چه کسی از دفتر خامنه ای در پرونده قاری قرآن دخالت کرد؟

معاون ارتباط مردمی دفتر رهبری، «سیدعلی مقدم»رضا حقیقت‌نژاد - ایران وایر
معاون ارتباط مردمی دفتر رهبری، «سیدعلی مقدم» است؛ مدیری که به گفته شاکیان پرونده «سعید طوسی» (قاری قرآنی که متهم به تجاوز به چند نوجوان است)، در این پرونده اعمال نفوذ کرده و مانع از رسیدگی قانونی شده است
«یک جزوه صبح به صبح روی میز آقا [آیت الله علی خامنه ای] می گذارند که این خودش یک دریچه بزرگی است به سوی همه مردم.»
این را حجت الاسلام «احمد مروی» می گوید و اضافه می کند: «]این جزوه را[ هر روز [معاون] ارتباط مردمی خدمت آقا تقدیم می کند. ]در این جزوه[ نامه ها و تلفن ها و خیلی از حرف های مردم هست؛ نظرات شان، مشکلات‎شان، گرفتاری‎هاشان، انتقادات‎شان؛ همه بدون سانسور.»
 
«سعید طوسی» معاون ارتباط مردمی دفتر رهبری، «سیدعلی مقدم» است؛ مدیری که به گفته شاکیان پرونده «سعید طوسی» (قاری قرآنی که متهم به تجاوز به چند نوجوان است)، در این پرونده اعمال نفوذ کرده و مانع از رسیدگی قانونی شده است.
 
سیدعلی مقدم فرزند «سیدمحمد تقی مقدم» و اهل سبزوار است. او باجناق «محسن مهرعلیزاده»، رییس سازمان تربیت بدنی دولت خاتمی و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ است.
 
بر اساس اظهارات شاکیان پرونده سعید طوسی در برنامه «صفحه آخر» تلویزیون «صدای امریکا»، پس از افشای این ماجرا، او سال ۹۱ در «شورای عالی قرآن» توبه نامه ای امضا کرده است. این توبه نامه به اطلاع مقدم نیز رسیده ولی او واکنش خاصی نشان نداده و حتی مانع ورود و دخالت حجت الاسلام «کاظم صدیقی»، امام جمعه موقت تهران به این پرونده شده است.
 
سیدعلی مقدم هم چنین به نقل از آیت الله خامنه ای، به «صادق لاریجانی» گفته است: «جمع کنید این پرونده را.»
 
دفتر ارتباطات مردمی دفتر رهبری نهادی متفاوت با روابط عمومی است و در قالب یک معاونت اداره می شود: «معاونت ارتباط مردمی در دوره ریاست جمهوری حضرت آقا هم بود و الان هم هست.»
 
اطلاعیه تشکیل این بخش اول اسفند ۶۸ منتشر شده است: «واحد ارتباطات مردمی مقام معظم رهبری همه روزه از ساعت ۷ صبح الی ۱۷ بعد از ظهر از طریق شماره تلفن های ۶۶۰۰۷۴ و ۶۶۹۷۶۹ آماده دریافت هرگونه نظرات و پیشنهادات مردمی می باشد.»
 
علاوه بر شماره تلفن، مردم می توانند از طریق صندوق پستی به شماره ۱۳۱۸۵ – ۱۵۵۵ با این معاونت مکاتبه کنند.
 
به گفته «علی اکبر ناطق نوری»، رییس دفتر بازرسی دفتر خامنه ای، دفتر ارتباطات مردمی نامه های مردمی را بررسی کرده و به دستگاه های مختلف ارجاع می دهد و در برخی موارد، خدمت «آقا» فرستاده می شود.
 
بخشی از ماموریت های این دفتر به گفته «محمد نادرالاصلی»، معاون این دفتر، به سفرهای استانی خامنه ای اختصاص دارد؛ چیزی شبیه سفرهای استانی محمود احمدی نژاد.
 
او می گوید در طول سفرهای استانی، ستادی پیش بینی می شود: «تا به بهترین وجه نامه های مردم جمع آوری و بررسی شود... ستاد از نخستین روز نامه ها را بررسی و خلاصه کرده و به سازمان های ذی ربط ارجاع می دهند... به تمام نامه ها باید جواب منطقی داده شود... مدیران باید توجه ویژه داشته باشند ... نسبت به این نامه ها تفاوت قائل شوند.»
 
مقدم از طریق این دفتر به شکایت شاکیان پرونده سعید طوسی دست یافته است ولی علت دخالت او، به سوابق و مسوولیت های دیگر وی مربوط می شود.
 
