تصاویری از زندگی های قبل از انقلاب ۵۷

+353
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  موزیک بسیار جالب بود. زدم یوتیوب. خواننده اش داوود مقامى. بسیار زیبا. حیف. ما که ندیدیم. اگر اینگونه بوده. ان نسل که انقلاب کردند. انصافاً باید محاکمه بشند.
  67
  232
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  آره !خیلی ماه بود اون بابا عجیجم بود عجیج !همه چیز درست و خوب بود ولی نمی دونم چرا خیلیها آزار داشتند و اینو نمیفهمیدن !خیلیها نمی دونستن اون چاههای نفت آبادان و مسجد سلیمان اصلا برای صد سال به اسم کمپانی شل انگلیسی زیر نظر مستقیم ملکه زده شده !پدران ما آزار داشتن و نمی دونستن اصلا نفت چیه !خیلی بد بودن پدرای ما !خیلی بد و از دنیا فقط اینو میدونستن که برن کاباره و بزن وبرقص کنن و اصلا نفهمن چی داره میگذره !آره بابا !برو کاباره چند تا رقاص نیمه لخت بیاد تو هم حالتو ببر!کاری نداشته باش چی به چیه !اونهمه آدمی که زیر شکنجه های ساواک جان دادن هم برای تفریح اینکارو کرده بودن و خوشی زیر دلشون رو زده بود!آره بابا بزن و برقص !همینو میخوایم دیگه !آره بابا حجابو آزاد کن فیلم پورنو رو هم آزاد کن مردم بیشتر برن رو هم دیگه بچه درست کنن !ما چه قدر خوبیم !
  250
  233
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران

  دوباره خوراک مدافعان حرمسرای بیت شاه مهیا شد: (آخ و اوخ که چه بودیم، چه شدیم، از عرش به فرش ، خلایق آنچه لایق، ملت متوهم خوشی به دل زده گوسفند وار ریختند به خیابان، مرگ بر منافق، کمونیست، ملی‌ منقلی، چپی‌، راستی‌، میانه، بالا پایین، زنده باد شاه و پاینده باد مثلث (خدا شاه ساواک) !!!از طرف پروین۵۵ و وابستگان!!
  274
  243
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  جماعتی که هنوز فکر می کنند باید با همسایه ها جنگید تا برتری خود را نشان داد و انتقام صدا سال پیش را دو باره با زور اسلحه می خواهند بگیرند همین خامنه‌ای هم به سرتان زیاد است.
  53
  180
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران

  یکی‌ از این شاهقل جماعت (فقط متعصب‌--متوهم ها) بپرسد شما که 95 درصد مردم ایران را به خاطر انقلاب متوهم و گوسفند خطاب کردید، مگر معنی انقلاب دگرگونی نیست؟؟، مگر شرایط اروپا و آمریکا و کانادا و استرلیا بهتر از شرایط امروز و دیروز ایران نیست؟ خوب اگر انقلاب برای 95 درصد مردم نکبت بوده برای شما غرب نشینان که رحمت بوده، شما که عکس 4 تا مینی جوپ و بیکینی و دیسکو و کاباره می‌بینید به وجد میایید , تو کشور‌های غربی که از این چیز‌ها زیاد هستند، یک سوشیال مفت و رایگان به علاوه جیره‌ای هم از بیت نیم پهلوی بهتان می‌رسد که شبانه روز پشت کامپیوتر از این [ID] به آن‌ [ID] بپرید؟، دیگه چکار این مردم دارید که هنوز بعد از 37 سال با هزار حیله و نیرنگ شیخ پشت صندوق‌های رای را خالی‌ نکرده اند!! این مردم همان مردمند که در استقبال از سفر‌های خاندان شاه کم نگذاشتند و در استقبال از شیخ هم کم نگذاشتند..!!
