جعفر سبحانی: راه‌اندازی اینترنت مستقل وظیفه‌ای شرعی است

جعفر سبحانی٬ از مراجع تقلید گفته است که «خطر» فضای مجازی امروز دیگر به اندازه‌ای «زیاد» شده که خانواده‌ها در آستانه «فروپاشی» قرار گرفته‌اند و به همین علت باید بر اساس «وظیفه‌ای شرعی»٬ به سرعت اینترنت مستقل در کشور راه‌اندازی شود.
 
به گزارش خبرگزاری مهر٬ آقای سبحانی این اظهارات را در دیدار عصر جمعه با غلامرضا جلالی٬ رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، بیان کرده است.
 
او گفته است که زمان ورود اینترنت به کشور٬ از آن به عنوان «آب زلال تبلیغ کردند و ما هم پذیرفتیم، اما در چند سال اخیر شاهد هستیم که فضای مجازی خطرناک شده است».
 
این مرجع تقلید از اینکه «امروز به سادگی همه جوانان می‌توانند تبلیغات مسیحیت، وهابیت، توهین به مقدسات و ابتذال را در فضای مجازی مشاهده کنند»٬ به شدت انتقاد کرده است.
 
آقای سبحانی٬ اینترنت را یکی از ابزارهای «دشمن» برای «پوساندن» جمهوری اسلامی از درون معرفی کرده و نسبت به آنچه «بمباران عقاید دینی و فروپاشی خانواده‌ها» در ایران نامیده٬ هشدار داده است.
 
او با بیان اینکه گاهی در فضای مجازی٬ «فساد بر صلاح غلبه می‌کند»٬ برخی تصاویر منتشره در اینترنت را «تکان‌دهنده» توصیف کرده است.
 
جعفر سبحانی گفته است که «من الان اگر عکس‌های اینترنت را نشان شما بدهم همه تکان می‌خورید. این‌ها همه‌اش در اختیار جوانان قم است تا چه برسد تهران، اصفهان و تبریز و مشهد؛ هر آنی می‌توانند این مسائل را بشنوند و عقاید ما، افکار ما و عصمت ما را بمباران می‌کنند».
 
او همچنین در بخش دیگری از سخنانش٬ خواستار راه‌اندازی سریع اینترنت «مستقل» که «اختیارات آن دست خود دولت ایران باشد» شده است.
 
این مرجع تقلید اضافه کرده وضعیت موجود فضای مجازی «آبروی نظام، کشور و جوانان را از صلاح به فساد می‌کشاند» و مسئولان «وظیفه شرعی دارند اینترنت مستقل راه‌اندازی کنند».
 
روحانیون و نظامیان در جمهوری اسلامی همواره نسبت به محتوای اینترنت و تأثیر آن بر جوانان و خانواده‌ها هشدار داده و خواستار راه‌اندازی اینترنت ملی شده‌اند.
 
ناصر مکارم شیرازی، از روحانیون محافظه‌کار ایران نیز پیش از این اینترنت را همچون «آب گل‌آلود و غیربهداشتی» دانسته بود که «باید تصفیه شود».
 
مخالفت روحانیون محافظه‌کار با دسترسی آزاد کاربران ایرانی به اینترنت پر سرعت و لزوم محدودسازی آن در حالی صورت می‌گیرد که ایران یکی از بدترین رتبه‌ها را در زمینه آزادی اینترنت در جهان دارد.
+4
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد

  طبیعی است سو استفاده‌ها یکه شما آخوند از مال جانی سکسی‌،الی‌ ماشاالله، خودتون عقده داشتید به قدرت رسیدید هر کار ناشایسته را که نبود کردید،نصیحت آقای خمینی را گوش نکردید،گفت ،کاری نکنید که امت بفهمند که شما آخوند چی‌ هستید،حالا چه اینترنت باشه یا نه آنها فهمیدن شها چی‌ هستید.
  1
  22
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران

  خانواده در حال فرو پاشیست, یا حکومت شما؟ در تمام دنیا اینترنت وجود داره. پس چرا فقط در ایران آمار طلاق اینقدر زیاده؟ فرو پاشی معنویات, مادیات همه زیر سر چپاول و دزدی های شماست, مرتیکه مفت خور.
  1
  30
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  اخوند جماعت همواره از رشد اطلاعات مردم می ترسیده و همواره با هر دستگاه ارتباطی برخورد و انرا حرام اعلام میکردند و با ایجاد فضاهایی وهم انگیز همواره مردم را غارت کرده اند و امروز با رشد رسانه های اطلاعاتی گویا دیگر کسی دروغ های این جماعت مفتخور و انگل صفت و دزد را گوش نمی دهد و شرایط برای این دغل کاران سخت شده .
  1
  24
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  مرجع عالیقدر جعفر سبحانی تا زمانی که نفس در سینه دارم همانند «ابولؤلؤ» فقط منتظرم عمریها بیان اینجا تو سایت تبلیق کنند. میدونند که مفتضحشون میکنم در حد تیم ملی. فعلأ که سرگرم شترکولا خوردن شدن و ازشون خبری نیست.
  26
  9
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا

  یکی نیست به این یابو علفی بگه نظام شما مگر آبرویی هم واسه خودش گذاشته که داری در گاله ات رو باز میکنی و میگی اینترنت در پی بی آبرو کردن نظام است. اتفاقا اینترنت یک ابزار خوبیست در جهت افشا کردن اختلاسها ، فحشاها، جنایتها، زنبارگیها، لواطها و بچه بازیهای شما بی همه چیزها که هرم قدرت را در این نظام سراپا ضد بشری قبضه کرده اید.
  1
  36
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان
  از برکت وجود شما مردم شیطان پرست ، سگ پرست و الاغ پرست هم خواهند شد
  1
  19
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  aashena - اتاوا، کانادا
  مردک با این سنش خجالت نمی شه توی اینترنت عکسهایی آنچنانی سرچ میکنه!
  1
  19
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  حاجی, جان مولا تا تنور گرمه یک فتوا هم برای مجازات آنهایی که به جوانان شیعه در کهریزک تجاوز و لواط اسلامی کردند صادرکن.
  0
  5
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان
  آره محمد هم همین کارو میکرد. شرعیت فقط برای مردمه. یکی از این بپرسه تو توی اینترنت چیکار میکردی که این چیزهارو دیدی.
  0
  6
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.