روازاده: پادشاهی به اسم کورش وجود نداشته است!

+32
رأی دهید
-299

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  سهیل ایرانی - برلین، آلمان

  اگه به دری وری گفتنه منم میگم فردی به نام محمد یا عیسی یا موسی یا نوح یا ابراهیم وجود نداشته. یه عده شیاد یهودی برای کلاهبرداری از مردم یه تاریخ جعلی دینی به همراه یه کتاب جعلی طراحی کردن تا بتونن از مردم پول دربیارن. حرف مفت راحته دیگه کنتورم نمیندازه :)
  41
  228
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  جناب روان زاده، مثَل معروفی است که میگوید، "وقتی آب سربالا میرود، قورباغه هم ابوعطا می خواند!" تو اگه می تونستی کلمه تاریخ را اسپل کنی، این حرفو نمیزدی. تنها چیزی رو که ثابت می کنی حماقت و بیسوادی خوته. اجازه نده بیش از این رسوا بشی. این حرفها را می تونی توی خونت به زن و بچه ات و یا مسجد محلی که یک مشت احمق حمار پائین منبرت نشسته اند، آنهم بدون ضبط صدا و ویدیو، عنوان کنی که به گوش کسی نرسه تا به بیسوادی تو بخنده. پیشنهاد من اینه که یک کتاب تاریخ دبستانی زمان شاه را پیدا کن یا از یک مورخ بپرس تا بهت بگن که تاریخ بیسوادی امثال تو آخوند بی عمامه و باعمامه زیاد دیده اما هیچکدام نتونسته اند تاریخ چند هزار ساله ایران عزیز را لوث کنند!
  40
  192
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Avin02 - استکهلم، سوئد

  دکتر حسن عباسى، استاد دکتر رائفى پور ،فیلسوف روازاده. ما مردم دیگه از خدا چى میخوایم، نعمت از زمین و اسمان داره میباره.
  23
  180
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mabahamim - منچستر، انگلستان

  شما اگر دو کلاس سواد داشتی اسم یک کتاب حفظ میکردی نمینوشتی که از روی ورق بخوانی ..کوروش فرزند کمبوجیه بود وشجره نامه ان وجود داردازچه نسلی بود. پیامبر شما هم شجره نامه دارد!!!میدانید ۵/۶/۷ نسل قبل محمد اسم جدش چی!!!!تاسفانه شیعه خود زاده پرورده تخیلات علامه مجلسی است که ۳۰۰ سال شکل گرفته عده ایی شیعه را زاده شده انگلستان میدانند و فقط بر پایه احادیث بناشده و هیچ مدرک واقعی دال بر شیعه وجود ندارد ۰/۰۹۰ شیعه را مسلمان نمیدانند یک حرکت بی اصل و پایه میدانندد که چندقرن اخیر تولید شده خوشبختانه تاریخ کوروش راخوب میشناسدو بخوب یاد میکند ولی محمد را چه!!!یک چوپان بادیه نشین بیسواد که در طول زندگیش قتلها و کشتار و زن بازی را ثبت کرده مهدی شما تخیلی بیش نیست در کل شیعه هیچ مدرک قابل قبولی نداره
  29
  180
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سهیل ایرانی - برلین، آلمان

  حتما تخت جمشید را هم اعراب به شدت متمدن! بعد از حمله به ایران در راستای تمدن سازی اسلامی (غارت) در ایران بنا کردن و تخت جمشید یادگار مسلمانان برای ایرانیان است. یه نکته ای که وجود داره اتحاد عرب زادگان و ترک های ساکن در ایران در کینه ورزی به کوروش بزرگه. هم در خوابگاه دانشگاه هم در تلگرام من با ترک ها بحث کردم و اکثرشون چون قبل از عثمانی (اگه بشه اسمش را تمدن گذاشت!) که تاریخ و تمدن درست حسابی جز تحوش و کشتار نداشتن و برای همین اکثرا یه کینه عجیبی نسبت به کوروش دارن. من شک ندارم همین روازاده را هم اگه بریم شجره نامش را بررسی کنیم یا عراقی زاده یا لبنانی زاده یا ترکه یا عرب زاده.
  25
  179
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Iranievatanparast - مادرید، اسپانیا

