حق کاپیتولاسیون برای زنان خارجی در جمهوری اسلامی ایران

 روز سه‌شنبه (۲۰ مهر-۱۱ اکتبر)، تهران، میزبان دو بازی فوتبال از چارچوب رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود: یکی دیدار تیم‌های ایران و کره‌جنوبی به میزبانی استادیوم آزادی؛ و دیگری مسابقه‌ی تیم‌های عراق و تایلند که به دلیل شرایط امنیتی عراق، در ورزشگاه "دستگردی" واقع در شهرک "اکباتان" برگزار شد.
 
از چهار کشور حاضر در این دو بازی، زنان عراقی، تایلندی و کره‌ای موفق شدند بدون مشکل وارد استادیوم‌های آزادی و دستگردی تهران شوند و بازی تیم‌های فوتبال کشورشان را از نزدیک تماشا کنند؛ اما برای زنان ایرانی هم‌چنان ممنوعیت ورود به استادیوم برقرار بود.
 
این اتفاق نادر و در عین حال، تاسف‌آور را می‌توان نوع تازه‌ای از "کاپیتولاسیون" برای زنان خارجی در ایران تحت حکومت جمهوری اسلامی نامید.
+43
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  مرغ آمین - تهران، ایران

  اینها همه اش از بیغیرتی مردهای ایرانی است ! وگرنه زن ایرانی از اوایل این انقلاب ننگین ٥٧ تا به امروز در برابر شعار یا روسری یا توسری که از مهدی بازرگان توله گرگ ملی مذهبی بیرون امد و طرفداران حزب الهی ان با اسید و رنگ زنان را آزار می دادند جانانه ایستاد و هنوز ایستاده است ! جنبش یک میلیون امضا برای قوانین تبعیض امیز ، نه به سنگ ، ازادی های یواشکی و . همه اینها نشان دهنده روسپیدی زنان ایران و روسیاهی مردان ایران است . فقط هم جمهوری اسلامی مقصر نیست حتی اپوزیسیون جمهوری اسلامی هم برای توهین به همدیگر و جمهوری اسلامی از الفاظ جنسیتی و سکسیتی استفاده می کنند .
  20
  92
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  kasra persia - لندن، انگلستان

  حکومت نعلین ،حکومت ظلم، جور، فساد، دروغ، نیرنگ، . در قرآن از منافقین به بد ترین شکل یاد شده و این قشر زائد ، مفتخور بی مصرف مصداق بارز ای کلمه هستند . ایران در حال گذر از دوره ای شبیه به دوره قرون وسطی اروپا است ، ، حکومت ظلم وجور کلیسا و دادگاه های تفتیش عقاید مشروعیت و محبوبیت دین را از بین برد و مردم از دین گریزان شدند . آنهایی که به اروپا سفر کرده و یا ساکن هستند باید متوجه شده باشند که تعداد کلیسا ها بسیار زیاد و تعداد پیروان بسیار کم هست.
  19
  56
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شنبلیله - اسلو، نروژ

  امیدوارم روزی برسد که پای زنان ایرانی هم به استادیومها باز شود
  17
  38
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  سخت کوش - کردستان، ایران

  داداش اونها با حجاب وارد شدن و مسئولیتش با خود کشورشان بوده.
  35
  10
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  توفیق - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::سخت کوش - کردستان، ایران::]. مگه مسئولیت زنهای ایرانی‌ با کسی‌ هست؟ خودشون بالغ و عقل هستن و احتیاج به قیم ندارن. شما زیاد جوش نزن.
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.