زد و خورد با قابلمه برای غذای نذری

+141
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  اجرتون با آقا طوسی
  18
  258
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  سیاست قدیمی انگلیس که ایرانیان را گرسنه نگهدار و حکومت من ..!!!
  20
  187
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Baluchistan.azad - امان، اردن

  یه مشت گدا گشنه که به خاطر نذری حاضر هستند هر دین و مذهبی رو انتخاب کنند
  14
  142
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  این است جماعت با آبرو و فرهنگ ۲۵۰۰ ساله که امثال گلشیفته فراهانی با آبروشون بازی میکنه و فرهنگ ۲۵۰۰ ساله شون رو زیر سوال میبره !!
  41
  108
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  من هم دوتا صحنه از نذری دادن یادمه. اولیش نذری بود که پدرم با شرکاش دادن. مثلا محله با کلاس و با فرهنگی هم بودیم. یک پیرزن چنان قابلمه ای تو سرش خورد که همونجا افتاد زمین و شروع کرد به فحاشی که کشیدیمش کنار و بهش سفارشی غذا دادیم. چندین سال بعد باز عموی خدابیامرز مادرم نذری داشت که ما هم رفتیم کمکش، وضع بهتر که نشده بود مردم گرسنه تر و وحشی تر شده بودن. ما هم تصمیم گرفتیم مردم را پشت در حیاط نگه داریم و با گرفتن ظرفشون و نذری دادن بهشون جلوی ازدحام را بگیریم. جالب بود برام که مردم می خواستند در حیاط را بشکنند. من هم هی میرفتم بالا دیوار میگفتم آقا به قرآن قراره این نذری به شماها برسه پس برای چی حمله میکنید. فحش میدادن به در لگد میزدن و جیغ و داد. لای در حیاط که باز شد اینها چنان حمله کردند و فشار آوردند که مجبور شدیم درب را ببندیم که این وسط انگشتان یک بچه یکساله لای در گیر کرد. خدا را شکر قطع نشد اما این سوال تو ذهنمون گیر کرد که این امام حسین کیست که این همه گشنه گدای وحشی خاطر خواه او است. که مادر حاضر نوزاد خودش را لای این جمعیت و لای درب له کنه برای یک لقمه غذا؟
  29
  123
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  نذری دادن اگر برای سیر کردن شکم نیازمند و دست گرفتن باشه اجر داره نه برای نمایش دادن. ما که توبه کردیم و عمرا نذری غذا نمیدیم. فقط و فقط گوسفند اون هم نه هزار تیکه آزمایشی تو کیسه فریزری. نهایتا 20 تا 25 تکه میکنیم میبریم روستاهای فقیر و بین فقرا تقسیم میکنیم. اونقدر هم لذت بخش و زیبا است که لبخند به لب اون چهره های معصوم و زحمت کش میاری. خوشحالی بچه هایی رو میبینی که ذوق کردند قراره شب مفصل بخورند. پدری رو میبینی که با نفس راحتی از ته دل بهت میفهمونه تا چند روز قرار نیست شرمنده زن و بچه اش باشه. مادری را میبینی که شونه هاش را جلوی شوهر و بچه هاش صاف میکنه که دوباره امشب رئیس خونه اونه. بعد به خودت میای و میبینی چه بار سنگینی انگار از روی شونه هات برداشته شده. چقدر دنبا برات زیباتر و پر معنی تر شده. حالا همین احساس پاک،خالص و زیبا را مقایسه کن با همین صحنه. چه حسی بهت دست میده وقتی به این وحشی ها نذری میدی؟ داری شکم کسانی را سیر میکنی که واقعا نیازی ندارند.
  32
  91
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  afshin.briji - اهواز، ایران

  عجرتون با آقا ، دست حاجی طوسی روی سرتون. سرتون
  11
  82
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۹
  تفکر اسلامی - اودنسه ، دانمارک