  شما .. خوردی که اینقدر بیسوادی و میای این مزاخرافاتو میندازی بیرون مردک اشغال اگه نمی‌دونی بهتره حرف نزنی‌ و . بشی‌
  21
  162
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  هر کسی باندازه فهم وشعور وعلم ودانش ومعر فتش صحبت میکنه شنونده باید عاقل باشه.!؟!؟آقای روازاده بهتر است که در مورد آئین توالت (پای راست یا پای چپ)رفتن افاضات بفرمایند.
  23
  152
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  متاسافانه اراجیف این مردک نادان برای کسانیکه سرانه مطالعشون در سال 24 ساعت هم نیست به راحتی قابل باور هست. ملت هیچ زحمتی به خودشون نمی دن برن زندگی این امامارو بخونن بعد شما توقع داری بدونن کوروش اصلا بوده یا نه؟؟ هر سال عاشورا به تنهایی نشون میده اکثریت مردم در خرافات مذهبی فرو رفتن و اسم اینو می ذارن احترام به عقیده غافل از اینکه در جایی که دین و سیاست با هم یکی هست این کارا بیشتر باعث میشه رژیم اخوندی تو سرشون بزنه اما کو گوش شنوا.
  42
  140
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا

  چطور شما حتی حرکات دست حرمله و شمر و باد شکم یزید رو مثل فیلم قدم به قدم تعریف میکنید و اونرو چنان واقعی جلوه می دید که انسان همچون فیلمهای سه بعدی احساس میکنه خودش در بطن ماجراست و البته منابع شما همگی از باد معده سرچشمه می گیرند. ولی وجود پادشاهی مثل کوروش که در منابع تاریخ یونان همچون آثار هرودوت و گزنفون که خود از معاصران پادشاهی هخامنشی بوده اند و حتی گزنفون که خودش سردار سپاه یونان بوده است رو انکار می کنید.گیرم که وجود نداشته، شما که خبر مرگتون وجود دارید چه غلطی کردید؟ چه شکری واسه جامعه بشری میل کردید؟ چه گلی به سر اجتماع بشری زدید؟ به جز استفراغ کردن یه مشت روایات و خزعبلات و ترویج خریت و تفرقه چه غلطی کردید؟ در این طویله ای که شما ازش بیرون اومدید چه امتیازی برای غیر همفکر شما لحاظ شده؟ خرتر از این پفیوز اون یه گله گوسفند هستند که اون وسط نشستن و به اراجیف این یابو گوش میدن.
  19
  181
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  راست می‌‌گوید. اسم خود را گذاریم کلب علی‌ .یا سگ سکینه. تاریخ هم که همه آن دروغ است کورش کی‌ بود؟ کتاب هرودوت تاریخ گرا یونانی زندگی‌ کورش همه چاخان است. تاریخ نابونید نوشته پادشاه بابیلون بعد فتح بابیلون توسط کورش هم دروغ است. این پادشا بابیلون بیکار بود. همنیجوری الکی‌ یک کتاب نوشت در باره یک دشمن خیالی که بابیلون را فتح کرد. اون هفت باند کتاب هم که کتیا کنیدس تاریخ نگار یونانی که در باره ایرانی‌ها نوشته همه آن دروغ. شراب زیاد نوشید بود گفت هتفا کتاب نویسم در باره یک کورش خیالی و لشکر کشی‌ کورش. بیستون در ایران با خط آرامی کار یهودی‌‌ها است. اون زلقرنین هم در کتاب مقدس خودمان. رسول زیاد هش کشید نمی‌‌دانست چه می‌‌گواید. بعد هم می‌‌گوید من متعصب نیستم . کورش نبود ولی‌ مهدی وجود دارد، برادر امام ۱۱ جهفر خود جوک در بار امام ۱۱ می‌‌گفت. این که عقیم بود از کی‌ تا حالا بچه داشته که یکی‌ نامهری شود ؟
  39
  123
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  شاهنشاه آریامهر - تهران، ایران

  دیگه وقتی جلو هر الاغی میکروفون میزارند، این میشه دیگه ، اخه تو اصلا .. می‌خوری اسم کوروش را بیاری
  27
  162
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا

