پوتین با ازسرگیری حملات هوایی به حلب 'موافقت نکرد'

نیروهای شورشی به سوی یک پایگاه هوایی دولتی در بخش شرقی این شهر ده‌ها موشک شلیک کرده‌اند دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در امور سوریه گفته است رئیس جمهوری این کشور در حال حاضر با آغاز دوباره حملات هوایی موافق نیست.
 
سخنگوی ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه گفته است ازسرگیری حملات هوایی به شهر حلب فعلا درست نیست و حملات روسیه به این شهر باید همچنان متوقف بماند تا غیرنظامیان و شورشیان بتوانند از آن خارج شوند.
 
به گفته سخنگوی کرملین از نظر رئیس جمهوری این کشور هنوز امکان تداوم آتش‌بس انسان‌دوستانه برای بیرون بردن زخمی‌ها و شورشیانی که قصد ترک منطقه را دارند، وجود دارد.
 
سخنگوی رییس جمهوری روسیه در حالی از ضرورت توقف بمباران حلب حرف زده که کمی پیش از آن، وزارت دفاع این کشور به طور رسمی از آقای پوتین برای ازسرگیری این حملات اجازه خواسته بود.
 
به گفته تحلیلگران، اینگونه اختلاف‌نظرهای علنی به ندرت در میان مقام های روسیه به چشم می‌خورد و این امر ممکن است تلاشی باشد برای آن که آقای پوتین را حامی صلح نشان دهد.
 
بر همین اساس آقای پوتین فرصت آتش‌بس را امکانی برای شرکای آمریکایی روسیه دانسته است تا بتوانند با عمل به تعهدات‌شان کسانی را که مخالفان میانه‌رو خوانده می‌شوند از گروه‌های تروریستی جدا کنند.
 
در واکنش به حمله‌ شورشی‌ها به شرق حلب، سخنگوی کرملین از قول رئیس جمهوری این کشور خواسته است از هرگونه اقدام تحریک‌انگیز اجتناب شود چرا که روسیه به تعهد خود مبنی بر حمایت همه جانبه از نیورهای نظامی سوریه پایبند است.
 
پیشتر، نیروهای شورشی سوریه برای شکستن محاصره بخش شرقی حلب که در کنترل نیروهای دولتی است، حمله‌ای را آغاز کردند که مدت‌ها انتظار آن می‌رفت.
 
این نیروها در چند جبهه مختلف دست به حمله زدند و صبح جمعه صدای سه انفجار بزرگ در این شهر شنیده شد.
 
نیروهای شورشی همچنین به سوی یک پایگاه هوایی دولتی در بخش شرقی این شهر ده‌ها موشک شلیک کردند.
 
در این حملات دست‌کم ۱۵ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند.
 
نیروهای دولتی نیز برای مقابله با این حملات، دست به حمله هوایی به بخش‌های جنوبی و حاشیه غربی حلب زدند.
 
شورشیان می‌گویند به حمله زمینی به سوی شرق حلب ادامه خواهند داد اما خبرنگار بی‌بی‌سی در منطقه می‌گوید روشن نیست که آنها بتوانند چنین عملیاتی را به سرانجام برسانند.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.