'نامه نگاری' شاکیان سعید طوسی به صادق لاریجانی

خبرگزاری بین المللی قرآن، ایکنا، خبر داد که سه شاکی سعید طوسی، از قاریان معروف قرآن در ایران، "در حال تهیه نامه ای" خطاب به صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه هستند و بخش هایی از این نامه را به نقل از یک "منبع آگاه" منشر کرده است.
 
خبرگزاری ایکنا بعد از انتشار این خبر در روز جمعه، صبح امروز شنبه اول آبان خبر دیگری را تحت عنوان "نامه شاکیان سعید طوسی به رئیس ‌قوه قضائیه" بر روی خروجی خود فرستاد اما این متن، سپس از روی وبسایت این خبرگزاری حذف شد.
 
سعید طوسی، که به تدریس قرآن نیز می پردازد، به سوءاستفاده جنسی از نوجوانان تحت آموزش خود متهم شده اما این اتهام را رد کرده است. به دنبال انتشار اخباری تایید نشده در برخی از رسانه های خارج از ایران در ارتباط با تشکیل پرونده ای اخلاقی برای آقای طوسی از سال ۱۳۹۱، اتهامات مطرح علیه این قاری معروف قرآن در سطح فضای مجازی بازتاب گسترده ای یافت و بعد از مدتی برخی رسانه ها و مقام های رسمی نیز به این اخبار واکنش نشان دادند.
 
خبرگزاری بین المللی قرآن، در خبر دیروز خود نوشت که شاکیان سعید طوسی ضمن "اعلام برائت از رسانه‎های بیگانه و فضاسازی دشمنان قرآن و نظام اسلامی به ویژه در فضای مجازی" خواستار "رسیدگی به پرونده" شده اند. همین خبرگزاری افزود که "جمعی از پیشکسوتان و فعالان قرآنی" نیز، "جریان سازی های گسترده" انجام شده بر سر اتهامات آقای طوسی را محکوم کرده و "خواستار پیگیری موضوع از طریق قانونی" شده اند.
 
پیشتر، محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد، انتشار ادعاهای اخیر را مصداق "اشاعه فحشا" دانسته اما از رئیس قوه قضاییه خواسته بود رسیدگی به پرونده سعید طوسی را در اولویت قرار دهد.
خبرگزاری بین المللی قرآن امروز خبری را تحت عنوان "نامه شاکیان سعید طوسی به رئیس ‌قوه قضائیه" بر روی خروجی خود فرستاد اما این خبر، سپس از روی وبسایت آن حذف شد روزنامه شرق، امروز با انتشار گزارشی در مورد اتهامات اخیر، اشاره محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد به پرونده سعید طوسی را به معنای "تأیید وجود پرونده‌ای قضایی" در مورد وی دانسته است.
 
البته پس از اشاره این مقام مسئول به پرونده آقای طوسی، خبرگزاری ایکنا نیز از درخواست شاکیان پرونده از صادق لاریجانی برای "رسیدگی به پرونده" و همچنین درخواست "جمعی از پیشکسوتان و فعالان قرآنی" برای "پیگیری موضوع از طریق قانونی" خبر داده که ظاهرا، همگی اثبات کننده وجود پرونده ای برای این قاری شناخته شده هستند.
 
آقای حشمتی در بخش دیگری از اظهارات خود، با در خواست ازشاکیان که "با صبوری و متانت در احقاق حق تلاش نمایند" گفته است: "بعضی اقشار نظیر روحانیون، انقلابیون، متدینین و به ویژه قاریان قرآن و مداحان در جایگاه ویژه­ای قرار دارند که خطای آنان ناخودآگاه باورهای دینی مردم را تضعیف می ‌نماید."
 
در اکنش به اتهامات منتشر شده، روز پنجشنبه سعید طوسی با انتشار بیانیه ای تاکید کرد که "هرگز دامن به چنین گناهان و اعمال منافی عفت نیالوده‌" و خطاب به متهم کنندگان خود گفت: "شما که همجنس‌بازی را تمدن می‌دانید و با تصویب قانون، آن را به رسمیت می‌شناسید، یک‌باره چه شد که خود را محکمه عدالت تصور نموده اید؟"
 
این قاری معروف، اتهامات مطرح شده علیه خود را "سراسر کذب و جعلی" دانست و افزود: "برادران و خواهران ایمانی را از آلودن ذهنشان به اکاذیب و اتهامات ناجوانمردانه دشمنان قرآن و اسلام برحذر می‌دارم."آقای طوسی اعلام کرد که "تصمیم سکوت" گرفته بوده اما "با ورود شبکه ماهواره‌ای صدای شیطان بزرگ آمریکا" تصمیم گرفته به اتهامات پاسخ بدهد.
 
اشاره سعید طوسی، به برنامه "صفحه آخر" صدای آمریکا بود که برای اولین بار به طرح اتهام چند مورد سوءاستفاده جنسی علیه آقای طوسی پرداخت و از جمله، اظهارات مصاحبه شونده‌ای را پخش کرد که که با معرفی خود به عنوان شاگرد سابق آقای طوسی گفت در سن ۱۳ سالگی از سوی او مورد تجاوز قرار گرفته است. این رسانه مدعی بود که پیگیری قضایی چنین مواردی، به دلیل اعمال فشار وابستگان دفتر رهبر ایران بی نتیجه مانده است.
 
