باقر و سیامک نمازی و نزار زکا , هر کدام به ۱۰ سال زندان محکوم شدند

نمازی ها و نزار زکا عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران محکومیت باقر نمازی، سیامک نمازی و نزار زکا را به ۱۰ سال زندان تأیید کرده و گفته است که جرم آنها "جاسوسی و همکاری با دولت آمریکا" بوده است.
 
آقای دولت آبادی امروز سه شنبه ۲۷ مهر (۱۸ اکتبر) همچنین گفت که سه متهم دیگر به نام های فرهاد عبدصالح، کامران قادری و علیرضا امیدوار هم به جرم مشابه به مجازات مشابه محکوم شده اند.
 
دولت آمریکا در مورد گزارش‌های مربوط به محکومیت سیامک و باقر نمازی عمیقا ابراز نگرانی کرده است. مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا خواهان آزادی فوری آنها شد.
 
سیامک نمازی، مدیر ایرانی- آمریکایی بخش برنامه‌ریزی‌های استراتژیک کمپانی نفتی کرسنت، آذرماه سال گذشته در ایران بازداشت شد.
 
پدر ۸۰ ساله او، باقر نمازی هم که برای پیگری وضعیت و ملاقات با پسرش به ایران سفر کرده بود در اوایل اسفند سال گذشته بازداشت شد. آقای نمازی در دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی در ایران، مدتی استاندار خوزستان و معاون وزیر کشور بود و بعدها به عنوان نماینده یونیسف در کشورهایی چون سومالی، کنیا و مصر خدمت کرد و در سال ۱۹۹۶ از این سازمان بازنشسته شد.
 
نزار زکا، شهروند لبنانی ساکن آمریکا که در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت داشت و برای گسترش آزادی اینترنت تلاش می کرد هم در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی و هنگامی که به دعوت دولت ایران برای شرکت در یک کنفرانس به تهران سفر کرده بود بازداشت شد.
 
رسانه های نزدیک به محافظه کاران او را به داشتن روابط نزدیک نظامی و امنیتی با نهادهای دولتی آمریکا متهم کردند، اما خانواده آقای زکا این اتهامات را بی اساس خواندند.
 
وکیل آقای زکا حدود یک ماه پیش گفته بود که حکم ۱۰ سال زندان و ۴ میلیون دلار جریمه آقای زکا به صورت شفاهی به نزدیکان او اطلاع داده شده است.
+18
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد
  چه خوب اول توسط این پدرو پسر دزدیها شنو کردن نفت هارو سیاه فروختن حالا مهره سوخته شدن باید برن زندان مثل زنجانی ووووو کم نیستند،.
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.