سپاه پاسداران از «پهپاد انتحاری» برای هدف قرار دادن کشتی‌ها رونمایی کرد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه پنجم آبان از پهپاد جدیدی برای نیروی دریایی خود رونمایی کرد که به گفته آن، «پهپاد انتحاری» برای هدف قرار دادن کشتی‌ها است.
 
رونمایی از این پهپاد که نامی برای آن انتخاب نشده است، پس از آن صورت می‌گیرد که قایق‌های تندرو سپاه پاسداران در ماه‌های گذشته برخوردهای متعددی با کشتی‌های جنگی آمریکایی و سایر کشور‌ها در خلیج فارس داشتند.
 
خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه، تصاویری از این پهپاد منتشر و اعلام کرده که برد آن هزار کیلومتر است و تا چهار ساعت قدرت پرواز مداوم دارد.
 
این خبرگزاری ساعاتی پس از انتشار این خبر، تصاویر و گزارش مربوط به آن را از روی سایت خود حذف کرد. با این حال بقیه سایت‌های خبری ایران این گزارش و تصاویر پهپاد انتحاری را بازنشر کرده‌اند.
 
تسنیم نوشته بود: «یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پهپاد آن است که می‌تواند تا سطح نیم متری آب پایین آمده و پرواز کند و از سوی دیگر تا ارتفاع سه هزار پایی نیز بالا رفته و به ماموریت اعزام شود».
 
بر اساس این گزارش، «پهپاد جدید نیروی دریایی سپاه، حدود ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته و آب نشین است، بدین شکل که پس از انجام ماموریت شناسایی به راحتی می‌تواند روی آب فرود بیاید».
 
این خبرگزاری فیلمی از پهپاد یاد شده حین پرواز منتشر نکرده است.
 
آن‌گونه که تسنیم گزارش داده، «نمونه‌های شناسایی این پهپاد به دوربین‌های پیشرفته نظامی با قابلیت استفاده در شب و روز و همچنین با امکان استفاده در مناطق مرطوب دریایی، به پرواز در آمده و به انجام ماموریت می‌پرازد».
 
بر اساس این گزارش، پهپاد جدید نیروی دریایی سپاه، «قابلیت حمل موشک ندارد اما در بُعد رزمی، می‌تواند با حمل مواد منفجره شدیدالانفجار، انتحاری عمل کند؛ به این شکل که با حرکت کروزی (نزدیک به سطح آب)، خود را به هدف رسانده و با سرعت بالا، خود را به شناور یا یک مرکز فرماندهی در خشکی بکوبد».
 
سپاه پاسداران پیشتر قایق‌های تندرو موسوم به «یامهدی» تولید کرده بود که قابلیت عملکرد انتحاری دارند. پهپاد جدید، دومین محصول انتحاری نیروی دریایی سپاه است.
 
نیروهای نظامی ایران از جمله سپاه پاسداران دارای هواپیماهای بدون سرنشین هستند ولی اعلام خبر ساخت پهپاد انتحاری، همزمان با هشدارهای ایالات متحده آمریکاست که بار‌ها تهران را به اقدامات تحریک آمیز در خلیج فارس متهم کرده است.
 
خبرگزاری رویترز روز ۲۳ شهریورماه امسال به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد در سال جاری میلادی که حدود ۹ ماه از آن گذشته، «بیش از ۳۰ برخورد نزدیک» میان ایرانی‌ها و ‌آمریکایی‌ها رخ داده است.
 
این آمار بیش از دو برابر برخوردهای نزدیک نیروهای دو طرف در خلیج فارس نسبت به پارسال است.
+37
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  پروردگار - تهران، ایران

  توی یوتیوب بزنید RC AIRPLAIN بعد ببینید تو مدرسه های آمریکایی بچه ها بهتر از این می سازن - سی میلیارد هم فاکتور فرستادن دفتر مقام عظمای حماقت
  5
  56
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  ماکت هواپیمایی که زمان مموتی درست کرده بودید دروغ از آب در آمد. اینهم میره ور دست اون یکی, بجای این خالیبندیها و لافهای علی گلابی معابانه, بهتره ازکشورهای پیشرفته تقلید کنید و بیخود سعی نکنید با ارایه چنین طرحهای بچه گانه ای میلیاردها تومن بوجه تحقیقات را بالا بکشید و گزارش دروغ بدهید که خرج تحقیق و ساخت هواپیما کردیم. در واقع این فیلمها و نمایشهایی که مقامات سرملت پیاده میکنند بخاطر حیف و میل بوجه های کلان دولتی است.
  4
  41
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  خیلی ممنون!خیلی وقت بود یه شکم سیر نخندیده بودم.
  5
  45
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Masterweb - تهران، ایران

  پهپاد فوق سری روی فرش کنار آب سرد کن و صندلی تو اتاق ؟ بیشتر شبیه شوخیه :)).
  1
  54
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  خب اسمشو بذارن قاطر ۴۱۴ به یاد قاطر ۳۱۳،‌ حداقل قاطر ۳۱۳ رو با فوشاپ پرواز دادن، فتوشاپکارشون رو اخراج کردن که اینیکی رو بر فراز خلیج نیلگون پارس پرواز ندادن؟؟
  4
  37
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  baas - روتردام، هلند

  و دسته بیل از چین وارد می‌کنند .
  1
  48
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  ابوسفیان بیرونی - آمستردام، هلند
  برای اینکه مکان این دستاورد ارزنده به دست دژمن نیوفته و خواسته باشن که دژمن رو گمراه کرده باشن، از این پهباد انتحاری رو فرش ماشینی و بقل آب سرد کن عکس انداختن. که این نشان از حرفه ای بودن قضیه داره. التماس دعا
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::Pezhman - وین، اتریش::]. نه ابو طیاره ای که احمقی نجات ازش خبر داد ظاهرا در خواب از امام راحل که همراه یک نور سفید مایل به سیاه مثل رنگ گوجه فرنگی به امقی نجات نشان داده بود و همچنین امام راحل(کلمه راحل از ص د تا فحش هم بدتره)زمانیکه مهدی ظهور کرد سپاه قادر خواهد بود عکس این ابوطیاره را بدون غلط بکشد!
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  ببینم اون صندلی پشت پهیاد هم مال خلبان پهیاد است یا کمک خلبان(شاید هم مال هر دوی اونها).ببینم این پهیاد که یک کارتون کفش برای جا دادنش هم بزرگه،چند گرم مواد انفجاری(یا همان موادی که طراح اون هر روز قبل از نماز استفاده میکنه)برای عملیات انتهاری میتونه حمل کنه؟(البته سپاه پاسخ دندان شکن به کسانی که میگن چرا اینقدر کوچک است داره: میگه فلفل نبین چه ریزه بشکن بریز تو ابگوشک وانگهی دریا شود).من الله اعصاب یک جو عقل
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد
  باز سپاه،دوباره ته باد ساخت از آمریکا زده جلو بره کالا موتور اسباب بازی را روش با مقوا شکل میدن به شکل پهپاد،در میارند ،ریشتنو دنیا وجب کرده،بسه تورو خدا ،اینقدر دروغ.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد
  باز سپاه،دوباره ته باد ساخت از آمریکا زده جلو بره کالا موتور اسباب بازی را روش با مقوا شکل میدن به شکل پهپاد،در میارند ،ریشتنو دنیا وجب کرده،بسه تورو خدا ،اینقدر دروغ.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.