به نام سنت ( نگاهی به ختنه زنان در ایران - فیلمی از کامیل احمدی) - ویدیو

در برخی از نواحی روستایی کشور ایران، در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و هرمزگان، سنت ختنه‌کردن دختران همچنان رواج دارد. برای اولین بار تحقیق گسترده‌ای در سطح کشور به‌منظور اثبات وجود این رسم و واکاوی دلایل و ریشه‌های بروز و شیوع این پدیده، بین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۳ به عمل آمده است.
 
«به نام سنت» ساخته کامیل احمدی، حاصل این پژوهش ۸ ساله است. البته همان‌طور که در فیلم هم تاکید شده بود، میزان ختنه دختران در ایران در سال‌های اخیر رو به کاهش بوده است. آن‌چه بیشتر از هر چیز در 'به نام سنت' اهمیت داشت، موضوع فیلم و ارزش پژوهشی آن است.
 
این فیلم با نگاهی مردم شناسانه به موضوع ختنه دختران در ایران می‌پردازد و قصد هیچ‌گونه تبعیض، توهین و ضدیت؟ نژادی، فرهنگی و مذهبی نسبت به مردمان و قومیت‌های به تصویر کشیده شده را ندارد.
+41
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، سوئد

  متاسفانه مذهب اسلام، ارمغانی بغیر از جهل و فساد و عقب ماندگی در تمام زمینه ها برای ایرانیان نداشته است. اسلام باید در ایران ریشه کن شود تا جهل و خرافات هم ریشه کن شوند.
  4
  38
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  خه این چه رسمیه که تو کار خدا هم دخالت کنند!
  2
  17
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Alish_uk - بیرمنگهام، انگلستان
  بهاره علوی ، دختری که پرواز با بال های شکسته را از سکون دوست تر می داشت. یکی از دهه شصتی هایی که ساکت نموند و رویایهای زیادی رو برای زنان ایرام در سر داشت.روحش شاد و یادش گرامی
  2
  16
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خبر جالبی‌ بود. ولی‌ کمی‌ موذیانه. شاید هم مجبور بودن اینجوری خبر دهند نمی‌‌دانم. بارها تکرار شد. شیعه کمتر سنی ختنه می‌‌کند. یا خبرنگار پرسش می‌‌کند. سنی هستید یا دین مبین آال حق ؟ این کمی‌ یک بام و دو هوا است. ختنه زنان ربطی‌ به سنی و شیعه ندارد. بلکه رسم مسلمان است. در آفریقا نه سنی سنی هستند نه‌ شیعه شفیست هستند از نظر فکری بیشتر نزدیک شیعه هستند و از همه جا هم بیشتر ختنه زنان وجود دارد. دست کم سنی‌ها آشکار می‌‌گویند وظیفه شرحی است . آقای ما که نظر موذیانه دارد. وظیفه نیست ولی‌ بودن اشکال ندارد. بوی مخالف بودن نمی‌‌دهد. بلکه اپورتونیست .نه اینوری نه انوری
  6
  13
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  کاش حماقت هم انتهایی داشت.
  1
  22
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirir - تهران، ایران
  اینها کردهای عراقی زاده هستن که زنهاشونو ختنه میکنن و این سنت هیچ ارتباطی به ایران نداره.
  5
  4
  شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.