وزیر بهداشت: امامان جمعه اعصاب مردم را خرد نکنند + واکنش شورای‌ سیاست‌ گذاری ‌ائمه‌‌ جمعه

دیگربان - ابوالقاسم علیزاده٬ معاون سیاسی شورای‌ سیاست‌گذاری ‌ائمه‌‌جمعه٬ با انتقاد از سخنان حسن قاضی‌زاده هاشمی٬ وزیر بهداشت که ابراز امیدواری کرده بود امامان جمعه «اعصاب مردم» را خرد نکنند٬ خواستار «اصلاح» سخنان وی شد.
 
آقای هاشمی به تازگی در سی‌وسومین کنگره انجمن علمی روانپزشکی ایران گفته «امیدوارم سیاستگذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد زحمات شما روانپزشکان را زیاد نکند و اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهد.»
 
وی برخی تصمیم‌گیرندگان کشور را دچار «اختلالات روانپزشکی» دانسته و با اشاره به «خودشیفتگی» به عنوان یکی از «مشکلات جدی» در ایران افزوده بود «زمانی که خودشیفتگی به مسئولین کشور ختم شود وضعیت بد‌تر است چرا که این مسئله عدم آرامش و اضطراب و افسردگی به همراه دارد.»
 
معاون سیاسی شورای‌سیاست‌گذاری ‌ائمه‌‌جمعه٬ این سخنان وزیر کشور را «اهانت کم‌سابقه» و «به دور از منطق و نزاکت» دانسته است.
 
وی از قاضی‌زاده هاشمی خواسته برای جلوگیری از «سوءاستفاده دشمنان و ضدانقلاب»٬ سریع صخنان خود را «اصلاح» کند.
 
ابوالقاسم علیزاده مدعی شده «بیشترین همکاری‌ها و ظرفیت‌های تبلیغی تربیون نمازجمعه و جماعات در همه زمان‌ها به ویژه در این دولت که احساس می‌شد در حوزه سلامت حرفی برای گفتن دارد، به این حوزه اختصاص داده شد و این انصاف نیست که چشم بر روی دریای همراهی و همکاری متنوع ببندیم و تنها براساس ذهنیتی خاص و غلط با تنگ نظری، قاطبه تریبون‌ها و خطابه‌ها را مورد حمله قرار دهیم.»
 
پیش از این نیز رضا اکرمی٬ رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری خطاب به امامان جمعه گفته بود «اگر یک موضوع سیاسی وجود داشته باشد که قابل ذکر کردن در نماز جمعه باشد باید احتیاط کنیم و خطیبان نماز جمعه به صورت کلی به آن قضیه بپردازند اما نباید روی یک مورد مشخص انگشت گذاشت.»
+101
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  خود شیفته. واقعا خود شیفته. به اخوند تریبون بده و دیگر کاری نداشته باش. خود اخوند با همین تریبون قادر خواهد بود همه حرام ها را حلال و همه حلال ها را حرام کند. شیخ جیزی در مغز نداردتمام زور و نیرو اینها در فک شان است
  10
  95
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  برادر من امام جمعه اسمش روشه ( فردی است که تعطیل است ) حالا چگونه اختیار این کشور دست مشتی مفتخور تن لش افتاده باید هر چه سریعتر اصلاح شود .
  10
  43
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  آخوندها همشون روانی هستند این تازه فهمیده ما 40 سال است که میگیم
  12
  42
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  یک تریبون بدست یک ملا برابر است با 10 تریبون (متفکرعلمی . سیاسی . نظامی .اقتصادی. علوم فضائی . زمین شناسی . پزشکی. اجتمائی. جنسیتی در امور زیر شکمی . پیشگوئی و ....... چون در همه زمینه ای دخالت و اظهار نظر میکنند. بدون اینکه در این زمینه ها تخصصی داشته باشند . گوئی حوزه علمیه مادر و مرکز تما م تخصص ها است
  11
  36
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.