  باز همون پیرنیا از تو باغیرت تر بود که از کوروش به خاطره حمایت از یهودیها اینگونه قدر دانی می‌کنه..... شما نمک به حرام‌ها حتی قدر پادشاه فقید ایران محمد رضا شاه پهلوی را ندانستید. حتما چند سال دیگه میگید پهلوی وجود نداشت
  16
  149
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  M P L.MANCHESTER - منچستر، انگلستان

  بابا این آدم دکترای .. خولی داره خدا شفاش بده
  17
  141
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران

  آقا تو رو خدا از این آقای دکتر روانی زاده کلیپ بیشتر بگذارید یکی از تفریحات ما خندیدن به علم بی پایان این استاد ارجمند و نعلبند است! خدا حفظش کنه از بسکه بهش خندیدیم کبود شدیم :)
  15
  83
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  پسر لر - دانکستر، انگلستان

  با دورد:با توجه به نظریه این فیلسوف می توان گفت ایت الله طباطبایی در تفسیر المیزان(ذولقرنیین در قران)اشتباه است ودیگر کتابهای اسمانی فاقد اعتبار می باشدوهمچنین تمای شواهد مثل منشور وتمای اشیاء باستانی ......کشک است .بخاطر این نظریه در درجه اول برای خودم متاسف هستم وبعد برای اون دانشجوی بدبخت که مجبور سر کلاس اینچنین افراد بیسوادی حاضر باشند
  9
  62
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان

  تو هرگه هستی من حتی نخوندم چی گفتی ..اما میگم تو پدر نداشنی از زیر بوته ای از زیر بخار معده ای چیزی بیرون امدی ... نه تو تنها همتون گشت !!!!..هر ایرانی اگاهی که از اسلام دفاع کند خاین است به این سرزمین ..
  12
  74
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  گل گفتی، حیف که کمی شل گفتی :) تازه دوران حکومت اخامنشی فقط 200 سال بوده ولی اینها هرچه زیر زمین پیدا می کنند که مربوط به ده ها قرن و ده ها دولت غیر هخامنشی قبل و بعد از آنها هست به کوروش ربط می دهند و بحث منطقی ام هم توسط یک فارس زبان واقع بین مثل ناصر پورپیرار خوشگل توضیح داده که 99 درصد تاریخ ایران قلابی هست شکر که او عرب یا ترک نیست که پان بچسبانید ، همه یافته ها مربوط به ایلام، سومر ، بابل ، آشور ، ماد ، ماننا، قوتی ها ، اوراتور ها ، هیتی ها ، یونانی ها بوده مصادره شده و بقول دکتر ضیاء صدرالاشرفی تبریزی، برای اولین فارسی نویسی از 1100 سال پیش شروع می شود یعنی 300 سال بعد از آمدن عربی در ایران فارسی از 14 فعل به 360 رسید و قادر به نوشتن شد .
  149
  15
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  shablizim - لندن، انگلستان

  تو همان بهتره در مورد خواص و فواید نوره و واجبی حرف بزنی مردک ابله روانی
  8
  85
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  koros_nl - امستردام، هلند

  ولی .....بود, من یادمه !!
  10
  34
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  شبیه فامیلیش ممونه روان زاده.
  8
  61
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  حیف کلمه یابو برای این. واقعاً آدم حیفش میاد اسم یک حیوان روی این بیسواد بزاره. نه اینکه گفته کوروش وجود نداشته بخاطر اینکه حداقل نکرده یکم تحقیق کنه بره آثار باستانی و تاریخ جنگهای ایران و یونان رو بخونه . حال تاریخ ایران رو قبول نداری برو تاریخ و آثار مهم تاریخی که میتونه گذشته رو اثبات کنه رو بررسی کن. واقعاً آدم حیرت میکنه اینا چطور دکترا گرفتند واقعاً هیچ اعتمادی به سیستم آموزشی ایران ندارم اینا همش نتیجه روابط هستند این دکتر حاصل نزدیکی کردن سیستم آموزشی ایران با رانتهایی چون سابقه بسیجی و خانواده شهید این چیزا هستش
  7
  54
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Feri76 - مالمو، سوئد

