هشدار سفارت ایران درباره سفر به ترکیه

 سفارت ایران در آنکارا  سفارت ایران روز چهارشنبه،۲۸ مهر ماه، در آنکارا به ایرانی‌ها نسبت به وقوع عملیات تروریستی در ترکیه هشدار داد.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا هشدار سفارت ایران پس از اعلام سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه مبنی بر احتمال وقوع عملیات تروریستی در این کشور صورت می‌گیرد.
 
سفارت ایران در اطلاعیه‌ای جداگانه با اشاره به احتمال حمله‌های تروریستی، از شهروندان ایرانی خواسته از سفرهای غیرضرور به این کشور خودداری کنند.
 
سفارت ایران همچنین اشاره به وضعیت فوق‌العاده در ترکیه، از ایرانیان خواسته است حتی‌المقدور «در اماکن حساس وپر تجمع جدا پرهیز کرده به هشدارهای مقامات امنیتی کشور میزبان توجه کنند.»
 
سفارت آمریکا در آنکارا نیز با صدور با اطلاعیه‌ای در روز دوشنبه در از شهروندان آمریکایی خواسته است ضمن حفظ هشیاری از حضور در اجتماعات بزرگ و تظاهرات و اعتراضات خودداری کنند.
 
روز دوشنبه ۲۶ مهرماه فرمانداری آنکارا هرگونه اجتماع و تظاهرات در این شهر را تا آخر ماه نوامبر ممنوع اعلام کرد. فرمانداری آنکارا وجود اطلاعاتی مبنی بر احتمال حمله‌های تروریستی، دلیل این تصمیم عنوان کرده است.
 
بنا بر اعلام فرمانداری آنکارا این تصمیم برای «تضمین امنیت مردم و برقراری نظم عمومی» اتخاذ شده است. فرمانداری آنکارا نامی از گروه‌ یا گروه‌های مظنون را نبرده است.
 
پایتخت ترکیه در ۱۲ ماه گذشته شاهد حملات ترورویستی بوده که اسلامگرایان یا شورشیان کرد عامل این حملات معرفی شده‌اند.
 
در ۱۰ اکتبر سال ۲۰۱۵در حمله‌ای انتحاری در اجتماع کردها در ایستگاه راه‌آهن ۱۰۳ نفر کشته شدند. این حمله به گروه داعش نسبت داده شد.
 
در ۱۷ فوریه سال ۲۰۱۶ ، دست کم ۳۰ نفر در این شهر کشته شدند.
 
سیزدهم ماه مارس امسال هم ۳۷ نفر دیگر در بمبگذاری کشته شدند. مسئولیت این بمبگذاری‌های را یک گروه کرد به عهده گرفت.
 
افزون بر این حمله‌های مرگبار، آنکارا در ۱۵ ماه ژوییه شاهد کودتای نافرجام و حوادث مرتبط با آن بوده است.
 
در آخر هفته‌ای که گذشت در شهر غازی عینتاب، واقع در جنوب ترکیه یک انتحاری مظنون به عضویت در گروه داعش با انفجار خود سه پلیس را کشت.
 
ترکیه علاوه بر بحران سیاسی داخلی پس از کودتا، با شورشیان کرد و برخی گروه‌های شبه‌نظامی در سوریه و عراق درگیر است.
 
حضور نیروهای ترکیه در عراق با مخالفت شدید دولت عراق مواجه شده است. این هشدارهای امنیتی همزمان با اغاز عملیات آزادی‌سازی موصل از دست نیروهای داعش است که ترکیه بدون اجازه بغداد خواهان مشارکت در آن است.
+32
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران
  پلیسهای ترکیه چه لباس مسخره ای دارن
  7
  16
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.