قتل به دستور اشباح

«من اراده‌ای در قتل نداشتم و فقط دستور اشباح را اجرا می‌کردم.» این بخشی از اعترافات زن معتادی است که با ضربه‌های چاقو مردی را در پاتوق معتادان به قتل رساند.
 
به گزارش جام جم، رسیدگی به این پرونده از اواخر مرداد سال گذشته و به دنبال قتل مردی در یک خانه در شیراز در دستور کار پلیس قرار گرفت. تیمی از ماموران پلیس همراه بازپرس جنایی در محل قتل حاضر شدند.
 
پسر جوانی که موضوع را به پلیس گزارش داده بود، در تحقیقات به ماموران گفت: در حال عبور از مقابل خانه‌ای قدیمی بودم که متوجه صدای درگیری از داخل خانه شدم. مردی درخواست کمک داشت. به موضوع مشکوک شده و وارد خانه شدم. مردی مجروح و غرق در خون روی زمین افتاده بود. همسایه‌ها را صدا کرده و او را به بیمارستان رساندیم، اما به خاطر شدت خونریزی جان باخت.
 
تحقیقات ماموران از اهالی نشان داد، آن خانه پاتوق معتادان است و هر روز معتادانی به آنجا رفت و آمد می‌کنند. با شناسایی افرادی که در زمان درگیری در خانه حضور داشتند، دستگیری آنها در دستور کار پلیس قرار گرفت و ماموران چند نفر از آنها را دستگیر کردند. شاهدان ماجرا در تحقیقات مدعی شدند، مقتول به نام کریم در جریان درگیری با زنی به نام آذر به قتل رسیده است. آذر پس از این جنایت و از ترس دستگیری از محل فرار کرده بود.
 
با شناسایی هویت قاتل روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از ماموران تحقیقات در این باره را آغاز کردند. ماموران با ردیابی‌های پلیسی توانستند متهم را در پاتوق دیگری شناسایی واورا دستگیر کنند.
 
متهم در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: با کریم بر سر شیشه درگیر شده و او را کشتم. من و مقتول برای مصرف شیشه به آن خانه می‌رفتیم. فکر می‌کرد من از مواد او کشیده‌ام و سر این موضوع با هم درگیر شدیم. با چاقو چند ضربه به او زده و فرار کردم.
 
متهم با قرار قانونی بازداشت شد و در ادامه نحوه قتل مرد معتاد را تشریح کرد. متهم به قتل هفته گذشته برای اخذ آخرین دفاع به دادسرا منتقل شد که با قبول اتهامش، ادعاهای جدیدی را مطرح و عنوان کرد: روز حادثه تحت تاثیر مصرف شیشه بودم و اشباح به من دستور دادند که کریم را بکشم. من هم چاقویی برداشته و چند ضربه به او زدم. در آن زمان هیچ کنترلی بر رفتارم نداشتم و فقط دستور اشباح را اجرا می‌کردم. از کارم پشیمانم و درخواست بخشش دارم.
 
با توجه به اعترافات متهم، شکایت اولیای دم و تائید سلامت روانی او توسط پزشکی قانونی، بازپرس جنایی برای او به اتهام قتل قرار جلب به دادرسی صادر کرد. پرونده هم با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان فارس ارسال شد.
+13
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  یعنی هر قاتلی دو دیقه با وکیل میشینه حرف میزنه فرداش میاد میگه شیشه زده بودم نفهمیدم چی شد . حالا این یکی ابتکار به خرج داده و اشباح و اجنه رو هم وارد داستان کرده
  0
  11
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Elish - وگن، سوئد
  مسئولین برای گرفتن اشباح کاری نمیکنن؟ چرا رسیدگی نمی‌کنید؟
  0
  6
  شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.