  خاک بر سر امسال تو کنند که سر بر روی مهر نماز میگذاری ولی‌ بخاطر یک قرص نان بیشتر دروغ میگوئی مردک احمق به جای این اراجیف یک سر ی به تخت جمشید بزن بالای سر مقبره بر روی سنگ نوشته شده‌ای مرد بر من رشک نبر منم کورش در کتب فراوانی‌ نام این بزرگ مرد آمده است برای این که امسال تو خفه بشن معروفترین کتاب آسمانی قران هست که به اسم ذلقدر عین نام برده شده
  7
  56
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::]. خخخ. شما تاریخ ایران رو قبول نداری برو تاریخ یونان رو بخون. حالا خوبه ترکیه امروزی که شماها مدعیش هستید نصفش مال ایران و فرهنگ ایران و بقیه اش ما یونانی ها بوده . شهر استانبول اساسا شهری یونانی بوده و اسمش هم یونانی بوده و ترکها با هجوم و تهدید یونانی ها رو مجبور به ترک شهر کردند. حالا تو این منطقه هرچی بیرون میارن مال یونانی ها و ایرانی هاست و جالبه با پررویی فراوان این چیزا رو به خودشون ربط میدن. شاعر بزرگ مولوی 99درصد اشعار پارسی و از شرق ایران به غرب ایران مهاجرت میکنه و جالبه در زمان عثمانی ها که قسمتی از ایران رو جدا کردند این منطقه رفت زیر سلطه عثمانی ها و اینا واسه اینکه هیچ تاریخ و چیزی ندارند تمام کارشون اینه که برای خودشون تاریخ و قدمت درست کنند و با دستکاری در تاریخ و دروغ نویسی امیدوارند در آینده این مطالب کذب بعنوان واقعیت جا بیافته. حالا این پان عثمانی های که ریشه مغولی هم دارند ،پارسها و اقوام ایرانی رو متهم به تاریخ سازی میکنند. مانیازی به اینکار نداریم برید هند برید تازیخ زرتشت رو بخونید برید تاریخ یونان و بقیه محققان رو بخونید.
  9
  84
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  [::پسر لر - دانکستر، انگلستان::]. دقیقاً این آدم حتی اسلام رو هم نمیشناسه. از اسلام همین منبر رفتن رو یاد گرفته .
  7
  41
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Feri76 - مالمو، سوئد

  اگر این آدم نسبتا محترم میگفت خلاصه مطلب چی‌ هست و چی‌ را می‌خواد تبلیغ کنه به نظر من بهتر بود تا این دروغ بزرگ را بگه ولی‌ خلاصه مطلب کل دنیا ایران را بخاطر همین کورش و آن منشور حقوق بشرش و آن تخت جمشیدش ایران صدا میکنند
  6
  49
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  اره اونوقت محمد و خاندانش و مهدی تو چاله وجود داشتن و داره !!!
  10
  57
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  این ,عربه ,درکجا فارسی را باین خوبی یادگرفته
  8
  41
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  روازاده و اخوندها ایران این 1400 سال تاریخ و تمدن ایران را قبول دارند و میخواهند به زور و با دروغ این را در کله مردم ایران فرو کنند که پیش از ظهور محمد ملت ایران هیچی نداشتند و اصلا" انسان هم نبودن و اسلام انسانیت و همه چیز را به ملت ایران داد. گوربابا روازاده و اخوندهای روزه خان لعنت اگر دروغ بگویند.
  5
  37
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  با این جفنگ گویت ، کوروش نه تنها در تاریخ جاودانه است بلکه بزرگتر هم میشه، چقدر تو احمقی که دشمنان ایران زمین را خوشحال نگه میداری. یه روز نوبتت میشه صبر کن.
  5
  44
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  علی گدا - تیرانا ، آلبانی

