شهرداری تهران: ملک واگذارشده به خیریه مرتبط با همسر شهردار به نرخ روز واگذار شده است

شهردار تهران و همسرش در مراسمی در تهران شهرداری تهران ضمن تأیید گزارش‌ها درباره واگذاری زمینی به مساحت حدود ۵۰ هزار متر مربع به یک مؤسسه خیریه که همسر شهردار تهران عضو هیئت امنای آن است، اعلام کرد که این زمین «به نرخ کارشناسی روز» واگذار شده است.
 
رحمت‌الله حافظی، عضو شورای شهر تهران، به تازگی خبر داده بود که ۴۹ هزار و ۶۰۸ متر مربع زمین در منطقه ۲۲ تهران به قیمت هر متر مربع ۱۴۹ هزار تومان به یک مؤسسه خیریه واگذار شده که زهرا سادت مشیر، همسر محمدباقر قالیباف شهردار تهران، یکی از اعضای هیئت امنای آن است.
 
در آگهی‌های فروش زمین در منطقه ۲۲ تهران، هر متر مربع که امکان ساخت واحد مسکونی در آن باشد، بیش از سه میلیون تومان به فروش می‌شود.
 
با این حال شهرداری تهران روز شنبه یکم آبان، اعلام کرد که خیریه «امام رضا» این زمین را «به نرخ کارشناسی روز» از شهرداری خریداری کرده است.
 
به گفته شهرداری تهران، این زمین از ابتدا برای فعالیت‌های درمانی عام‌المنفعه در نظر گرفته شده بود و قرار است یک مرکز درمانی تحت نظارت مجید سمیعی، جراح مشهور مغز و اعصاب ایرانی-آلمانی، در آن ساخته شود که ساخت آن «در مراحل انتهایی قرار دارد».
 
بر اساس این اطلاعیه، زهراسادات مشیر، همسر شهردار تهران، یکی از ۹ عضو هیئت امنای این خیریه است و اموال این مؤسسه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی نیست و «کاملاً وقف عام است».
 
انتشار گزارش‌ها درباره واگذاری این زمین درحالی است که موضوع واگذاری املاک شهرداری تهران در ماه‌های گذشته خبر ساز بوده است.
 
بر اساس تصویر منتشر شده از نامه سازمان بازرسی کل کشور در وب‌سایت معماری‌نیوز و برخی رسانه‌های دیگر، شهرداری تهران ۲۰۰ ملک متعلق به این شهرداری را «به قیمت غیرواقعی» و «بسیار پایین» همراه با «۵۰ درصد» تخفیف و در قسط‌های «۶۰ ماهه» به برخی مدیران این نهاد و افراد دیگر وابسته یا نزدیک به شهردار تهران فروخته است.
 
پس از انتشار این گزارش‌ها یاشار سلطانی، مدیرمسئول «معماری‌نیوز»، وب‌سایت افشاکننده واگذاری املاک شهرداری تهران، روز ۲۷ شهریور، پس از مراجعه به دادسرا بازداشت شد و همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد.
 
معماری‌نیوز پیش از بازداشت آقای سلطانی فیلتر شده بود.
+50
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد

  خراب شه اون مملکت که افشا کننده دزدیهای شهردار تهران ،را به جای شهردار به زندان میدازه، و سریع پرونده سازی می‌کنه،تاریخ می‌زنه ،همه پرونده‌ها پیش شهر داری معلومه که راحت میتونند ثابت کنه فروخته ،قوه قضیه پشتشه حضرت علی‌ ثانوی پشتشه،حالا جای دزد و شاکی‌ عوض شده،دیکتاتوری صدامی یعنی‌ این،که کسی‌ جرات نکنه افشاگری کنه.
  0
  43
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران

  (!) نرخ کارشناسی روز" ۱۴۹" هزار تومان هر متر مربع !! من که قانع شدم, میرم بخابم. لطفا یک تقدیر نامه به همسر شهردزد بدهید!
  0
  40
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  بابا یکی این قالیباف رو از رو سفره انقلاب بلند کنه ، این غارتگری جهادی حضرات تا کی میخواد ادامه پیدا کنه ؟
  0
  41
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ژان وارژان - ایران گاز، بوتان

  خداییش چنگیز مغول هم اینجوری غارت نکرد ایران رو....یعنی‌ اختلاس زیر ۲ هزار میلیارد کلاس نداره براشون،هر جای دیگه دنیا بود به خطر همچین دزدی بزرگی‌ طرف تا آخر عمر میرفت زندان
  0
  46
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ژان وارژان - ایران گاز، بوتان

  یعنی‌ اون کرسبچی که تهران رو آباد کرد برای دادن ۱۰۰ سکه به کارمنداش به عنوان اختلاس چند سال رفت زندان......می‌خوام ببینم الان این جناب فرمانده سپاه که اومده شهردار شده بابت همچین هدیه ناقابل چند هزار میلیاردی به خانمش چقدر باید بره زندان....احتمالا به جای یه همچین لطفی‌ خانمش شبا رو تخت اضافه کاری میکرده برای آقای شهردار
  1
  37
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ژان وارژان - ایران گاز، بوتان

  یکی‌ به من بگه ۵۰ هزار متر ،متری ۳ میلیون چقدر می‌شه پولش...
  0
  33
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  aashena - اتاوا، کانادا

  [::ژان وارژان - ایران گاز، بوتان::]. ۱۵۰ میلیارد تومن
  0
  22
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  خانه ۵۰ میلیون دلاری قالی‌ باف در شهر ونکوور که خیلی قشنگ هست با منظره اقیانوس ، در ضمن زنش و دخترش هم بدون حجاب برای خرید از بوتک‌های معروف با ماشین ‌های گران قیمت به خرید میروند
  0
  21
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران
  واقعا اینا مردم رو چی فرض کردن زمینی که حداقل قیمتش متری 3 میلیون تومن هست به قیمت 149 هزار تومن واگذار کردن یعنی کمتر از 5 درصد قیمت واقعی اونوقت ادعا میکنن به قیمت روز واگذار شده تازه معلوم نیست این پول رو هم دادن یا نه ملت 8 سال جلوی حمله صدام ایستادن و صدها هزار شهید دادن تا این کشور مورد تجاوز و غارت قرار نگیره آنوقت یه مشت دزد و شیاد اینطور تو روز روشن با پررویی اموال این کشور رو غارت می کنن یکی نیست به این شارلاتان بگه زنت تا دیروز از آشپزخونه بیرون نمیومد حالا شد جزو هیئت امنای یه سازمان مثلا خیریه که اموالش از غارت پول مردم جمع شده
  0
  16
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران
  آنوقت این دزد سر گردنه این طور راست راست راه می ره و خبرنگار افشاکننده باید بزه زندان تازه اون شورای شهری حـ... میخواد خواهر این بیچاره رو بده دست داآش..
  0
  17
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ناگفته - استکهلم، سوئد
  تا زمانیکه مظلوم هست ظالم هم هست و تا زمانیکه خر هست خرسوار هم هست.این همیشه و همه جا در طول تاریخ صدق کرده است.چرا همچین اتفاقاتی در اروپا نمیافتد؟ یوران پرشون ۸ سال نخست وزیر سوئد بود،بعد که دورانش تموم شد یه ویلا خرید تو استکهلم که بابتش ۱۱ میلیون کرون یعنی چیزی در حدود یک و نیم میلیون دلار از بانک وام گرفت.این بدبخت رو رسوا کردن اینجا، فقط بخاطر اینکه مبلغ وامش بالا بود.
  0
  8
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.