باراک اوباما: ترامپ باید از بهانه آوردن درباره تقلب در انتخابات دست بردارد

نشست خبری باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا (راست) و ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید - ۲۷ مهر ۱۳۹۵ نشست خبری باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید برگزار شد. آقای اوباما میزبان ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا و همسرش بود.
 
باراک اوباما روز سه شنبه ۲۷ مهر در این نشست خبری گفت دونالد ترامپ باید «از بهانه آوردن دست بردارد و بجای آن نظر رای دهندگان را جلب کند.» آقای اوباما با اشاره به تلاش های متعدد دونالد ترامپ در بی اعتبار کردن انتخابات آمریکا افزود «بی اعتبار کردن انتخابات از سوی یک نامزد ریاست جمهوری پیش از اخذ آراء تا کنون سابقه نداشته است.»
 
وی همچنین درباره عملیات موصل گفت، ما تلاش های زیادی برای آموزش و کمک به نیروهای عراقی کرده ایم اما معتقدم که آزادسازی موصل از دست داعش کار دشواری است.
 
این نشست خبری بعد از مراسم استقبال رسمی رئیس جمهوری آمریکا از نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید و مذاکرات بین دو طرف برگزار شد.
 
ماتئو رنزی نیز در نشست خبری مشترک با باراک اوباما گفت، تلاش آمریکا برای مبارزه با تروریست ها، دستاوردی است که سال ها خواهد ماند.
 
وی درباره مبارزه با تروریست ها و داعش گفت میراث پرزیدنت اوباما برای اروپا تا سال ها خواهد ماند.
 
رئیس جمهوری آمریکا در بخش پرسش و پاسخ به اختلاف سیاست های آمریکا و روسیه اشاره کرد.
 
اوباما با اشاره به اختلاف با روسیه گفت من از اول می گفتم اسد در قدرت بماند، جنایت گسترده می شود. آقای پوتین به جای کار با ما، حمایت خود از اسد را دو برابر کرد، که شاهد وضعیت فعلی در سوریه هستیم.
 
آقای اوباما در بخشی از پاسخ خود به اظهارات جنجالی ترامپ در مورد روسیه و حمایت از پوتین اشاره کرد و گفت به نظر می رسد پوتین الگوی ترامپ است و این در آمریکا بی سابقه است.
+12
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  ترامپ مطمئن شده که انتخابات را باخته است در نتیجه در حال بدل زدن است.استفاده از سناسنامه مرده ها کار جهان سوم مثل نظام اسلامی ایران است در امریکا بسختی (شاید غیر ممکن )بتوان از شناسنامه مرده ها برای رای دادن استفاده کرد.!؟!؟
  4
  4
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.