  نمیدونم در مورد چی بحث میکنید طرف فامیلش روانی هست و بیماری روانی داره .
  1
  31
  ‌پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  علی لندن/ کم لطفی میفرمایید. ۱۱۰۰سال است که شاهنامه نوشته شده. آنهم از روی خداینامه که پانصد سال قبل از آن در فلات ایران رواج داشته است. این بدان معنی است که فارسی درهزار وششصدسال قبل در اوج توانایی بوده و صدها سال قبل ازآن کم کم تکامل یافته بوده و یک روزه از زیر بوته بعمل نیآمده است و آثارش در اوستا و نوشته های مذهبی زرتشتی موجود است و بسیار قدیمی تر از شاهنامه است و به چندهزارسال قبل میرسد. البته نام پرسپولیس خود گواه همه چیزاست و اطلاعات کافی در این مورد در تاریخ یونان و کتاب مقدس یهودیان وجود دارد. ضمنآ ما پارسها هرگز منکر تاریخ کهن چین وهند و مصر و بابل و آشور و سومر و ایلام نبوده ایم و آنها را مانند خود والا و دارای فرهنگ کهن میدانیم و از آنها بسیار آموخته ایم. این شما مغولها هستید که به تاریخ کهن ما پارسها حسادت ورزیده فکر میکنید میتوانید حریف حافظ و سعدی و فردوسی و عمر خیام و عطار و رودکی و نظامی و خاقانی و مولوی شوید. زهی خیال باطل. برو ثابت کن در جنگ ایران و یونان چرا نامی از شما مغولها نیست؟ پس کجا بودید؟ حالا آب رو بریز اونجایی که مموتی گفت.
  3
  46
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  Pezhman, وین ، اتریش، گفتی شاهنامه 1100 سال پیش نوشته شده ؟! نه شاهنامه 500 سال بعد از ورود اسلام به ایران نوشته شده و اولین لغت نامه فارسی بنام الغالفرس 600 سال پیش توسط طوسی نوشته شده در حالی که اولین لغت نامه ترکی بنام لغالترک 1006 سال پیش توسط محمود کاشغر نوشته شده که شهر کاشغر امروز دومین شهر بزرگ ترک نشین بعد از ارومچی در ترکستان چین اویغور یا به چینی سین کیانگ هست .
  45
  3
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد
  تا مرد سخن نه گفته باشد عیب و هنرش نه هوفته باشد این اشغال بیسواد،که از دوش حمام ایراد میگریره خود بخوان زین،،،،،البته این روانی‌ زده برای انهأیک به سخنان او گوش میدان پر فسوره.
  3
  22
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Persiangulfforever - ویکفیلد، انگلستان

