ترامپ: پیشنهاد کلینتون برای سوریه باعث جنگ جهانی می شود

دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری می گوید طرح های سیاست خارجی هیلاری کلینتون در سوریه باعث "جنگ جهانی سوم" خواهد شد.
 
او گفت که آمریکا به جای تلاش برای قانع کردن بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای کناره گیری باید بر شکست گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) تمرکز کند.
 
خانم کلینتون در مبارزات انتخاباتی آمریکا سیاستی برای اعلام منطقه پرواز ممنوع در سوریه پیشنهاد کرده است که به گفته بعضی می تواند باعث بروز درگیری با جنگنده های روسیه شود.
 
آقای ترامپ همچنین از جمهوری خواهان به خاطر گرد نیامدن دور نامزدی او انتقاد کرد.
 
او در شهر میامی فلوریدا به خبرگزاری رویترز گفت: "اگر حزب متحد بود، نمی شد این انتخابات را به هیلاری کلینتون ببازیم."
 
او در انتقاد از سیاست پیشنهادی خانم کلینتون گفت: "اگر به هیلاری کلینتون گوش کنیم سر سوریه جنگ جهانی سوم راه خواهد افتاد."
 
"دیگر با سوریه نمی جنگید، با سوریه، روسیه و ایران می جنگید، حرفم روشن است؟".
 
"روسیه یک قدرت اتمی است، اما کشوری است که برخلاف سایر کشورها که فقط حرف می زنند این سلاح ها را به کار می گیرد."
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا علیه اعلام منطقه پرواز ممنوع در سوریه هشدار داده است آقای ترامپ سوال کرد که خانم کلینتون "بعد از ارائه تصویری خیلی شرورانه از این مرد (پوتین) چطور می خواهد برود و با او مذاکره کند."
 
اخطار او در مورد رویارویی با روسیه منعکس کننده نگرانی هایی بود که بلندپایه ترین مقام نظامی آمریکا ماه پیش در کنگره مطرح کرد.
 
ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به قانونگذاران گفته بود که "منطقه پرواز ممنوع" در سوریه می تواند به جنگ با روسیه دامن بزند.
 
او که در کمیته خدمات نیروهای مسلح سخن می گفت اظهار داشت: "برای آنکه کل آسمان سوریه را کنترل کنیم باید با سوریه و روسیه وارد جنگ شویم. این تصمیمی خیلی بنیادی است که مسلما من نخواهم گرفت."
 
خانم کلینتون در آخرین مناظره با آقای ترامپ در نوادا در روز ۲۰ اکتبر بر این سیاست تاکید کرد: "یک منطقه پرواز ممنوع می تواند باعث جلوگیری از مرگ مردم شود و پایان مناقشه را تسریع کند."
 
با این حال براساس سندی که ویکی لیکس منتشر کرده او در نطقی در سال ۲۰۱۳ در موسسه گلدمن سکس در وال استریت گفته بود که اعمال منطقه پرواز ممنوع "باعث مرگ خیلی از سوری ها خواهد شد."
+25
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.