  192
  140
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران

  [paksan] ایران- در اعتراض به کامنتی که من در خصوص گزارش (پایان تابستان و ترافیک جاده شمال) نوشتم، شما نوشتید که این جا فقط ایران نیست ، ایران سیستان بلوچستان و دیگر شهر‌های محروم ایران هم هست که ضمن تایید نظر شما عین همین نظر شما را من در گزارش مربوط به (گشت و گذاری در ایران قبل از انقلاب) نوشته بودم . حالا میخواهم با دقت به این ویدئو نگاه کنید ببینید گوشه‌ای از سیستان و بلوچستان و دیگر شهر‌های محروم ایران آنطور که شما نوشتید می‌بینید؟؟؟
  152
  110
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  petrick - اشدود، اسرائیل

  خلایق هرچه لایق !
  68
  151
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  متعسفم از مردم ایران. که به هزاران دسته تقسیم شدند. و بسیار مشکل که دوباره این ملت را یک پارچه کرد. همه به همدیگر تحمتهاى میزنند. هر کس داخل ایرانه بهش خائن میگیم هر کس هم خارج از ایرانه وطن فروش. و پان. ت. ع. ک ف. یا فرقهاى مختلف. پس این رژیم خیالش راحته.
  51
  124
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. مزدور ننگین ----آنچنان شما توده‌ ایها و رژیمیها را سوزانده ام-که هنگامیکه در سا یت هم نیستم مرتب نام کاربری مرا تکرار می‌کنید!!!!!!!! .... نمی‌‌دانی وقتی‌ کسی‌ نمی‌نویسد نمیتوانی‌ او را محاکمه‌ کنی‌ چون جواب نمیدهد!!!! یکی‌ از ننگین‌ترین رژیمی‌ها در سا یت قدیم هنگامیکه با آرتمیس می‌نوشتم و دسته جمعی ناسزا میگفتید------ننگ‌ بر تو
  147
  120
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. کسیکه در ‌قم....و مدتی‌ در فیضیه باشد حالش معلوم!!! انتقام کار ملا را از حکومت قبل و من نگیر---گرفتی‌!!!!!!!
  140
  122
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. چرا ناراحتى دوست من؟ خوب شما که شاه را خائن میشناختى و انقلاب هم کردى و کارى که دلت میخواست انجام شد و حکومت شاه را ساقط کردید. چرا حالا بعد از چهل سال هنوز ناراحتید؟ به نتیجه دلخواه نرسیدید؟ آنهم گناه پادشاه است؟ باید یک برنامه عمرانى براى بعد از سقوط حکومتش تهیه میدید؟ من از ناراحتى و سوزش شما خیلى تعجب میکنم! مگر خود شما نگفتید خائن است و باید برود؟ چرا هنوز بعد از چهل سال درد و سوزش شما التیام پیدا نکرده؟ در زندگى به جایى نرسیدید؟ آنرا هم گناهش را به پاى پهلوى مینویسید؟ شما از سن هجده سالگیتان که انقلابى بودید و انقلابتان را به ثمر رساندید، تا امروز که ٥٦ ساله شدید هنوز در گیر شکایت از پهلوى هستید. هنوز وقتى مطلبى راجع به گذشته میبینید، هیجان زده شده و جلوتر از دیگران کامنت هاى تنفر آمیز علیه خانواده پهلوى مینویسید، یکبار خواهر ایشان را موسس فاحشه خانه هاى تهران معرفى کردید. تمام این حرکات عجیب و غریب شما حکایت از این میکند که یا با مزدور بودن سعى میکنید به خیال خود شاهزاده را بد نام کنید ویاازفرط عقده و حسد دچار ناراحتى روحى شدید.
  129
  163
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Asghar Torobche - تهران، ایران

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. دمت گرم !!!!! آب ریختی تو لونه مورچها با حرفات شاد باشی‌
  141
  102
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  یاد اون روز‌های خوب به خیر، که امروز به رویا شباهت دارند ...
  96
  125
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. کاربر گرامى، لطفا قبل از نوشتن کامنت، روانگردان مصرف نکنید!
