قتل دوست با قهوه آلوده به سیانور در اندونزی

جسیکا وونگسو، یک زن اندونزیایی، پس از محاکمه به اتهام قتل دوستش با قهوه آلوده به سیانور، مقصر شناخته شد و به بیست سال زندان محکوم گردید.
 
جسیکا که بیست وهشت سال دارد و دارای اجازه اقامت دائم در استرالیاست، با مقتول، وایان میرنا سالیهین، هنگام تحصیل در رشته طراحی در سیدنی آشنا شده بود.
 
ششم ماه ژانویه سال جاری در کافه‌ای در مرکز خرید جاکارتا، جسیکا با میرنا سالیهین قرارملاقات گذاشته و با پیامک به او پیغام داد که برایش قهوه سفارش می‌دهد.
 در فیلم دوربین مداربسته که در دادگاه نمایش داده شد، میرنا دقایقی پس از نوشیدن قهوه‌ای که دوستش جسیکا سفارش داده بود بیهوش شد و جان سپرد.
 
پزشک قانونی پس از کالبد شکافی در بدن او آثارسیانور یافت.
 
به گفته دادستان دادگاه جسیکا پس از آنکه میرنا سالیهین به او توصیه کرد که ازدوست پسرش جدا شود نقشه قتل او را کشید. ماجرایی که به " قاتل دوست با قهوه" شهرت یافته در هردو کشور اندونزی و استرالیا سرو صدای زیادی برپا کرده است وکلای مدافع جسیکا می‌گویند که از او سیانوری بدست نیامده است و درخواست تجدید نظر در این حکم را خواهند داد.
 
ماجرایی که به " قاتل دوست با قهوه" شهرت یافته در هردو کشور اندونزی و استرالیا سر و صدای زیادی برپا کرده است و مردم چندین ماه این ماجرا را دنبال کرده‌اند.
مقتول
+35
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.