  سوءتفاهم نشه؛ بخاطر گرسنگی نیست که مردم هجوم میارن؛ بخاطر ثوابی هست که در خوردن غذای امام حسین ع است. دفعه پیش که خود من نذری دادم؛ جمعیت ول کن نبود که؛ تا دم کله سحر دم در خونم صف کشیده بودند.
  155
  31
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  بیاد کفتارها و لاشخورها افتادم که برای خوردن لاشه حیوانات چطور بهمدیگر حمله میکنند
  11
  99
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Negah* - فرانکفورت، آلمان

  . [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. مردم کپنهاک تا دم سحر در خانه شما جمع شده بودند ؟؟؟؟؟؟یعنی مردم کپنهاک هم گرسنه نذری شما بودند جای تعجبه!!!!.
  11
  90
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. پس بیا لطفا با هم یه چرتکه بندازیم برادر، برای بردن ثواب حق همدیگر و میخورن؟ برای بردن ثواب بیشتر به همدیگه صدمه میزنن؟ برای ثواب بیشتر چندتا چندتا غذا میگیرن و تو یخچال خونه اشون انبار میکنن؟ برای ثواب با قابلمه و ماهیتابه تو صورت هم میکوبن؟ اون کسی که نذری میده برای اینکه ثواب کم نشه داره بقیه را کیش میکنه؟ امام حسین گفته حمله کنید تا بهتون ثواب بدم؟ خدا گفته حمله به نذری امام حسین ثواب داره؟ آخه چرا اینقدر بی ربط و رو هوا؟/// حالا از دید کسی که نذری میده! تو غذاش چاشنی ثواب میریزه که بقیه بخورن و ببرن؟ دعا و ورد خاصی میخونه؟ روح امام حسین تو دیگ و قابلمه ها ظهور میکنه؟ تمام مراسم عزاداری حسین من درآوردیه برادر ثواب کجاش بود؟ کجا گفته خوردن غذای امام حسین ثواب داره که میگی؟ کدوم امام و پیغمبر و آیه و سوره و کتابی گفته؟ یک نمونه بیار!
  14
  57
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. تو که انقدر عاغات امام حسین رو دوست داری و عاشقشی چرا نمیری خواستگاریش .
  16
  68
  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sebastianxxl - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  با حال گفتی‌ هامبورگ_آلمان..شاید حسین هم شبیه هاج طوسی دربیاد بعد ایز این دوستمون تفکر اسلامی_دانمارک‌ خوب پذیرایی کنه!
  3
  40
  ‌سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  این امام حسین مگر چند کیلو داشته که هر سال ابگوشتش را ملت میخوره؟(راستی کله پاچش به کی رسیده؟!)....این ملتی است که به ارامگاه کوروش هم هجوم میاره!؟. اسلام شیعی یعنی: دروغ و دورویی تا هفت اسمون،بی پدر و مادری تا حد با قابلمه سر ابگوشت حسین تو سر منوطنش زدن،مرده پرستی( به توان بی نهایت) و دم از تمدن ۷ هزار ساله زدن و پسر عموی کوروش بودن!، با رزدشت دیزی دو نفره خوردن!
  4
  39
  ‌سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی::]. رفیق این روانی مادرزاده،...وگرنه این بدعت را در اسلام اوردن خصوصا در ایران، برای قاتلان ودزدان ناموس ایرانی تو سر و سینه زدن را ملعون خمینی اسماییل صفوی مد کرد، نقله که هر وقت این توله صیغه تریاکش میکشید و نعشه میشد، یک فکر احمقانه به از دیگری به اون کله خالیش میرسید .یکی از اونها هم همین رقص زامبی برای حسین بود.جالب اینجاست که از حق ملت می دزدند ، تا برای یکی مثل حسین ابگوشت درست کنند تا به اینوسیله کلید بهشت و بی پست براشون بفرستن.ملت از گرسنگی ،مجبورند تو صف سبد کالای گندیده وایستن،ملت از گرسنگی مجبورند نه اندام که ناموس و حتی بچه شون را بفروشن،ملت سالی یک بار رنگ گوشت را نمیبینند ،ولی بعصی ها برای هسین عرب صد ها تن گوشت و خوار بار حروم میکنند که مثلا ثواب داره!.به نظر من ساختن یک توالت بین راه در اتوبان هزار بار ثوابش بیشتر از حروم کردن این خوراکی برای قاتلان اجداد این ملت حروم کردن است.
  5
  27
  ‌سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۹
  تفکر اسلامی - اودنسه ، دانمارک