  123
  130
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  chemistry - سیدنی، استرالیا

  دوست عزیز که در باره زاهدان و استان ‌های محروم ایران نوشتید ، من درس سالهای ۵۳ تا ۵۴ اونجا درس میخوندم! چی‌ بگم ، تغذیه رایگان ما ۲ بار غذای گرم در روز بود، ۱۰۰ تومن عیدی میگیرفتیم(۱۰۰ تومن ها!!!) و برای تابستون ۲۰ کیلو آرد ، ۵ کیلو پنیر و...اول مهر لوازم تحریر مجانی‌ وکتاب درسی‌ مجانی‌ بود ، هرگز فراموش نمیکنم ژاندرمری بچه‌های بلوچ رو از خانوادهاشون می‌گرفت و می‌‌آورد به مدرسه برای درس خوندن چون خا نواد‌هاشون اجازه درس خوندن به اونها نمی‌دادند ، اینها واقعیت بود . :واقعیت :
  102
  131
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  همه این اقا که با نام خانم میاد میشناسند. از مزدوران رژیمه. مثل فداى. باور عمیق. چون به همه احانت میکنه. و درضمن. همه این کار بران مشکوکید. چون من جدیدم. ولى شک کردم.
  61
  82
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. لولیتا خانم باز تو دور ورداشتی؟ گدا گشنه های بی سواد پاپتی آدمکش مسلمون وقتی با رهبری خمینی جلاد دجال به دورون رسیدند چنان جنایت هایی کردند و چنلن دزدی هایی کردند که دزدی های بستگان شاه در برابر اون ها یک قطره هم از دریا نیست! سلطان شکر مکار شیرازی فاسده! خامنه ای جانی و فاسده، کل سپاه قاچاقچی و رانتخوار و همه ی مسئولین از اصلاح طلب و دست راستی همتون بی صفت و دزد و جانی هستید! کستارهای 67، قتل های زنجیره ای، کوی دانشگاه، کشتارهای 88، کهریزک، قتل وبلاگ نویس ها توی اطلاعات و و و . آقازاده ها و آخوندهای دزد ، قوه ی قضایه ی فاسد، برادران فاسد دالتون لاریجانی زمین خوار و رشوه خوار.... شاه و پدرش چنان خدمت های بزرگی به مردم و این مملکت کردند که کوتاهی های اندکشون در برابر خدمات بزرگشون به مردم و فرهنگ ایران هیچه اون وقت تو.......
  112
  127
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  salmand - گنت ، بلژیک
  chemistry - سیدنی، استرالیا. دوست عزیز شما هنوز نفهمیدید بعضیها هنوز هم چریک هستند حتی اگر پیر و چروکیده شده باشند
  54
  43
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. آقا دمت جیز !همچین زدی این شاهقُلی های بی در وپیکر بیشرم بزدل بلوف زن باج خور بله قربان گوی بنجل بنگی رو ناک اوت شون کردی که صدای ترکیدن استخوان ترقوه شون تا اینجا اومد !آفتاب آمد دلیل آفتاب !
