مهلت سه ماهه وزیر نفت به قرارگاه خاتم سپاه برای یافتن شریک خارجی

وزیر نفت ایران می گوید به قرارگاه خاتم الانبیای سپاه سه ماه فرصت داده که برای توسعه میدان آزادگان جنوبی، شریک خارجی انتخاب کند.
 
به گزارش خبرگزاری ایلنا، بیژن نامدار زنگنه گفت:‌ «به قرارگاه [خاتم] و ستاد اجرایی فرمان امام سه ماه فرصت دادیم که بتوانند شریک خارجی درجه یک جهت توسعه میدان آزادگان جنوبی برای خود انتخاب کنند.»
 
قرارگاه خاتم الانبیا از زیر مجموعه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، که در حال حاضر «بزرگ‌ترین پیمان‌کار پروژه‌های دولتی ایران» است.
 
همچنین ستاد اجرایی فرمان امام نهادی است که به طور مستقیم زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود.
 
آقای زنگنه روز یکشنبه درباره فرصت به قرارگاه خاتم و ستاد اجرایی فرمان امام نیز گفت: به قرارگاه فرصت سه ماهه داده می‌شود بتوانند مطالعه کرده و برای خود شریک خارجی انتخاب کنند همچنین این فرصت مطالعه برای میدان آزادگان جنوبی به ستاد اجرای فرمان امام نیز داده شده است.
 
ایران از زمان تحریم های هسته ای، امکان سرمایه گذاری و به روز کردن تجهیزات نفت و گاز خود را نداشته است. در دوران تحریم خاتم و ستاد اجرایی فرمان امام در میدان های نفتی خلیج فارس فعال بودند اما اکنون با برداشتن تحریم ها دولت روحانی قصد جذب سرمایه گذار خارجی را دارد. به نظر می رسد شرکت های خارجی برای حضور در میادین جنوب ایران باید با یکی از دو گزینه سپاه و رهبر ایران همکاری کنند.
 
دو سال پیش، خبرگزاری رویترز بر اساس مدارک و شواهد رسمی و ارزیابی بهای املاک، سهام شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام که زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران اداره می شود، نوشت آیت الله خامنه ای یک امپراتوری ۹۵ میلیارد دلاری را اداره می کند.
+33
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamtarane - ملبورن، استرالیا

  مملکت را بین خودشان تقسیم کرده اند و مشغول غارت هستند، ملت هم که به حال خود رها شده اند تا هرکس قوی تر است دیگران را بدرد و بدزدد و تجاوز کند، اسمش را هم گذاشته اند، حکومت عدل اسلامی، زرشک
  0
  31
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  اگه روزی سپاه و باند دزد خامنه ای ( شاه اسماعیل) در ایران از بین بره میشه به اینده امیدوار بود که بعیده چنین چیزی اتفاق بیوفته پس زیاد این خبرو نباید جدی گرفت.
  0
  18
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران
  امیر -حسین -سیدنی:بین شاه اسماعیل و خامنه ای فاصله بسیار است.شاه اسماعیل با تقویت مذهب شیعه بین ایران واعراب فاصله انداخت ودر جنگهای زیادی که با روسها وعثمانی ها کرد وسعت خاک ایران را بیشتر از وسعت کنونی تثبیت کرد وایران در انزمان هم دوش دوقدرت منطقه(روس عثمانی)بود.اما خمینی یا خامنه ای برای سربلندی ایران چه کرده اند ایا ارزش منطقه ای ما قابل مقایسه با روسیه فعلی است.بنظرم کشتار سنی ها وایجاد حکومت شیعی شاه اسماعیل اول ابعاد سیاسی داشته است نه مذهبی!؟
  1
  10
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  این پست فطرتها،همشون در غارت کشور شریکند!
  0
  16
  دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.