  [::sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی::]. بیا عزیزم؛ روایت خواستی؛ بفرما: در مورد نذری دادن برای امام حسین علیه السلام حدیثی در بحارالانوار (۴۴​ ۲۸۷) مبنی بر تأئید این عمل وجود دارد: قال علی علیه السلام: «همانا خداوند ما را برگزید و گروهی را برای ما برگزید تا یاریمان کنند و به سبب شادی ما شاد باشند و به خاطر حزن ما اندوهگین باشند و اموال و جان هایشان را در راه ما بذل کنند (نذری دادن). آنان از ما و به سوی ما هستند»
  45
  4
  ‌سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. خودت را گرفتی یا ما رو؟ روایت از مبلغان دینی ارزش اش به اندازه همون روایت های شب جمعه امامان در چادرهایشان است. چنان هم تعریف میکنن که انگار راوی داشته از لای درز چادر عملیات شب جمعه اشون را دید میزده. این خزعبلات برای خودتون هم پشیزی ارزش نداره مگر بنا به مصلحت(طبق گفته حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم ارفع در مورد همین بحارالانور). پس لطفا اگر میتونی رفرنس مستند همین حدیث را پیدا کن!// باز همه اینها به کنار، من که نگفتم نذری دادن کار بدی است گفتم نذری دادن به افراد غیر نیازمند کار درستی نیست، چون نذری فقط در راه امام و پیغمبر نیست بلکه میتونه خودجوش باشه. باز تو همین حدیث، با فرض محال درست بودن یک شبهه میمونه که شما گفتی این مردم حمله میکنند برای ثواب. تو حدیث شما هم نیامده هرکسی به نذری حمله کنه یا حتی بخوره ثواب میبره. گفته آنهایی که نذری میدهند! شما هرگز نمیتونی استدلالی چه از لحاظ عقلانی، چه از لحاظ معرفتی و مذهبی پیدا بکنی که خوردن غذای نذری را برای ثواب بردن عنوان بکنه. بجای استفاده از تبلیغات دینی کمی از منطق و عقلت استفاده کن!
  2
  34
  ‌چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. همانا خداوند ما را برگزید و گروهی را برای ما برگزید تا یاریمان کنند و به سبب شادی ما شاد باشند و به خاطر حزن ما اندوهگین باشند و اموال و جان هایشان را در راه ما بذل کنند (نذری دادن). آنان از ما و به سوی ما هستند.// این ترجمه ات حتی به فارسی هم مضحک و خنده دار است که چطور بذل کردن جان و مال یاری دهندگان را به نذری تعبیر کرده اند. این بیشتر به کسانی میخوره که در زمان جنگ به لشکر آنها می پیوستند و از جان و مال خودشان می گذشتند.// این همون حرافی و تعابیر معروف ملاها است که هر جور دلشون می خواهد تفسیر میکنند و حرفها را به گذشته و حال و آینده ربط می دهند.// به هر صورت باز به این خبر سر میزنم رفرنس مستند از ثواب بردن بابت خوردن طعام نذری را پیدا کنم! این که در حد و اندازه همون الویت اول پای چپ در مستراح و زلزله وحکم محصول حاصل از افتادن روی عمه بود!
  2
  28
  ‌چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۹
  تفکر اسلامی - اودنسه ، دانمارک