  125
  105
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  من سنم انقدر نیست که قبل از انقلاب را به یاد بیاورم ولی پنج سال بعد از انقلاب را به خوبی به یاد می آورم حدود سالهای 61 یا 62 بود ما یرای رفتن به روستای اجدادی که در 30 کیلومتری شهر پل سفید قرار داشت باید از پل سفید سوار مینی بوس می شدیم اما مینی بوس بعد از 20 کیلومتر کنار می زد و همه را پیاده می کرد چون جاده دیگر برای مینی بوس قابل عبور نبود ما کنار جاده می ایستادیم تا یک نیسان یا لندرور رد بشه و سوار ان شویم گرچه آنها هم بیشتر از پنج کیلومتر نمی توانستند جلو بروند چون جاده به پایان می رسید و ما مجبور بودیم سه چهار کیلومتر را پیاده یا سوار اسب طی کنیم بعد که وارد روستا می شدیم نه برقی وجود نداشت نه آب لوله کشی این بچه های کوچک مجبور بودند دبه بزرگ بردارند و بروند از چشمه اب بردارند این وضعیت روستایی بود که 200 کیلومتر با تهران فاصله داشت حالا اگر عده ای ادعا می کنند مردم در سیستان و بلوچستان در رفاه زندگی می کردند این دیگه به وجدان خودشان برمی گردد و در این زمنیه قضاوت نمی کنم
  61
  64
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  این را نیز اضافه کنم که امروز از پل سفید تا روستا جاده آسفالت شده و برق و آب لوله کشی و تلفن و حتی دکل مخابراتی هم زده شده اما من اینها را خدمات جمهوری اسلامی نمی دانم جمهوری اسلامی مالیات می گیره پول نفت مردم را می گیره پس وظیفه داره این آبادانی ها را انجام بده و اگر در گذشته انجام نمی شد این قصور آنها بوده
  61
  63
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  برجعلی - کلن، آلمان

  ما ایرانی‌‌ها همه چیز را سیاه یا سفید میبینیم . در اینکه رژیم گذشته دارای اشکالات زیادی مخصوصاً از نظر آزادی‌های سیاسی بود هیچ بحثی‌ نیست . اما به نظرم مخصوصاً زمان بختیار میشد اصلاحاتی انجام شود که نسبت به رژیم‌های خاور میانه کارنامه قابل قبولی داشته باشد . این به کنار ،،، اما ، اما ،، به نظرم اگر کسی‌ بخواهد این رژیم منفور و منحوس را با رژیم گذشته مقایسه کند، اگر نان خور رژیم نباشد ، مطمئنم که عقلش پاره سنگ برمی‌دارد . البته کسانی‌ که بعد از انقلاب به دنیا آمده اند و با شستشوی مغزی بزرگ شده اند حسابشان جداست .
  26
  79
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  برجعلی - کلن، آلمان

  همه شما ضرب المثل چی‌ فکر میکردیم، چی‌ شد را حتما شنیده آید ،اما شاید خیلی‌ داستان این مثل را نمی‌دانند .اما داستان از این قرار است: جوانی سر کوچه نشسته بود، تو سر خودش میزد و میگفت: چی‌ فکر میکردیم، چی‌ شد، یک نفر پرسید: جوان چی‌ شده ؟ جواب داد : دست به دلم نذار، مادری داشتم که بد اخلاق بود ، دعا‌ کردم: خدایا مادرم رو بکش، بعد فکر می‌کردم مادرم میمیره ، بابام میره یه زن جوون میگیره، هم از کتک مادرم راحت شدم، هم‌ای یه زن بابای خوشگل جوون دارم. شانس من ، بابام مرد ، مامانم با یه آدم گردن کلفت ازدواج کرد، حالا روزا از مادرم کتک میخورم، شب‌ها هم از دست شوهر ننه در امان نیستم. این داستان ما ایرانی‌ هاست .
  30
  58
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  فارسان - مرکزی، ایران
  انقلابیون کودن از مصدق چی و .. تا مزدوران تادان امروزی به قول شهید خانوم باز بهشتی عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید
  67
  49
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  من هنوز نمیدانم هدف از پخش عکسهای قبل از مکافات چیست؟بنظر من کهه بسیار بی معنی است.کودانهای عزیز تا کی میخواهید در گذشته زندگی کنید؟
  56
  31
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند

  [::برجعلی - کلن، آلمان::]. داستان تعریف کردی منم ازت یک سوال میپرسم !اول فکر کن در کشوری هستی که میدونی سالها از کشورهای دیگه و منابع اون کشور بردند و خوردند و برای کشور و مردم خودشون تسهیلات درست کردند و با اون امکانات دارند فخر خروشی میکنند و به واسطه درست کردن شرکتهای چندملیتی بقیه مردم دنیا رو زیر سلطه خودشون گرفتند ! بعد یک نفر از اون کشور غارت شده میره به کشورغارتگر !از اون تسهیلات به اون هم تحت عنوانی از قبیل حق پناهندگی یا حقوق بیکاری و امثالهم میدن ولی این شخص میدونه این پول از کجا اومده و منشاش چیه !در این بین این فرد شروع به دزدی از مغازه ها و شرکتهای اون کشوری که توشه,به قصد پس دادنش به افراد ستمدیده و کمک به افراد بیکار دیگه یا افراد ناتوان ویا در نهایت استفاده شخصی خودش میکنه !با به نظرت حکم در این مورد چیه ؟؟ البته قضیه (کارما) رو هم در نظر داشته باش که (این جهان کوه است و فعل ما ندا - سوی ما آید نداها را صدا) !
