با مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ نماینده روس، کیانوش رستمی نقره المپیک لندن را کسب کرد

پس از بررسی مجدد نمونه آزمایش های دوپینگ وزنه برداری المپیک لندن، آزمایش نماینده روس با نتیجه مثبت همراه شد تا مدال نقره مسابقات به رستمی تعلق گیرد.
 
به گزارش طرفداری، کیانوش رستمی که چند ماه پیش، مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶ را از آن خود کرده بود، با مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش آپتی آیوخادوف، مدال نقره وزنه برداری المپیک لندن در دسته ۸۵ کیلوگرم را از آن خود کرد.
 
بدین ترتیب پس از نماینده لهستان که مدال طلای این دسته را مال خود کرده، مدال نقره از آن نماینده کشورمان و مدال برنز به نماینده کشور مصر رسید.
 
این اتفاق در حالیست که پیش از این با مثبت اعلام شدن دوپینگ نمایندگان قزاقستان، روسیه و مولداوی در دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری المپیک ۲۰۱۲، مدال طلا به سعید محمدپور، نماینده شایسته کاروان ورزشی کشورمان رسیده بود.
 
با نقره رستمی، پرونده مدالی وزنه برداری ایران در لندن، با ۲ طلای محمدپور در ۹۴ کیلوگرم و سلیمی در +۱۰۵ کیلوگرم و سه نقره رستمی در ۸۵ کیلوگرم، نصیرشلال در ۱۰۵ کیلوگرم و انوشیروانی در +۱۰۵ کیلوگرم، از مرغوبیت بیشتری بهره‌مند گردید.
 
گفتنی است ۹۸ نمونه آزمایش از وزنه برداری المپیک ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ از سوی فدراسیون جهانی با نتیجه مثبت روبرو شده که با محرومیت ورزشکاران و اخذ مدال های‌شان همراه بوده‌است. روسیه سهم قابل تاملی در این بین داشته‌است.
+24
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.