  عزیز من اینکه دیگه به رفرنس احتیاج نداره. هر کسی که نذری بخوره، کسی یا کسانی را باعث دادن نذری شدند دعا میکنه. و خود دعا کردن از موجبات ثواب است.
  46
  2
  ‌چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. من نمیدونم این سایت وصله به مهدکودکی جایی؟ یک مدته با هرکسی آدم بحث میکنه یکسری چرت و پرت تحویل میدن که شاخ از کله در میاد. برادر! اخوی! دوست! هموطن! مسلمون! آخوند! عالم! آخه آدم عاقل. اونیکه نذری میخوره دعا به جون نذری دهنده میکنه، نه برعکس. گفتی اینها برای بردن ثواب حمله میکنن به نذری و من هم گفتم کسی که نذری میخوره چه ثوابی میبره که بخواهد برای بردن اون ثواب حمله بکنه به نذری. حرف خودت یادت رفت؟ سوال و متوجه نشدی؟ جوابی نداری، میای رو هوا یه چی میگی که یه چی گفته باشی؟ بازهم اگر متوجه نشدی تکرار میکنم. آن شخصی که می رود برای حمله به نذری و کوبیدن قابلمه تو سر دیگران و ذخیره کردن قابلمه قابلمه نذری در یخچال، از کجا و چگونه و بر چه اساسی ثواب میبرد؟ ثابت کن!
  3
  31
  ‌پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۹
  تفکر اسلامی - اودنسه ، دانمارک

  نه جانم؛ جوابت رو گرفتی. فقط دوست داری بچرخونیش. بیاد دوران کودکی افتادی که میگفتیم: یه مرغ دارم روزی یه تخم میکنه؛ پس چند تا؟! یعنی سیصد بار هم که جوابت رو بدم؛ بازم میخوای!
  30
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بجای خنده باید گریست به حال مردم گرسنه که حاکمان دزد و بیشرف جمهوری اسلامی غارت کردند و بردند و مردم بینوا برای غذای نذری مجانی اینجور به سر و کله هم میکوبند و آخوندها هم از دیدن این صحنه های دردناک به ریش ملت میخندند دزدهای بیشرف و بی ناموس
  1
  23
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. اولا اگر بخاطر ثواب باشه که تو میگی ! معنی ثواب میشه کار درست و همینطور پاداش، ولی کار درست زمانی پاداش داره که جوانمردانه و اصولی باشه مثلا رعایت نوبت افراد مسن و کودکان ، نظم و انضباط، اجتناب از درگیری و خشونت، آرامش و متانت این چیزهایی که ما توفیلم میبینیم و تجربیاتی هم که خودمون داشتیم از مشاهده اینگونه کارهای ثواب ثابت میکنه اینها برای شکم چرانی آمده اند وگرنه اگر ثوابی باشه یک نعلبکی کوچک و یا یک قاشق از اون غذا هم کافی است دیگه لازم به بردن قابلمه و دیگ نیست.
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۹
  تفکر اسلامی - اودنسه ، دانمارک

  [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. اینرو من نمیگم. فقها میگویند و روایات. چرا از خودت پیش داوری میکنی؟ شاید این افراد میخواهند از قابلمشون نفری یه قاشق به کسانی که نتونستن در این مجلس شرکت کنند، بدن!
  20
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. اولا تو چرا به تمام ایرادهایی که گرفتم هیچ اشاره ای نکردی صاف رفتی سراغ اینکه کی میخواد با غذای تو قابلمه اش به کی بده؟ دوما از مال یکی دیگه بخشیدن به کسی دیگر اونهم با کتک و قابلمه کشی و کفیر کشی ثواب که نداره هیچ گناه هم داره خیلی معرفت داره اجازه بده به اون بچه یا پیرمرد تا اون اول بگیره .
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.