  80
  51
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. مزدور ساواکی، امروز از سوزش زیاد مجبورت شدی با هر دو [ID] ات کامنت بگذاری. خوب با [ID ] آرتمیس هم یک کامنت می‌‌گذاشتی تا تعداد مثبت و منفی‌‌هات قارچ گونه رشد کنند، کنتور که نمی‌‌اندازد .دست شما دیو صفتان برای همه رو شده است. من گفتم اشرف ولنگار باعث ترویج فاحشه خانه و قمار خانه و مواد مخدر بود چون وجودش در این کار‌ها خلاصه میشد ولی‌ شما من را زاده فاحشه خانه خواندید، این گونه تهمت ها فقط در ذات یک ساواکی تاریخ گذاشته است. کسی‌ که فقط در یک جمله کوتاه فحاشی می‌کند یعنی‌ از منطق خالی‌ است، خلخالی و لارجوردی ادم کش هم توهین نمیکردند یعنی‌ شما روی کثیفترین آدم‌های روی زمین را سفید کرده اید. این آرزو را به گور ببرید که ایران روی شاهان دیکتاتور ببیند.
  82
  60
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند

  [::برجعلی - کلن، آلمان::]. در واقع فکر کن با این سوال دارم میزان عقل عمومی و قوه درک و فهم عمومی یک آدم پنجاه و پنج ساله رو که کلی در زندگی تجربه کسب کرده و میشه گفت به بلوغ فکری رسیده به چالش میکشم !اگه میتونی بفرما این گوی و این میدان !
  79
  48
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  من فقط یک نمونه برای سربازان جان بر کف نظام مینویسم. مرحوم پدر من که یک کارمند عادی دولت بود، قادر بود با همان حقوق دولتی و ۸ ساعت کار در روز، یک خانواده با ۵ فرزند رو اداره کنه، بدون احتیاج به کار دوم، بیبینید الان چنین چیزی ممکن هست ؟ دوستان لطف کنند و کمی‌ مستند مطلب بنویسند، کی‌ زیر شکنجه ساواک کشته شد !؟ در ضمن دوستان یک نگاهی‌ هم به کودکان کار، تعداد روسپیان ، و معتادان در سطح جامعه و در نظام اسلامی بیندازند.
  55
  69
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. خودت نوشتی که وقتی‌ با [ID] آرتمیس کامنت می‌‌گذاشتی دست جمعی بهت ناسزا میگفتند، این یعنی‌ چی‌، کسی‌ که تو را ندیده و نمیشناسد که با تو کینه داشته باشد، این یعنی‌ اینکه شر و ور مینوشتی و دیگران هم حق ات را کف دستت میگذاشتند ولی‌ دلیلی نبود که مخفیانه [Id] عوض کنی‌، مگر همین الان کم ناسزا میشنوی و منفی‌ میخوری، پس بهتر است به جای [id] عوض کردن خودت را، منش ات را، اخلاق ات را، شخصیت مفتری و توهین گرت را عوض کنی‌ و به جای توهین نظر منطقی‌ بدهی‌، حالا گیرم نام کار بریت (شاه پسند] باشد. اگر ناسزا میشنوی این جواب ناسزاهای خودت است، فکر کردی مردم ساکت می نشینند..!! مگر طی‌ 50 سال که حکومت در دستان ناپاک و پلید ساواکیهای اراذل و اوباش و بگیر ببندی مثل شما بود چه گلی به سر پهلوی‌ها زدید، شاهتان را دق مرگ کردید، بچه‌هایش را به خود کسی‌ نشاندید و خانواده‌شان را آواره کردید حالا گناه را گردن مخالفین و قربانیان می‌‌اندازید؟؟ شما هم همچون مزدوران شیخ لکه ننگی هستید بر پیشانی شاه و شیخ، و شاه و شیخ هم لکه ننگی بر تارک ایران.