  نام اصلى این آغا در شناستامه روا زاده نیست زنا زاده است،
  1
  24
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  چقدر خندیدم اول میگه کوروش نبوده بعد میگه کورش رو آوردن وای وای.
  1
  23
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  علی لندن / همانگونه که گفتم: فردوسی گاهن و حدودآ در ۱۱۰۰ سال پیش چشم به جهان گشوده. ,, بسی رنج بردم در این سال سی عجم زنده کردم بدین پارسی,,. زادروز فردوسی ۳۱۹ است. یعنی ۱۰۷۶ سال پیش. در مورد کاشغر همگان میدانیم که بعد از یورش مغول این شهر از آمیختن ایرانیان, اعراب, هندوها و اقوام وعشایرازبک, تاجیک ومغولها که چینی ها به آنها ترک میگفتند. همانگونه که به ایرانیان تاجیک میگفتند.آری کاشغر رونق اقتصادی پیدانمود.و قبل از آن اهمیت اقتصادی و فرهنگی نداشته. مانند تهران که در روزگاران گذشته شهر گمنامی بود. و همه شهر ری و همدان و شوش و استخر را میشناختند. در مورد این شاعردرجه سه مغول که نام بردیدباید بگویم: انسانهای غارنشین هم نقاش و هنرمند داشته اند ولی رودکی, فردوسی, حافظ, مولوی, سعدی, خیام, خاقانی, عطار و نظامی گنجوی نمیشده اند.شاهنامه چاپ مسکو ویا لندن و یا سن یوزف و شاهنامه باسنقری در موزه های اروپا وجهان هربرگش میلیونها پوند روی دست خریداری میشوند ویا گوته شاعر و فیلسوف و اندیشمند آلمانی دربرابر حافظ سرتعظیم فرود میآورد و یا مولوی جهان را به شعر پارسی به شور وطرب درمیآورد
  1
  23
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  علی لندن / بخش دوم و استاد همه این غولهای سخن سعدی شیرازیست که شعرش بر سر در سازمان ملل میدرخشد و یا خاقانی آذربایجانی با دیدن ویرانهای کاخ مداین این شعرجگرسوز و پرمعنی را سرود.,, ما بارگه دادیم این رفت ستم برما برقصرستمکاران تاخود چه رسد خذلان تاخود چه رود خزلان . این شاعرکذایی کاشغری که شمانام بردید آثارش در کدام موزه ویا کدام زبانها مانندحکیم عمرخیام ترجمه شده؟میشه یک بیتش را بزبان کاشغری بنویسید.خوب میدانم باید آنرا ترجمه کنید.زیرا شما به هرزبانی که غیرفارسی است ترکی میگویید.ضمنن اشاره شما به کاشغر نشان تایید شما به آمدن مغولها از آن سمت است. زیرا شاعران آذربایجان همگی فارسی سخن میگفتند.همانگونه که استاد احمد کسروی آذربادگانیها را فارس نژاد میداند که بعداز حمله مغول و نفوذ زبان ترکی کم گم واژههای ترکی مغولی رایج شده است. شما بین همه پیامبران حضرت جرجیس را گرفتی؟ همه شاعران آذربادگان را رها کرده اید و به یک شاعر زمان مغول که زیاد قدیمی نیست در کاشغردر امپرطوری مغولستان دوران چنگیزخان مغول که شایداصلن وجود نداشته استدلال میکنی؟.
  2
  22
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  علی لندن / بخش سوم. همه شاعران آذربادگان را رها کرده اید و به یک شاعر زمان مغول که زیاد قدیمی نیست در کاشغردر امپرطوری مغولستان دوران چنگیزخان مغول که شایداصلن وجود نداشته استدلال میکنی؟.خاقانی آذربادگانی که قوی پنجه تر و چرب زبانتر وقدیمی تر است دوست گرامی.چرا مانند این آقای معلوم الحال مزدبگیر رژیم جنایتکار خیانتکار روازاده به اصل فارس بودنت پشت پا میزنی؟ برگرد به آغوش ملت بزرگ ایران و مانند ستارخان و باقرخان ایراندوست باش.
  1
  21
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران

  [::uk.ali - لیورپول، انگلستان::]. عزیز من این دوستمون درست گفته شاهنامه فردوسی مربوط به قرن چهارم و پنجم هجری است یعنی حدود 1100 سال پیش(الان قرن 15 هجری است) و با بیش از 6000 شعر بزرگترین کتاب به صورت نظم و اشعار حماسی و داستانهای کهن است که بعد از این همه سال اگر یک فارسی زبان آن را بخواند میفهمد و این یعنی شاهکار و در هیچ زبانی <هیچ زبانی> چنین شاهکاری با این عظمت هنوز کشف نشده! شما یک کتاب به زبان دیگر معرفی بکنید که با شاهنامه قابل مقایسه باشد؟ بعد از آمدن اعراب و اسلام خط ما عوض شد زبانمان که عوض نشد جیگر :)
  3
  26
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirir - تهران، ایران

  اینکه واژه هخامنشی(حکم منشی ، حخام منشی یا خاخامنشی) یک واژه و مفهوم مهم و قدیمی یهودی هست که به حکمیت دینی در یهودیان گفته میشود شکی نیست. اینکه سلسله هخامنشی یهودی بوده و به پارسهای مهاجر از افغانستان و پاستان به مرکز و شرق ایران حاکمیت میکرده شکی نیست. اینکه خشایار ایرانیهای مرکز (اصفهان و یزد امروزی که یهودیه میگفتند) رو کشتار کرد و یهودیان رو جایگرین کرد هم شکی نیست. اینکه اکثر اصفهانیها و یزدیهای قدیمی از تیره یهودیان مستقر شده در زمان هخامنشیها هستن هم شکی نیست. اینکه در زمان سلجوقیها که اصفهان تبدیل به یک شهر به نام اصفهان شد و دیگه به محدوده اصفهان و یزد نگفتن یهودیه هم شکی نیست. اینکه فارسی یا پارسی زبان نیست بلکه نام قوم هست و قبل از اسلام اونها به زبان سانسکریت هندی و پشتون حرف میزدن هم شکی نیست. اینکه فارسی امروز بر اساس واژه های از سانسکریت و عربی و تورکی بر مبنای قواعد عربی بعد از اسلام بنیانگذاری و توسط فرمانروایان تورک در ایران و منطقه رواج پیدا کرد هم شکی نیست. اما به زندگی امرور خود برسید که گذشته کشکه. چون امروز هم چیزی برای باختن نداریم. و این یعنی افتضاح.
  34
  5
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  فرهاد آذر - هایلبرون، آلمان
  این اگه همینطور ادامه مىداد میگفت محمد بابا بزرگ خامنه ایه
  1
  13
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pasargad2 - شیراز، ایران
  ببند اون دهن نجست رو . کثافت با اون دهن نجست اسم کورش بزرگ رو نیار. عربزاده کثیف
  5
  16
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سهیل ایرانی - برلین، آلمان

