اسما اسد: پیشنهاد خروج امن از سوریه را رد کردم

اسما اسد همچنین از تلاش های روسیه برای حمایت از شوهرش قدردانی کرد همسر بشار اسد رئیس جمهور سوریه می گوید که او پیشنهادی برای خروجی امن از سوریه را رد کرد تا در کنار شوهرش بایستد.
 
اسما اسد گفت بر این باور است که انگیزه آن پیشنهادها تضعیف ریاست جمهوری شوهرش بود.
 
او که در مصاحبه با یک تلویزیون دولتی روسیه صحبت می کرد نگفت چه کسی این پیشنهاد را داده بود.
 
خانم اسد همچنین از روسیه به خاطر "تلاش های شرافتمدانه" در حمایت از رژیم سوریه تشکر کرد.
 
خانم اسد که صفحات او در شبکه های اجتماعی مملو از عکس هایش در ملاقات با کودکان یتیم و زخمی هاست به "روسیه ۲۴" گفت: "من از ابتدا اینجا بوده ام و هرگز فکر رفتن به جای دیگری را نکردم."
 
"بله این فرصت به من داده شد که سوریه را ترک کنم یا بهتر است بگویم از سوریه فرار کنم. این پیشنهادها شامل تضمین امنیت و حفاظت از من و فرزندانم و حتی امنیت مالی بود."
او از سال ۲۰۰۰ همسر رئیس جمهور سوریه بوده است "اما لازم نبود نابغه باشید تا بدانید اینها واقعا دنبال چه بودند. این تلاشی عمدی برای شکستن اعتماد مردم به رئیس جمهورشان بود."
 
اسما اسد که در لندن متولد شده و زمانی سرمایه گذار بانکی بود از سال ۲۰۰۰ بانوی اول سوریه بوده است، زمانی که بشار اسد قدرت را از پدرش حافظ اسد تحویل گرفت. حافظ اسد از ۱۹۷۱ تا ۲۰۰۰ حاکم بود.
 
ریشه جنگ داخلی سوریه به اعتراضات سیاسی به حکومت آقای اسد می رسد که در ماه مارس ۲۰۱۱ شد و سرکوب خونین مخالفان را به دنبال داشت. اعتراضات به همین نحو برای چند ماه ادامه داشت تا به تدریج مخالفان مسلح شدند.
 
استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیشتر در سال جاری تخمین زد که از زمان شروع خشونت ها ۴۰۰ هزار نفر کشته شده اند.
+28
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا
  اون وقت این دی میتسو نگفت این ۴۰۰۰۰۰ نفر کشته با چه سلاحی کشته شدن ؟؟
  5
  19
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا

  با همه مثبت اندیشه وعلاقه ای که بخصوص به خود اعلیحضرت محمدرضا پهلوی داشتم ولی وقتی مقاومت وشجاعت ورهبرانی مانند بشاراسد وهمسرش را می بینم که چگونه در مقابل مخالفینشان ایستادگی می کنند، آن هم گروههای وحشی وبربر سیرتی مانند داعشی های لعنتی ایستادگی می کنند ، دلم واقعا می گیرد از اینکه شاه چرا اینقدررر سهل وآسان ایران را رها کرد و رفت ودو دستی تقدیم ملایان ورجویها ومردم ساده وفریب خورده کرد . وقتی بیشتر که می اندیشم عدم سیاست وساده اندیشی وترس شاه ایران را تا این نابود وفاقد اعتبار در جهان کرد
  8
  50
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا
  [::لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا::]. دوست عزیز پادشاه ما نه خونریزی می‌خواست و نه می‌خواست به روسیه مثل اسد باج بده. کنفرانس گوادلوپ در . ژانویه 1979 که کارتر و جیمز کالا هان و هلمت اشمیت به میزبانی ولری ژیسکر رئیس جمهور فرانسه بود، هر 4 تا تصمیم به بدبختیه ایران و سلب حمایت از پادشاهیه ایران کردند، ویکیپدیا بزن گودلوپ باقی‌ رو بخون
  3
  9
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  بعضی‌ با نقابِ حمایت از حقوقِ بشر میخواهند اسد از سوریه برود تا آن کشور به عربستانِ سعودیِ دوم تبدیل شود .اینها میگویند چرا بشار اسد مخالفین را میکشد ؟! فراموش کرده اند که مخالفینِ اسد یعنی‌ جبهه‌ النصره و داعش چه جنایاتی را انجام داده اند !! اسما اسد را با زنانِ روبنده به صورتِ سعودی مقایسه کنید تا ببینید و بلکه بفهمید نقشه عربستان برای سوریه چیست .
  4
  11
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  بردیا ارانی - کلن، آلمان
  [::لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا::]. دوست عزیز اشتباه نکن با اینکه من از شاه و حکومت ایشان خوشم نمیامد ولی شاه مانند این سفاکان خونخوار جنایتکار نبود همین ..!!
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد
  چایفسکی را وقتی‌ می‌خواستند اعدام کنند همسرش هم سمت چپش گذاشتن و همزمان اعدام کردن،چون می‌تونست کمی‌ تاثیر گذار باشه،حالا زن اسد اینهمه کشتار بیگناهان،بچه‌ها را میبینه چگونه در خون میغلتند،می‌خواد بیشتر جنایتهای شوهرشو ببین،لذت ببره و به شوهر جنایت کارش افتخار کنه.
  7
  6
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.