  66
  58
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. ....من الونا از مسکو را با این کامنتش درک می‌کنم زیرا در سیستان و بلوچستان قصور شد..ولی‌ توی رژیمی را نه..۹۹ در صد نوشته‌هایم در مورد این دین ننگین و ملاست...و چون خودت از سوی رژیم و انتقادات از اسلام-یک حقه برای شناختن مخالفان رژیم است تا راپورت دهی‌..سوخته یی-آی‌ دی آی‌ دی نکن که ردیابی کنی‌ خودتی
  65
  52
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  ::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. محمد-نقی‌---از بابا جان ملا دستور رسید که این حقه را بزنی‌ فرض کن من مرد----زن----یا یک موجود فضایی-چه اثری در نوشتن کامنت دارد----هزاران ننگ‌ بر تو که میخواهی‌ دریچه ی باریک انتقاد از دین پر از خون و بچه بازیت را ببندی برای ساعتی ۷۰۰۰ تومان.
  66
  43
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. اگر حقیقت را نوشتی صد در صد تو را درک می‌کنم...ولی‌ فریب نوچه‌های رژیم را نخور!!! اینها مزدور ملا هستند برای طولانی کردن جنایات این رژیم
  63
  45
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  ::Asghar Torobche - تهران، ایران::]. تو هم با این --ای‌ دی مسخره--- خودت را لودادی که چه هستی‌!!!!! ننگت با د
  62
  44
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. در ضمن من ناسزا از سوی مالشگران اسلام میبینم---نه ضد پهلوی ها!!!! فکر نکن خیلی‌ زرنگی شاید بابات ساواکی بوده که در ساوامای رژیم استخدام شد---... مزدورا
  63
  51
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. گرامی‌، جواب سوال اول شما را قبلا برای هموطنی نوشتم حال مجبورم برای شما هم بنویسم، پدر گرامی‌ شما که احتمالا از قشر متوسط بوده با حقوق دولتی و روزی ۸ ساعت کار یک خانواده ۷ نفره را اداره میکرد، اگر در همان زمان میخواست برای خود، همسر و ۵ فرزند ۷ تا گوشی موبایل بخرد و هر ماه قبض ۷ تا موبایل و تلفن منزل و اینترنت را بپردازد و در صورت امکان هر از چند گاهی‌ موبایل‌ها را به روز رسانی کند، کامپیوتر، تلوزیون ۵۰ اینچ، ماهواره بخرد, هزینه کلاس‌های مختلف آموزشی اعم از علمی‌، پیش دانشگاهی، ورزشی، هنری را متحمل شود، کفش و لباس‌های نو چند ماه یک بار بخرد، هزینه سرم سام آور دانشگاه آزاد را بپردازد، جهیزه‌های آنچنانی برای فرزند دختر تدارک ببیند، سفر‌های سالانه داخلی‌ و بعضا خارجی‌ تدارک ببیند و صدها مخارج جور وا جور دیگر را متحمل شود آیا با همان ۸ ساعت کار میتوانست یک خانوار ۷ نفره را اداره کند. من نمیگویم که همه این امکاناتی که نام بردم در خانه هر ایرانی‌ موجود است ولی‌ این را میگویم بدون این امکاناتی که نام بردم میشود خیلی بهتر از گذشته زندگی‌ کرد..!!
