عزیز محمدی‌منش؛ معلمی که ۱۷سال است در کوه‌ها دنبال دانش‌آموز می‌گردد

تقاطع: خبرگزاری “مهر” روز سه‌شنبه (۴ آبان-۲۵ اکتبر) گزارشی را منتشر کرده درباره‌ی “عزیز محمدی‌منش” معلم مناطق عشایری لرستان که ۱۷ سال است «فصل به فصل و سال به سال» جایش را تغییر می‌دهد تا به کودکان عشایری، خواندن و نوشتن بیاموزد.
 
او خودش را این‌گونه معرفی می‌کند: «من معلم منطقه صعب‌العبور، کوچ رو و کوهستانی “ماهرو بختیاری، دره کایت و روستای چم‌کنار و کنار رودخانه بختیاری” هستم و این منطقه را خودم در میان مناطق سخت‌گذر و سخت شهرستان الیگودرز پیدا کرده‌ام.»
 
آقای محمدی‌منش توضیح می‌دهد که بعد از پیدا کردن مناطق دورافتاده، با اهالی آن‌جا صحبت می‌کند و رضایت‌شان را برای آموزش فرزندان‌شان می‌گیرد.
 
وی که در کنار معلمی، به سایر مشکلات مناطق محل تدریسش نیز رسیدگی می‌کند، بعد از پایان سال تحصیلی، پیش از آن‌که جایش را تغییر دهد، معلم دیگری را به اهالی این مناطق معرفی می‌کند و سپس به سراغ پیدا کردن منطقه دیگری که دانش‌آموزانش از داشتن معلم محروم هستند می‌رود.
 
او با بیان اینکه در طول این ۱۷سال، بیش از ۱۷۰ دانش‌آموز را در مناطق صعب‌العبور باسواد کرده، می‌گوید: «تحصیل این‌گونه دانش آموزان در این مناطق بسیار سخت است چراکه همه آن‌ها در حال کمک به خانواده برای امرار معاش، چرای دام، جمع‌آوری هیزم و… هستند.»
 
محمدی‌منش در ادامه با انتقاد از مسوولان می‌افزاید: «من وقتی که این مناطق صعب‌العبور را پیدا می‌کنم، موضوع را به متولیان و دستگاه‌های مربوطه انتقال می‌دهم اما آن‌ها به‌جای اینکه حمایت کنند سنگ جلوی پا می‌شوند.»
 
او انتظار خود از آن‌ها را نیز این‌گونه بیان می‌کند: «به ما یک “زیرانداز”، “پرچم” و “پلاستیک سقف کلاس” و یک معلم اختصاص دهند تا دانش‌آموزان از درس و تحصیل جا نمانند.»
+223
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  برجعلی - کلن، آلمان

  این معلمه، سعید طوسی بی پدر هم معلمه. درود بر شرفت. و تف بر شرافت نداشته طوسی و امثال طوسی.
  7
  112
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  پهلوون مفرد - كلن، آلمان

  آموزگار شریف و گرامی، متولیان و دستگاه‌های مربوطه با رحل و قرآن و مهر و تسبیح از سعید طوسی‌ها حمایت می‌کنند که گردن قاری‌های پدوفیل کلفت‌تر و کادر بچه‌بازهای بیت آسدعلی‌آقا تکمیل‌تر بشه! درود و سپاس بی‌پایان بر شما آموزگاران شرافتمند و پاک‌اندیش، ننگ و نفرت بی‌انتها بر حکومت خون و جنون و اسلامی...
  7
  79
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  چو ایران نباشد تن من نباد - استکهلم ، سوئد

  آفرین به غیر تو شیر مادرت حلال واقعا چند تا آدم دلسوز مثل این معلم تو ایران در سطح وزیر بود ایران از این بدبختی بیرون می آمدها از حیف شتر در خواب بیند پنبه دانه .
  1
  76
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  درود بر این انسان شریف و وطن دوست و فداکار .
  1
  70
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  یکی‌ میشود این معلم شریف که با این همه دردسر و عذاب به دانش آموزان درس می‌‌آموزد و هیچ توقع و درخواستی هم از رژیم ملاها فاسد ندارد. یکی هم میشود آن‌ مرتیکه طوسی بچه باز و متجاوز به کودکان بیگناه مردم که بنام قرآن و خدا و تحت پوشش آموزش کلام الله به کودکان تجاوز جنسی‌ میکند و از رانت خواران حکومتی است و از محبان بارگاه سید علی‌ خامنه‌ای مفسد و شیاد کثیف رژیم فاسد اسلامی است
  7
  64
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  metti - رامهرمز، ایران

  دردو بلای تو و پدر و مادرت محکم بخوره تو فرق سره خامنه ای ....و ... بی همه چیزش...
  7
  59
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  behran - کردستان، ایران

  خوشا به سعادت این بزرگوار، همیشه آرزوی داشتن چنین شغلی در کورترین نقاط ایران را داشتم، هرگز هم برام تفاوتی نداشته که کجا یا چه قومیتی باشه!
  1
  63
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Berdia-Iran - قم، ایران

  واقعا درود بر شرفت ای مرد ایرانی فرزند کوروش،یکی مانند شما دیگه سعید طوسی به زور و توحش به بچه های مملکت تجاوز میکند
  8
  40
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  برای درست شدن مملکت باید هر مسئولی را که بااین معلم فداکار همکاری نمیکند و یا در حوزه فعالیتش مفید نیست بکلاس درس سعید طوسی تبعید کرد.
  7
  33
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  درود بر شرف این انسان شریف و بزرگوار. معلمی و پزشکی‌ هر کدام به یک نوعی ناجی انسانها هستند. اجر معنوی این کار بی‌ نهایت هست.
  1
  35
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران
  دوستان، حیف نیست شخصیت، منش، عشق و علاقه واقعی‌ در تعلیم به کودکان و حس انسان دوستی این بزرگ مرد را با یک موجود دو پای روانی‌ مثل طوسی به مقایسه می نشینید؟؟؟!!
  1
  8
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.