جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه: کلید روحانی در قفل شکسته است

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران ایران می‌گوید که کلید دولت حسن روحانی «در قفل شکسته است»٬ تغییر چند وزیر کابینه در زمان فعلی دست‌کم «سوءظن تاکتیک انتخاباتی» ایجاد کرده و وی امیدوار است این اقدام حسن روحانی برای «چاپلوسی و لبخند زدن به مردم» نباشد.
 
به گزارش روز جمعه، ۳۰ مهر، خبرگزاری فارس٬ عبدالله حاجی‌صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه، این اظهارات را در پاسخ به پرسش‌های این خبرگزاری در رابطه با انگیزه اصلی تغییر وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی٬ آموزش و پرورش و ورزش و جوانان بیان کرده است.
 
وی با آن که تغییر وزرا را «حق قانونی» رئیس جمهور دانسته٬ افزوده این‌ که «مدعی شویم دولت به دنبال چینش و تاکتیک انتخاباتی برای خود است، این اقدام دولت در چنین زمانی حداقل این سوءظن را برمی‌انگیزد، چرا که در گذشته موقعیت‌های تندتر از اکنون وجود داشت که انتظار می‌رفت که چند وزیر تغییر کنند ولی اقدامی نشد.»
 
آقای حاجی‌صادقی کارنامه وزارت ارشاد در دوران علی جنتی را نامناسب توصیف کرده و با طرح این پرسش که «آیا در این مقطع برداشتن و استعفای این وزیر برای خدمت به فرهنگ کشور است» افزود: «باید منتظر ماند تا ببینیم این گونه می‌شود یا در واقع با تغییر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جریان و هدف سیاسی دنبال می‌شود.»
 
آن ‌طور که جانشین نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران گفت، دولت با تغییر علی جنتی اگرچه «دل متدینان و دلسوزان آرمان‌های انقلاب را به دست آورد»٬ اما «از کسانی که از کوتاه آمدن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برابر مطالبات نماینده ولی فقیه و امام جمعه ناراحت بودند، از آنها نیز دلجویی شد.»
 
وی با بیان این که «امروز مهم‌ترین مشکل کشور و دغدغه مردم مسائل اقتصادی است»٬ تغییر محمود گودرزی٬ وزیر سابق ورزش و جوانان، را بیشتر یک «شگفتی» دانسته و پرسید: «تغییر یک وزیر ورزش، چه نقشی در حل مشکلات جوانان دارد؟»
 
جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه در عین حال ابراز امیدواری کرد که «برداشت» وی از انتخاباتی ‌بودن تغییر وزرا «نادرست» باشد و «این جا به جایی وزرا ادامه گفتمان‌درمانی نباشد.»
 
به گفته حاجی‌صادقی، «همان نباشد که هر چند وقت یک بار می‌خواهند به گفتمان، گزارش دادن و لبخند زدن و چاپلوسی مردم بپردازند.»
 
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که «حتی اگر دولت نگاه سیاسی و انتخاباتی داشته باشد، باید به سمت کسانی برود که نسبت به مردم باور نوکری و خدمت‌ داشته» و به «ارزش‌ها و سیاست‌های نظام پایبند باشند.»
 
به دنبال تغییر وزرای یادشده٬ رسانه‌های محافظه‌کار در اقدامی هماهنگ با انتشار مواضع انتقادی نسبت به این تغییرات٬ این اقدام حسن روحانی را «پوپولیستی» و «انتخاباتی» معرفی کردند.
«نسخه‌های مشکل‌دار دولت و کلید شکسته در قفل»
جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در بخش دیگری از اظهاراتش «نسخه‌های دولت» حسن روحانی برای حل مشکلات اقتصادی ایران را دارای «مشکل» دانسته٬ اما در مورد تمایل روحانی و کابینه برای حل این مشکلات ابراز خوش‌بینی کرد.
 
وی گفت که نسبت به «پیری و جوانی دولت» نقدی ندارد و افزود: «نقد به دولت این است که باورش هنوز باوری که انقلاب، رهبری و نظام می‌خواهند نشده است.»
 
حاجی‌صادقی اضافه کرد که «اگر دولت اقتصاد مقاومتی را باور داشت و سپس برای خود معنا می‌کرد که اقتصاد مقاومتی چیست، موفق‌تر بود.»
 
وی دولت را متهم کرد که برای حل مشکلات اقتصادی «راه حل درست» را نرفته و پرسید: «آیا نسخه حل این مشکلات را با مذاکره و تکیه به خارج و آشتی با دشمنان می‌توان حل کرد؟»
 
به گفته جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه، «اشکال در نسخه‌های دولت است، بدون تردید دولت می‌خواهد مشکل را حل کند، ولی این که چگونه حل کند، راه آن را بلد نیست.»
 
وی در ادامه گفت که کلید حسن روحانی کلید «قفل را باز نکرد» و علت هم آن بود که «کلید قفلی که بخواهد با کمک آمریکایی‌ها، سازمان ملل و مذاکره با دنیا بچرخد، بازنشدنی است.»
 
حاجی‌صادقی ادامه داد: «با ابراز تأسف باید بگویم این کلید را فکر کردیم باید دیگران بچرخانند یا با کمک آنها بچرخانیم، در حالی که این کلید در قفل شکسته شد و کار را خراب کرد.»
 
دولت حسن روحانی که همواره به دلیل تلاش برای برقراری رابطه با غرب٬ از سوی محافظه‌کاران تندرو در ایران مورد انتقاد قرار داشته٬ پس از انتقادهای علی خامنه‌ای از پیدا نبودن آثار توافقنامه برجام در زندگی مردم٬ به دلیل آن چه «بی‌اعتنایی به اقتصاد مقاومتی» نامیده می‌شود نیز مورد حملات همه‌جانبه قرار گرفته است.
+3
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک
  شما و اون محمود احمقی قفل رو با سرب پر کرده بودید و مطمئن بودید که کسی نمیتونه باز کنه...
  0
  17
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان
  اقتصاد بیمار و ورشکسته ای را که عنتری نژاد در 8 سال عمر ریاستش برجای گذاشت، هیچکس قادر به نجاتش نیست، حتی حسن کلیدساز، چون قبل از او شاه دزدی سر کار آمد با یک حلقه بزرگ حاوی صدها کلید که به همه قفلی خورد و درهای نعمت را بر روی مشتی فرصت طلب چپاولگر گشود و خزانه مملکت را خالی کرد و ته آن را همه باهم لیسیدند. حالا انتظار دارید گندمالی او را شخص دیگری که فقط لولو سرخرمن است، جبران کند؟
  0
  14
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران
  قلم پاها تون بشکنه.
  0
  15
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  حسن و محمود فرقی ندارند. نه حسن کلیدساز سوپر من مردم هستش نه محمود برتر از اینها بوده. کی ما مردم ایران میخواهیم بفهمیم که تمام این سیاست مداران پاپت هستند؟ دستورات حسن روحانی هم از همون جایی صادر میشه که برای محمود احمدی نژاد میشد! اون زمان صلاح بر این بود که اون اتفاقات بیافته و الان هم این اتفاقات. فقط عوام هستند که تصور می کنند محمود احمدی نژاد یک دیو بود و بخاطر نفهمی قدرت خرابی داشت و حسن روحانی فرشته است و با دانش و قدرت مطلق اش توانایی آبادی داره. این سیاست در آمریکا هم در زمان جورج بوش اجرا شد و ایران هم دقیقا همان سناریو را در ایران کپی پیست کرد. از مغزمون که استفاده کنیم میفهمیم اینها همگی بازی سیاسی است!
  1
  2
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.