  54
  49
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. وقتی‌ بهت میگن که چقدر آتش گرفته و خرفت و کودن شدی باورت نمیشود و خودت دست خودت را رو میکنی‌، اگر بابای من ساواکی بوده حد اقل این شهامت و این جسارت را دارم که شغل و حرفه پدرم را محکوم کنم و اصلا بروم سر قبر پدرم بشینم و لعن اش کنم ولی‌ تو با هزار [id] جور و جوار هم که بیایی نمیتوانی ساواکی بودن و مزدوری خودت را پنهان کنی‌، چون ادبیات نوشتاری ات ,میزان فهم و درک ات، تربیت خانوادگی ات (اگر داشته ای) از همان جنس است. توئی که هر ضد شاهی‌ را رژیمی‌ میپنداری معلوم است که چه اطلاعات غلط و غلو گرانه ای‌ به اربابت میرساندی که آخرش کار به فرارش کشید و نابودی خانواده اش،..!!
  50
  48
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. اگر من اینقدر هنرمندم که میتوانم هم با این نام کاربرى و هم با نام کاربرى دیگر نقش یک بانوى محترم را بازى کنم، باید به حال شما،افلیج هاى مغزى، گریست. تعجب میکنم که اگر من تا این اندازه هوشیار و زرنگ هستم، چطور چهار نفر لمپن توانستند در میهنم عنقلاب به راه بیندازند!
  48
  53
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. گرامی‌، هر چیزی رو باید نسبت به زمان خودش مقایسه کرد. مثلا در اون زمان، ما جزو اولین خانواده‌های بودیم که تلویزیون ۲۴ اینچ سیاه و سفید بلر خریدیم! بودند خانواده‌هایی‌ که نمی خریدند چون آخوندها تلویزیون رو حرام اعلان کرده بودند! در ثانی‌، من گمون نمیکنم که امروزه حقوق یک کارمند فقط به کرایه خانه و خرج خورد و خوراک کفایت کند، چه برسد به هزینه‌های دیگر. انتقاد‌های شما به رژیم شاه وارد هست، ولی‌ کلامی‌ در رابطه به خود ما و قشر به اصطلاح روشن فکر, و نقش ما در پیشرفت و یا پسرفت کشور ننوشتید. خیلی‌ مایلم نظر شما را در این مورد و در ۲ رژیم حال و گذشته بدانم.
  32
  39
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. اخه تو با نام چند کاربرى. و بیمارى که دارى خودت ثابت کردى که از سفارت هستى. عزیز دل. خودتى. معلومه که با اسم خانم امدى تو. اگر من و یا دیگر کاربران تشخیص ندیم که کامنت مال زن هست یا مرد باید وداع کفت. کامنتى که خانم مینویسه با مرد مشخصه. سفارتى. هم معلومه
  39
  43
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  . [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. گرامی‌، ممنون میشوم، اگر کامنت‌های خود را با عدد و ارقام مزین کنید. مثلا بنویسید که یک کارمند دولت در تهران ۱ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، ۳ فرزند دارد و ماهی‌ مثلا ۵۰۰ هزار تومان کرایه خانه میدهد و باقیمانده برای هزینه زندگی‌ معمولی‌ کافی‌ هست، بدون حساب هزینه موبیل، اینترنت، ...و فقط برای هزینه حد اقل زندگی‌.
  32
  33
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. اینجا بسیار خوبه یعنى تو هیچ کارى ندارى؟ بیکارى؟ حطا دستشوى. غذا. استراحت ندارى. من میدونم سفارت خلوته. خصوصا اسپانیا. توهم بیکارى. نشستى حقوق هم که خوبه. براى هرکه بد شد این رژیم براى تو خوبه. ما بخیل نیستم. کور میشدیم ما هم همکارى میکردیم. خودم کردم که لعنت بر.
