بیش از ۴۰ کشته در حمله افراد مسلح به مرکز پلیس کویته در بلوچستان پاکستان

نیروهای داوطلب مجروحان را به بیمارستان منتقل می کنند. در حمله افراد مسلح به یک مرکز آموزش پلیس در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان بیش از ۴۰ نفر کشته و بیش از صد نفر نیز مجروح شده اند. در حالیکه بی بی سی تعداد کشته ها را ۴۴ نفر اعلام کرد، رویترز می گوید ۴۸ نفر کشته شده اند.
 
به گزارش رویترز، سه مهاجم مسلح دوشنبه شب ۳ آبان به مرکز آموزش پلیس حمله کردند. بعد از حمله این مهاجمان، تدابیر امنیتی در مرکز پلیس برقرار شد و ابتدا تصور این بود که این مهاجمان از مرکز پلیس خارج شده اند اما آنها تعدادی از دانشجویان افسری را گروگان گرفتند.
 
مقام های پلیس می گویند مهاجمان سه نفر بودند. دو نفر آنها بعد از انفجار جلیقه انفجاری شان کشته شدند و نفر سوم توسط پلیس پاکستان کشته شد.
مجروحان به بیمارستان منتقل شدند. آنها از دانشجویان این مرکز پلیس هستند. بیشتر کشته شدگان در اثر انفجار جلیقه انتحاری دو مهاجم کشته شدند.
 
هنوز کسی یا گروهی مسئولیت حمله دوشنبه شب کویته را برعهده نگرفته است اما این حمله دوشنبه شب در مرکز ایالت بلوچستان روی داد که محل استقرار گروه های جدایی طلب و همچنین اسلام گرایان تندرو است.
بیش از یکصد نفر در حمله افراد مسلح مجروح شدند. مرکز آموزشی پلیس در ۱۳ کیلومتری خارج از شهر کویته قرار دارد. کویته مرکز ایالت بلوچستان، هم مرز با افغانستان و شهر قندهار است.
 
میر سرفراز احمد بوگتی وزیر استانی امور بلوچستان گفته است در این مرکز حدود ۷۰۰ دانشجو حضور داشتند که در همان دقایق اول حدود ۲۰۰ نفر از صحنه فرار کردند.
+9
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  بشکنه اون دسته تروریست که کمک مالی بهشون میکنه، حتم دارم که کار عربستانه ، پس میدن حالا این کاراشونو.
  3
  4
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  استالین - ولادی وستوک، روسیه
  هرکه باد کاشت طوفان میدرود. این هم حاصل سالها پشتیبانی از اسلامیست ها، راه اندازی مکاتب دینی افراطی و به جود آوردن طالبان.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  f1368 - هرات، افغانستان
  پاکستان مرکز تو لید تروریست در منطقه است بیش از ۱۰۰۰ هزار مدرسه افراد گرایی دراین کشور و جود دارد ؛فعلا درگیر جنگ نیابیتی با افغانستان وهند ویک همسایه مضر با کمک حامیانش میباشد .
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.