آقای طوسی تاکنون در چند مسابقات بین المللی قرآن به مقام اول دست یافته و در تعداد زیادی از مراسم حکومتی به عنوان قاری قرآن حضور داشته است.
 
وی از جمله، در برخی از مناسبت های قرآنی تشکیل شده در حضور رهبر ایران و نیز در مراسم افتتاحیه مجلس دهم به قرائت قرآن پرداخته است.
+59
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  armin parsi - منچستر، انگلستان

  کجایند کسانی که دم از غیرت ایرانی میزنند؟؟؟!!!این حـ... با ده ها ایرانی عمل شنیع انجام داده و ......یادتان رفته قضیه ایرانیهایی که نظام از آنها به عنوان قربانیان تجاوز توسط گارد فرودگاه جده دنیا را زیر و رو کردید که صحت و سقم قضیه روشن نیست و فقط نظام آخوندی استفاده سیاسی آن را کرد.من از بیگانگان دیگر ننالم. که با من هر چه کرد آن آشنا کرد.
  3
  61
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - برایتون، انگلستان

  سر این آقا طوسی خیلی زود میره زیر آب بعد هم میگن توسط عوامل اسرائیل شهید شد ، ،،ظاهرا با کسایی بوده که نباید میبوده، ،،،،بعد هم سر اون شاکیش که تهدیدش کرده بود میره بالای دار، ،،البته قبل از اعدام حتما در تلویزیون یک اعتراف میکنه که از عوامل صهیونیستی بوده، ،،، حال چه چیزی جون آقا طوسی رو نجات میده، ،،،، این جالبه ،،، این آقا تا فرصت داره باید از خودش فیلم بگیره و در فیلم اسم اون 100 نفر رو که اعلام کرده بود در صورت بیخ پیدا کردن قضیه لوشون میده که این کاره هستند و با هم از این کارها کردن (همون هایی رو که گفته بود. این کاره هستن و لوشون میده ) با دلیل و مدرک کافی توضیح بده بعد با یه فایل کد بندی شده این فیلم رو تو فظای مجازی نگه داره، ،البته یه کپی برای اون 100 نفر یا نفر اصلی بفرسته و اعلام کنه در صورتی که واسه این آقای طوسی اتفاقی بیفته این فیلم بطور خودکار در فضایی مجازی پخش میشه. البته فیلم باید دلیل و مدرک قوی داشته باشه، ،،،این کار میتونه بیمه و ضمانت عمر این آقای طوسی باشه هههههههههههههه
  7
  56
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  برجعلی - کلن، آلمان

  میگم این سعید اقا معلومه از این شاگردا زیاد داشته که الان هواشو خوب دارن.
  2
  35
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  آقا دیروز دوباره پیام داد. مگر نگفتم کش ندهید. ما در دین مبین چند نمونه کش دادن داریم. کش دادن کلامی .معروف به کش دادن ال دهنی . این کش دادن گناه کبیره است. مثل یک هی‌ گوید یک نفر از بیت آقا ۲ میلیارد دزید. من از بسیج .سپا . نیروهای مردمی خواهش می‌‌کنم . پدر این نفر را در آورند. که هی‌ کش کلامی می‌‌کند. ما در اسلام البته کش بدنی فیزیکی‌ هم داریم . این وقتی‌ است که مسلمان خود خود را کش دهد. اگر قاری باشد .حلا‌ل هم هست . حالا این قاری عزیز من هم کمی‌ کش داد. مسلمان مجاهد است دیگر. در هنگام کش دادن بدنی همنیجوری میخ اسلام را می‌‌کوبد . بچه ، زن ، مرد. شتر . بز. پیر مرد . پیر زن . سوراخ درخت .بطری شیشه . همه باید میخ اسلام را دریافت کنند . اگر قر زنید. گویم این قاری سراغ شما آید. .نگوهید اخطار ندادم .دفتر آقا
  4
  27
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Negah* - فرانکفورت، آلمان
  تندرو های مذهبی سایت در اینمورد بی نظر بودند ، حتما نظرشان این هست که این لواط گری هم از دشمن بپا خواسته علیه عدالت اسلامی است .
  2
  16
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ژان وارژان - ایران، ایران

  این بی‌ پدر یه کاری کرده که دیگه تو ایران اگه کسی‌ ازت پرسید قرآن بلدی ،نمیدونی‌ چی‌ جوابش بعدی...اگه بگی‌ بلدم با تمسخر میگن آی‌ شیطون کی‌ یادت داده ؟؟!!!..اگه بگی‌ بلد نیستم ،میگن جیگرررر بیا بریم خونه خودم یادت میدم
  2
  26
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  اگر لاریجانی بنامه بچه ها ترتیب اثر نداد باید علی لاریجانی را جهت آموزش قران بمنزل سعید طوسی (یک هفته البته در یک اطاق)تبعید کرد.آیا بعدا نای راه رفتن خواهد داشت؟؟؟
  2
  18
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.