  [::amirir - تهران، ایران::]. زبان ایرانیان زبان پارسی (پهلوی) بوده که هم خانواده زبان هند و اروپایی است در حالی که زبان عربی هم خانواده زبان سامی و ریشه در زبان آرامی داره. بعد از حمله اعراب به ایران نه زبان که تنها خط سامی به ما منتقل شد که این خط نه نقطه داشته و نه دستورزبان درست و حسابی به طوری که ایرانیان در خوندن قرآن به مشکل میخوردن. به همین دلیل ایرانیان به کمک خط پهلوی به خط عربی نقطه اضافه کردند (خط عربی قبل از حمله اعراب به ایران نقطه نداشت) و برای آن دستور زبان صرف و نحو نوشتند. بنابراین خط عربی کنونی محصول اصلاح اساسی خط سامی به دست توانای ایرانیان بوده و هست. من نمیدونم شما ترک های آذری که اصالتا ایرانی هستین چه اصراری دارین خودتون را به اقوام ترک و مغول وحشی و بی تمدن وصل کنین. واقعا برام جالبه :)
  3
  27
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  دهن این دلقک رو باید بدی وهابی ها مورد عنایت قرار بدن
  0
  18
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  امیر / خودت فهمیدی چی گفتی؟ سرشاخ شدنت با ایرانیان مانند جنگ دنکیشوت با آسیاب است.
  3
  15
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  [::amirir - تهران، ایران::]. بالام جان آخه این پرت و پلاها چیه اینجا گذاشتی؟ هخامنشی یعنی منشی خاخام؟؟ هاها مگر هر اسمی شباهت با چیز دیگه داشت بهم ربط داره گریدر؟ خوبه ما هم بگیم اسم امیر چون شباهت به عضو مردانه داره پس اون هستی یا از اون گرفته شدی؟؟ نه خوبه؟ آخه تو هنوز فرق دین زرتشت را با دین یهود هم نفهمیدی؟ آخه ملنگ اگه سلسله هخامنشی ربطی به یهودیت داشت که در این همه کتیبه و متون باستان که همه جا یافت شده یک جمله از تورات یا دین یهود پیدا میشد! آخه اگر اینطور بود که یهودی بودند که در تمام کتیبه ها و کتابهای تاریخی و حتی خود متون قدیمی خود یهودیها نمینوشتند که کورش پادشاه عادل پارسی یهودیها را از اسارت در بابل نجات داد خب مینوشتند یک یهودی یهودیان را آزاد کرد که قشنگتر هم باشه! عقلت تا این حد دیگه نکشیده بود نه؟ هاها اصلا فرق بین اوستا و آئین زرتشت را با تورات و یهودیت میفهمی؟ آره اینها آتش روشن میکردند اونها آتش به پا میکردند خخخخ تا همین حد هم بدونی شاهکار کردی :)
  4
  19
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  [::amirir - تهران، ایران::]. امیرو اصفهان زمان سلجوقیان تبدیل به شهر شد؟ هاها این کتابهای تاریخی که تو میخونی دقیقا از کجات میاری؟ اصفهان یا همان اسپاهان مرکز سپاهیان زمان هخامنشیان بوده و قدمتی چند هزار سال دارد! یک سفر یک بار به اصفهان و یزد بکن و سری به آتشگاه های معروف اصفهان و یزد بزن تا بدانی چه قدمتی دارد! تو اینقدر شوتی بشر که فرق بین زرتشت و آیین زرتشتی و باورهای قدیم مردم این سرزمین را با دین یهود که پیامبرشان موسی بوده و کلا از زمین تا آسمان با هم تفاوت دارد را هنوز نمیفهمی! چیزی که الان از آثار ایران باستان بجا مانده یکصدم آن هم نیست که بوده چون هر که به قدرت رسیده آنها را نابود کرده ولی باز هم این همه کتیبه و متون قدیمی و آثار داخل و خارج ایران یافت شده که جای شک نمیگذارد و نشان میدهد که همه پادشاهان پارسی آئین زرتشتی داشتند ولی به آئین های دیگر هم احترام میگذاشتند و همه در باورشان آزاد بودند این را حتی در نقش نگاره ها و سنگ نگاره ها و کتیبه ها و آثار بجا مانده میشود یافت! بزرگترین گواه آن هم تخت جمشید و معابد زرتشتی و آتشگاه ها و آتشکده هاست که سمبل آئین زرتشی است!
