزنید بیشتر تو لجن فرو می‌روید.
  5
  86
  شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  mehrdaduk - لندن، انگلستان

  بیشترتون این کاریت
  4
  76
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان

  اینها در دوره طلبگی هم فاعل بودند و هم مفعول، به همین دلیل هست که میگن قضیه رو کش ندید ، و الا تو میدونی ، من میدونم ، انها هم میدونند ، که نظام در خطره،😁😁😁
  4
  78
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  جامعه مبارزان اخوندهای دروغگو می خواهند به نوعی که به نفعشان است با سعید طوسی بچه باز برخورد کنن . اگر بدانن زنده بودن قاری قران سعید طوسی به نفعشان نیست حتما" از بینش خواهند برد.
  2
  51
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  bidad - اتلانتا، ایالات متحده امریکا

  90 درصد آخوندها اعتراف میکنن که در دوره طلبگی مورد عنایت قرار گرفتن, 10 درصد بقیه هم مثل سگ دروغ میگن که مورد عنایت واقع نشدن, بلکه این ده درصد شدیدا مفعول بودن!
  2
  49
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا

  ملایان سی واندی ساله که با جان ومال وآبرو وناموس وامید وآرزو وباورهای مردم بازی کرده اند و کسانی را هم که با سیاستهای غیر مردمی وغیر انسانی آنها همسو بودند از خودشون دانسته ولذا سهمی مطابق سلیقه آنان بهشون دادند . ظاهرااا سهم قاری قرانشان علاوه بر چیزهای دیکه پسرهای دانش آموز کلاسش بوده که حکم قلمانهای زمینی را برای وی داشته است . به هرجهت آرزومندم خداوند یک بار هم شده صدای مردم بینوای سرزمینم را بشنود وملایان وحامیانشان را با خفت وخواری از عرش به فرش کشیده وسایع منحوسشان را از سرزمین مان ایران محو ونابود سازد تا بلکه از آن به بعد بتوانند نفس راحتی بکشند.
  2
  33
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا

  واقعا دور از هر نوع شوخی. اینطور که این یارو طوسی رفتارکرده کاملا مشخص هستش که تو بچگی یکی همین کار مشابه رو توی سناریو مشابه انجام داده. دقت کنید ازبچه می خواسته که بچه تو حمام و تو تخت خواب بهش تجاوز کنه. همه یه بار دوبار قسمت های اول مطلب (مصاحبه با شاکیان سعید طوسی )رو بخونید.
  2
  34
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  yahya3212000 - برگن، نروژ

  پس باید بنیانگذار مذهب اسلام رو هم در ۱۴۰۰ ساله پیش به محاکمه بکشند! عایشه ۷ ساله یادتون نره!!!
  21
  45
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  من به شدت منتظر صدور رای هستم، بسیار رغبت دارم ببینم بالاخره سرانجام این فضاحت بیت رهبری به کجا ختم میشود و قوه قضائیه ( قوه پارتی بازی ) نظام در برخورد و لاپوشانی سرانجام چه خواهد شد. اقای خامنه ای هههههه اقای خامنه ای میخوام از سالم بودن دستگاه کنترل فسادت با خبر بشم ههههههه ولی هیهات و هیهات که میدونم این دستگاه و این نهاد به همان شدت فاسد است که خودت فاسدی
  3
  71
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان
  حالا فکرو کنید میخوان این دین رو که به مردم ایران که تحمیل مردن هیچی میخوان به دنیا هم صادر کنند.
  3
  17
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.