زندگی «رویا خواجوی حیدری» در این شماره مجله «هارپرز بازار»

مصاحبه مجله هارپرز بازار با رویا خواجوی حیدری مجله «هارپرز بازار» در هر نسخه با یک هنرمند، طراح، نویسنده، یا عکاس مصاحبه کرده تا دیدگاه او را در رابطه با مد، فرهنگ و هنر به خوانندگانش ارائه دهد. این مجله در جدیدترین نسخه اش با رویا خواجوی حیدری، کلکسیونر و برگزار کننده نمایشگاه‌های هنر مصاحبه کرده است.
 
خانم خواجوی حیدری که مقیم شهر نیویورک است در ۱۷ سالگی از ایران به فرانسه مهاجرت کرد و سرانجام به امریکا آمد.
 
او از خاطرات و تجربیاتش با هارپرز بازار سخن گفت؛ از مهاجرتش در سال ۱۹۷۹ تا دریافت مدرک لیسانس از دانشگاه واسلی در ماساچوست، تا ۲۰ سال کار حرفه ای از جمله مدیریت بازاریابی شرکت ایو سن لوران در امریکا در دنیای مد.
مصاحبه مجله هارپرز بازار با رویا خواجوی حیدری رویا خواجوی حیدری با وجود علاقه بسیار به این کار، به دلیل وجود دو فرزند خردسالش تصمیم به ترک این حرفه گرفت اما شخصیت فعال و پرتکاپوی او باعث شد که به دنبال فعالیت دیگری باشد.
رویا خواجوی حیدری در آپارتمانش در نیویورک این خلاء با سفر او به ایران در سال ۲۰۰۹ پر شد. خانم خواجوی حیدری به هارپرز بازار از این سفر گفته است. او بعد از حدود ۳۰ سال به سرزمین مادریش بازگشت تا در یک جشن عروسی خانوادگی شرکت کند و در دیدارش از ایران با فرهنگ و ریشه های خود دوباره ارتباط برقرار کرد.
 
هارپرز بازار از مجموعه شگفت انگیز آثار هنری که رویا خواجوی حیدری از سال ۲۰۰۳ جمع آوری کرده اشاره داشت. از جمله کارهایی از اندی ورهال و یا آنیش کاپور.
رویا خواجوی حیدری در مورد یکی از آثار کلکسیونش صحبت می کند خانم خواجوی حیدری به هارپرز بازار گفته است که کلکسیونش شامل سه نوع سبک می شود: آبستره معاصر، پرتره، و آثاری که یک پیام سیاسی – اجتماعی دارند. او همچنین بعد از بازگشتش به ایران شروع به جمع آوری کارهای هنرمندان ایرانی کرده و در کلکسیونش آثاری از چهره های سرشناس مانند «شیرین نشاط» دارد.
 
رویا خواجوی حیدری به «هارپرز بازار» گفت که هنوز در حال گسترش این کلکسیون است و امید دارد اثری از «پرویز تناولی» و «چارلز زنده رودی» به دست آورد.
 
او در ماههای گذشته در نیویورک چندین نمایشگاه برگزار کرد که در آنها آثار هنرمندان ایرانی را عرضه کرده است. از جمله نمایشگاه Iran X Cuba که برای اولین بار آثار هنرمندان ایرانی و کوبایی را در کنار هم قرار داد.
نمایشگاه ایران Xکوبا در نیویورک که توسط رویا خواجوی حیدری برگزار شده از پروژه های بعدی خانم خواجوی حیدری که در مجله «هارپرز بازار» به آن اشاره شده یک نمایشگاه "پاپ آپ" از کارهای معصومه مقدم –هنرمند تهرانی – و دانا نهداران و مریم خسروانی – هنرمندان ایرانی مقیم نیویورک-است که از همین امروز (۲۴ اکتبر) همزمان با هفته مد معاصر آسیا برگزار میشود و تا ۷ نوامبر ادامه دارد.
مریم خسروانی هنرمند مقیم ایران در مورد اثرش در نمایشگاه ایران X کوبا صحبت میکند رویا خواجوی حیدری در ماه آوریل نیز نمایشگاهی از کارهای ۳ هنرمند ایرانی برپا خواهد کرد که با آنها در گالری دستان تهران طی سفرش به ایران آشنا شد: سه برادر هنرمند به نامهای مرتضی، مجتبی و سینا قاسمی.
 
او به مجله هارپرز بازار گفته است قصد ندارد در نیویورک گالری خود را بزند.
مصاحبه مجله هارپرز بازار با رویا خواجوی حیدری مجله هارپرز بازار مجله آمریکایی مد زنان از سال ۱۸۶۷ منتشر میشود و یکی از منابع معتبر مد برای زنان بشمار می رود.
+25
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  موفقیت ایشان وتمامی انسانها را طالب و خواستارم.
  1
  15
  ‌سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.