سیدعلی مقدم، رییس شورای عالی قرآن و رییس «مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی» است. این شورا از سال ۱۳۷۰ تشکیل شده و از آغاز تاکنون ریاست آن را بر عهده دارد. مرکز طبع و نشر قرآن نیز در همان ایام با اهدای یک جلد قرآن از سوی رهبری تاسیس شده است.
شورای عالی قرآن در مکان های مختلف کرسی تلاوت قرآن برگزار می کند که بررسی فهرست مدعوان نشان می دهد طوسی سال های ۹۲ و ۹۳ بیش ترین تلاوت را داشته است. حضور او در سال ۹۴ کم رنگ شده ولی در ماه های اخیر دوباره این شورا از سعید طوسی برای تلاوت دعوت کرده است. این در حالی است که به گفته سخن گوی قوه قضاییه، حداقل در زمینه تشویق به فساد، پرونده او در دستگاه قضایی باز است.
 
آخرین کرسی تلاوت سعید طوسی، ۱۲مهرماه امسال در مسجد جامع لویزان بوده است. طوسی هم چنین به عنوان کارشناس مسوول نوجوانان جامعه قرآنی معرفی و ارتباط او با قاریان نوجوانی که به آن ها تجاوز شده، از مسیر شورای عالی قرآن تسهیل شده است.
 
شورای عالی قرآن مجری برگزاری دیدار سالانه فعالان قرآنی با رهبر نیز هست و سالانه برای حضور در یک مراسم عمومی و شنیدن سخنرانی های رهبر، ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر از قاریان را دعوت می کند. در این دیدار، حداکثر ۲۰ نفر فرصت خواندن قرآن و سایر دعاهای مذهبی را دارند که سعید طوسی‌ آبان ماه ۸۲، مهرماه ۸۵ و تیرماه ۹۱ در این فهرست قرار گرفته است.
 
یک ماه بعد از این دیدار، سعید طوسی توبه نامه ای در حضور مقدم امضا کرده که البته بی فایده بوده؛ مانند شکایت قربانیان.
+74
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  خانه از پای بست ویران است....تئوری اسلامی که وعده غلمان را در بهشت بعنوان پاداش میدهد چرا بعضی از مسلمانان در این دنیا بفکر بچه بازی نباشند؟؟؟
  23
  71
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  درلغت نامه دهخدا جمعش کنید بمعنی (کشش ندید ) آمده . و درتعابیر سیاسی و امنیتی عام بمعنی خفه کردن صدای اعتراض شاکی یا شاکیان میباشد.حال این کش آنقدر کشیده شده که پاره شده و دیگر قابل دوختن و وصله کردن نمیباشد.
  21
  82
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند

  مردک کثیف اشغال.
  21
  69
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  فاسد‌ترین ادامها همین قرآن خوانها هستند، چونکه در زیر چتر این کتاب برای خود یه فضایی امن ایجاد کرده اند
  18
  55
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خدا لعنت کند این را که اینقدر کار دست این ۳ تفنگدار ارشادی ما لولیتا ، تفکر باور داده. زبون بسته‌ها دیگر نمی‌‌دانند چکار کنند. اون لینک گلشیفته دیروز هم هیچ کمکی نکرد . هرچه دیروز داد و قال کردند .از مضرات ال پستان در دین مبین. کی‌ لینک گلشیفته خواند تا قاری طوسی داریم. بدبختی یکی‌ دو تا نیست. نمی‌‌دانند چه جوابی‌ دهند. وگر کسی‌ پرسد قران بلدی ؟ چه گویند ؟ گر‌ خیر گویند .طرف گوید بیا خودم یادت می‌‌دهم. وگر بله گویند. طرف گوید . کی‌ یادت داده جیییییگر ؟
  17
  36
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  بنظر من این جانور را باید دو دستی تقدیم زندانیان ابدی و اعدامی کرد تا جانانه از خجالتش در بیان!چه لعبتی هم هست پدر سوخته!
  19
  40
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان
  قیافه خودش هم نشون میده چیکاره است!!
  18
  27
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  رضا پالونی - چرات آلاشت-قاهره، مصر
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان به این خبر کاری ندارم اما تو با این سن وسال از رو قیافه ادما رو قضاوت میکنی خیلی عجیبه راست میگن بعضیا سنشون میره بالا کم عقل میشن ولی نه دیگه تا این حد از من نصیحت از رو سه چیز کسی رو قضاوت نکن یک قیافه دو حرفهاش سه جامه تنش دیگه خود دانی کبلائی
  15
  5
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  elyas20 - نیشابور، ایران
  وعده غلمان و پسران خوشکل! به زنان داده شده نه مردان. خواهشا اول مطمین شین بعد حرف بزنید
  0
  0
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.