  4
  14
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  [::amirir - تهران، ایران::]. میگم امیرو فرق بین نماد <فروهر> در آئین زرتشتی که سرتاسر سلسله هخامنشی همه جا یافت میشود را از نماد <ستاره داوود> در آئین یهودی را میتوانی تشخیص بدهی؟ خدا را شکر! فرق بستنی قیفی با آدم قیفی را چطور؟ کمتر چرند بگویید و تاریخ جعل کنید! شما اسم خودتون را ایرانی گذاشتید؟ با داشتن شماها ایران نیازی به دشمن خارجی ندارد!
  4
  17
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  بنده همانطور که بارها اینجا به اشخاصی که توهین به اقوام ایرانی میکنند گوشزد کردم به اقوام ایرانی هم که تاریخ ایران را جعل میکنند و قصد و نیت شوم نسبت به بقیه اقوام دارند گوشزد میکنم چون این دو گروه با هم هیچ فرقی ندارند و هر دو گروه باعث تفرقه و نفاق بین اقوام ایرانی میشوند و در نتیجه باعث تجزیه ایران! یک ایرانی وطن دوست با عرق ملی هیچوقت تاریخ کشور خودش را به نفع گروه دیگری جعل نمیکند و واقعیت و حقایق را میگوید! شما هم سعی کن اول ایرانی باشی و وطن و ایران برایت حرف اول را بزند بعد مال هر خراب شده ای که هستی اینطوری اتحاد بهتر حفظ میشود عزیزم! یا حق
  5
  13
  شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirir - تهران، ایران
  این ....4تا متن در کتب حکومتی و رسانه های فارسیسم خونده فکر میکنه اطلاعات کسب کرده. هنوز نمیفهمه خیلی قبل از هخامنشیها(خاخامنشیها) نشانی که شما بهش فروهر میگید در تمدنهای دیگه به تکرار دیده شده. عده ای وقتی در برابر واقعیت قرار میگیرن وحشی میشن. چون غلط دیگه ای نمیتونن بکنن.
  5
  4
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سهیل ایرانی - برلین، آلمان
  [::amirir - تهران، ایران::]. من یه دوست دکتر باستان شناس داشتم که میگفت نشان فروهر توسط تمدن آشور در هنگام جنگ در جلوی سپاه استفاده میشده اما سرانجام امپراتوری قدرتمند آشور در 612 پ.م با هجوم ماد سقوط کرد و قدرت از آشور به نینوا منتقل شد. و سپس در نینوا امپراتوری آشور در 614 پ.م با هجوم متحد ماد و بابل سقوط کرد و نابود شد و برای همیشه از صفحه تاریخ محو گردید، نابودی آشور آغاز صعود پادشاهی ماد به شاهنشاهی ماد بود. با شکست امپراطوری آشور نشان فروهر از آن ایرانیان شد و در حکومت ماد و بعد از آن هخامنشیان به عنوان نماد استفاده میشد.
  1
  11
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران
  [::amirir - تهران، ایران::]. از نقطه چین هات معلومه کی وحشی شده بالام جان! هاها حرفی دیگه واسه گفتن نداری همون خاخام منشی را فعلا غرغره کن گلوت خشک نشه خمیرو :)
  5
  9
  یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.