دندانپزشکان بریتانیایی درخواست آزمایش دندان‌های کودکان پناهجو را محکوم کردند

دندانپزشکان بریتانیایی درخواست یک نماینده محافظه‌کار را برای آزمایش دندان‌های کودکان پناهجو به منظور تشخیص سن آنها محکوم کرده‌اند.
 
دیوید دیویس، یکی از نمایندگان ولز در پارلمان بریتانیا، گفته است که کودکان پناهجویی که از اردوگاه "جنگل" کاله در فرانسه به بریتانیا می‌آیند باید مورد آزمایش قرار بگیرند و دندان‌هایشان بررسی شود تا ثابت شود که واقعا کودک هستند و پناهجویان بزرگسال خود را کودک جا نزنند.
 
شماری از کودکان پناهجو در اردوگاه جنگل کله که همراهی ندارند و بستگانشان در بریتانیا زندگی می‌کنند اجازه یافته‌اند که وارد بریتانیا شوند، اما برخی می‌گویند ممکن است پناهجویان بزرگسال هم با سوءاستفاده از این امکان سعی کنند خود را به بریتانیا برسانند.
 
اردوگاه جنگل کانون تجمع هزاران پناهجویی است که می‌خواهند خود را از فرانسه به بریتانیا برسانند.
 
دیوید دیویس، نماینده محافظه‌کار پارلمان، درباره بعضی از کسانی که وارد بریتانیا شده‌اند گفت: "به چشم من که کودک نیستند. امیدوارم از مهمان‌نوازی بریتانیا سوءاستفاده نشود."
 
آقای دیویس در مصاحبه‌‎ با بی‌بی‌سی گفت در تصاویر کسی را دیده که "دور چشمش گود افتاده بود و از من پیرتر به نظر می‌رسید. آنهایی که روی کامیون‌ها می‌پرند تا خودشان را به بریتانیا برسانند ابایی از دروغ گفتن درباره سن خود ندارند."
دیوید دیویس اما انجمن دندانپزشکان بریتانیا می‌گوید که آزمایش اشعه ایکس روش دقیقی برای تشخیص سن نیست.
 
یک سخنگوی این انجمن گفت: "نه تنها این روش برای ارزیابی سن دقیق نیست، بلکه این کار، رفتاری نامناسب و غیراخلاقی است که از افراد آزمایش بگیریم، در حالی که آزمایش برایشان نفعی ندارد."
 
شاخه بریتانیایی سازمان پزشکان جهان نیز آزمایش پیشنهادی را "غیراخلاقی و غیرلازم" دانسته و گفته است: "کادر درمانی، نگهبانان مرزبانی نیستند."
+39
رأی دهید
-15

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.