کی‌روش جواب عابدینی را داد؛/در مسایلی که به او ربط ندارد دخالت می‌کند

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره اظهارنظرهای اخیر مطرح شده به صحبت پرداخت.
 
کانال مجازی تیم ملی نوشت؛ کارلوس کی روش درباره صحبت‌های امیر عابدینی و اینکه او از احتمال استعفای سرمربی تیم ملی خبر داده است گفت: در درجه اول باید بگویم بار دیگر شگفت‌زده شدم که آقای عابدینی در مسائلی که به ایشان ارتباطی ندارد دخالت می‌کند. در درجه دوم بسیار تعجب برانگیز است که ایشان راجع به جزییات جلسه‌ای که بین من و رییس فدراسیون فوتبال به صورت محرمانه و پشت درهای بسته اتفاق افتاده نظر می‌دهد. او چه شخصی را می‌شناسد که این‌گونه اطلاعات را در اختیارش قرار می‌دهد. اگر شخصی بخواهد درباره آن جلسه صحبت کند تنها رییس فدراسیون فوتبال جناب آقای تاج و بنده کارلوس کی‌روش هستیم. ایشان در این جلسه حضور نداشتند و اختیارات لازم درباره دخالت در این‌جور مسائل را نیز ندارند.
 
او در ادامه صحبتهایش  گفت: حال که ایشان راجع به جزییات آن جلسه صحبت می کنند بهتر است بیایند و بگویند که بنده طی 72 ساعت آینده قرار است چه جلسه‌ای را برگزار کنم چون من هیچ اطلاعی راجع به آن جلسه ندارم و نمی‌دانم راجع به چه مساله‌ای در 72 ساعت آینده باید صحبت کنم. مطلب بعدی این است که اگر ایشان از استعفای بنده در 3 روز آینده صحبت کرده و اگر ایشان به دنبال این موضوع است من هیچ مشکلی با آن ندارم. حال که آقای عابدینی این فرصت را دارد که کار بنده در تیم ملی را مورد تضعیف قرار دهد، باید بگویم این مطلب، موضوع جدیدی نیست. آقای اسدی نیز 2 سال پیش این حرف‌ها را مطرح کردند و من هنوز زنده هستم. ولی تفاوت حال حاضر این است که اگر ما به این نتیجه برسیم آقای عابدینی یک قدم مطلوب برای من برمی‌دارند.
 
سرمربی تیم ملی ادامه داد: موضوع دیگر این است که آقای عابدینی چه اطلاعاتی از مشکلات تیم ملی دارند که این‌گونه شجاعت راجع به صحبت درباره مشکلات تیم ملی به خرج می‌دهند. اگر ایشان اطلاعات لازم را ندارند می‌خواهم برعکس آن چیزی که به اطلاع ایشان رسانده‌اند نظرشان را تصحیح کنم که اعضای کادر فنی تیم ملی حقوق‌های خود را دریافت نکرده‌اند ولی طبق روال همیشه شبانه روز در حال خدمت به تیم ملی هستند.
 
کی‌روش توضیح داد: ایشان قبل از اینکه بخواهند راجع به مطلبی که اطلاعی از آن ندارند صحبت کنند بهتر است به وظایف خود در سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال برسند و به تیم ملی کمک کنند.
 
سرمربی تیم ملی ادامه داد: می‌خواهم به آقای عابدینی و به آقای شیعی بگویم که نه تنها من بلکه همه هواداران فوتبال ایران از حرف‌های مطرح شده ناامید شدیم چرا که این افراد شجاعت و شهامت لازم را برای حمایت از فدراسیون فوتبال، حمایت از آقای تاج، حمایت از آقای پیروانی، حمایت از تیم ملی و حمایت از سرمربی تیم ملی به خرج ندادند.  آن‌ها می‌توانستند با یک صدای متحد شروع به صحبت کنند و حامی تیم ملی شوند.
 
کی‌روش ادامه داد: نه تنها تیم ملی بزرگسالان بلکه مربیان فوق العاده تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان با کاری مردانه و غیورمندانه بدون داشتن هیچ امکانات حرفه‌ای و با وجود مشکلات عدیده به معنای واقعی دستاوردهای بزرگی را برای کشور بزرگ ایران کسب کردند. آقای عابدینی، آقای شیعی! نخیر، نخیر. اگر مربیان، ‌دست اندرکاران ،‌ مسئولان تیم های جوانان و نوجوانان لب به سخن نمی‌گشایند،‌شاید به خاطر این است که آن‌ها کمی واهمه داشته باشند چون افرادی مانند شما ترجیح می دهید که صورت خود را پنهان کنید و تظاهر کنید که همه چیز خوب و در شرایط عادی است. یک توصیه به شما می‌کنم، سعی کنید سخت کار کنید تا بتوانید حمایت های لازم را از فدراسیون فوتبال و جناب آقای تاج فراهم کنید. همچنین توصیه می کنم کمتر راجع به مسائلی که کمتر از آن‌ها اطلاع دارید صحبت کنید. زمانی می توانید صحبت کنید که دستاورد لازم را داشته باشید. ما به افرادی نیاز داریم که شجاعت و شهامت لازم را داشته باشند و بتوانند حقایق را به مردم بگویند و از رییس فدراسیون فوتبال و  همین‌طور رویای هواداران عاشق فوتبال در ایران حمایت کنند.
 
کی‌روش افزود: آقای عابدینی، آقای شیعی! به جای اینکه شما آقای پیروانی را به چالش بکشانید تا سکوت اختیار کند شما نیز باید دوشادوش ایشان بتوانید حمایت‌های لازم را از تیم ملی و شخص رییس فدراسیون فوتبال به ارمغان بیاورید.
 
وی در پایان خطاب به عابدینی گفت: آقای عابدینی! من به صورت خیلی دوستانه به شما توصیه می‌کنم که به عنوان رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال به وظایف حرفه‌ای‌تان متعهد باشید تا بتوانید حمایت‌های لازم را از فدراسیون و تیم ملی ایجاد کنید اما من این‌گونه توصیه‌های اخلاقی شما را درباره وظایف حرفه‌ای و ورزشی خود نخواهم پذیرفت.
+42
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.