آغاز پروازهای شرکت هلندی KLM به تهران

نخستین پرواز هواپیمایی «KLM» به ایران به عنوان قدیمی‌ترین ایرلاین جهان، امروز دوم آبان ماه، با پرواز در مسیر تهران- آمستردام انجام می‌شود.
 
به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی ، کورش فتاحی ، گفت: ورود پنجاه و هفتمین شرکت هواپیمایی به فرودگاه امام خمینی امروز با پرواز تهران- آمستردام از سوی هواپیمایی کی ال ام کلید می‌خورد.
 
عضو هیات مدیره و معاونت فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی  با بیان اینکه کی‌ال‌ام قدیمی‌ترین ایرلاین جهان است، درباره جزییات این خط پروازی گفت: پروازهای تهران – آمستردام، در تاریخ ۲۳ اکتبر (۲آبان) با ۴ پرواز در هفته و توسط شرکت هواپیمایی KLM باهواپیمای بویینگ ۷۷۲ آغاز می‌شود.
 
فتاحی گفت: این پرواز روزهای یکشنبه، سه‌شنبه، پنج‌شنبه و جمعه برقرار خواهد بود و ساعت ورود ۵ دقیقه بامداد است. این پرواز ساعت ۲بامداد تهران را به مقصد فرودگاه Schiphol آمستردام ترک می‌کند.
 
کی ال ام (KLM ) که مخفف Koninklijke Luchtvaartmaatschappij NV و شرکت حمل و نقل هوایی سلطنتی هلند است در هفتم اکتبر ۱۹۱۹ تاسیس شد و نخستین خدمات پروازی برنامه‌ریزی شده خود را بین آمستردام و لندن در هفدهم ماه می ۱۹۲۰ انجام داد. تا زمان ادغام با شرکت ایرفرانس در سال ۲۰۰۴، کی‌ال‌ام قدیمی‌ترین ایرلاین جهان بود که به طور مداوم خدمات پروازی خود را ارائه می کرد. دفتر مرکزی این شرکت در آمستلوین، هلند قرار دارد.
+73
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  yadeonshabakealakikhoshmigzash - مانیل، فیلیپین

  دوستان دست خالی برید پر گل برگردید انشالاااااه .....
  2
  26
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Yusof - کلن، آلمان
  خیلی‌ هم خوب .
  2
  17
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  ابوسفیان بیرونی - آمستردام، هلند
  یه موقع به کابرای وطن دوست و میهن پرست این سایت بر نخوره ولی حتی یه ثانیه هم دلم واسه اون دیوونه خونه (وطن) تنگ نشد.
  15
  32
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.