  31
  39
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. گرامی‌، آمار ی میدهم برای خودم مستند چون با چشم خود دیده ام، جوانی‌ از بستگان ما بیکار و بیسواد و ول بود. با دوستی در تهران آشنا شد و با راهنمایی او و قرض و قوله یک موتور سیکلت خرید که در تهران مسافر کشی‌ کند. با ۱۰ ساعت کار، روزی ۱۰۰-- ۱۵۰ تومان خالص درامد دارد یعنی‌ ماهی‌ ۳-۴ میلیون، آیا با این درآمد نمیشود یک زندگی‌ ساده راه انداخت؟؟ از کارمند آمار خواستید! ، من از پائین تر از کارمند مینویسم. سال ۹۵ اداره کار حداقل حقوق را برای یک کارگر ساده بی تجربه را ۸۳۰ تومان در نظر گرفته، یک سوپور با ۵ سال سابقه چیزی حول و حوش ۱۲۰۰ می‌گیرد. اگر همین سوپور بخواهد مثل زمان شاه در یک الونک در جنوبی‌ترین و فقیرترین نقطه شهر زندگی‌ کند و مثل زمان شاه نه یخچال تلوزیون، نه ماهواره، نه کولر و نه موبایل و نه خرج دانشگاه آزاد و و و زندگی‌ کند زیاد هم میاورد!! شما از یک طرف می‌نویسید " مقایسه زمان شاه و زمان فعلی‌ کار هر آدم عاقلی نیست، ولی‌ از طرفی مدام مقایسیه می‌کنید و یاد گذشته را به خیر میگوید؟؟!!
  42
  38
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  [lll] - کپنهاگ ، دانمارک
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. اقای عزیز یا رابینهودعزیز از اینکه غرب همشه در حال استعمار واستسمار بوده وهست و رفاه وآسایش برای مردمش به وسیله تاراج و کشتار و توطعه فراهم شده و میشود. شکی نیست. من این سوال را دارم. دستاورد ما بعد از انقلاب چه بوده . فقر کم شد؟ حق به حقدار رسید؟ دیگر حقوق کارگران پایمال نشد ؟ فحشا ریشه کن شد؟اعتیاد از بین رفت ؟مردم مومن تر شدن؟ پیشرفت قابل توجهی نسبت به دنیا پیدا کردیم؟دزدیها کم شد؟ برادر من برای یک دفعه که شده بدون تعصوب به موضوع نگاه کن ! یک زمان ساوک حالا بسیج فردا خدا عالمه. همه هم فکر میکنند حق دارن ولی باز اشتباح . باز استسمار میشیم باز به هم توحمت میزنیم و مرغ از نظرمان یک پا دارد.امیدوارم از بالا به موضوع نگاه کنی نه از وسط جمعیتی که هم فکر هستید.
  27
  36
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. در مورد سوال دوم از کامنت قبلیتان که پرسیده بودید "کی‌ زیر شکنجه ساواک کشته شد"؟؟ این جاست که باز هم فکر می‌کنم یا 60 سالتان نیست و یا هست ولی‌ در ایران زندگی‌ نکردید و اگر کردید هیچ اطلاعی از ساختار حکومتی نداشتید: گرامی‌، ساواک یکی‌ از مخوف‌ترین سازمان امنیتی خاور میانه بود که حتی خانواده قربانیان از وضع عزیزان در بندشان خبر نداشتند چه رسد به این که آمارشا ن رسانه ایی شده داشته باشد، هر چند [Lolitaa-] در کامنتی به این موضوع اشاره کردند ولی‌ محض اطلاع , پیشنهاد می‌کنم چنانچه مثل بقیه شاه دوستان روی اسم زنده یاد شاملو و اشعارش آلرژی نداشته باشید شعر "وارتان" آاش را بخوانید و انگیزه سرودن این شعر را هم بخوانید. این تجربه خود شاملو است از دوران همبندی اش با وارتان به خصوص با صدای خود شاملو..!!البته پیشاپیش عذر خواهی می‌کنم از این که شما را به اشعار یک شاه ستیز آدرس می‌دهم!!
  40
  36
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. جاسوس کاملا مشخص هست که افشا شده یی که جلز ولز میکنی‌-!!!!!!!-ولی‌ آنقدر بی‌ رگ در سا یت هست که شما را در حد نجومی وقیح کرده!!!!!!!! آن شاه و شیخ که مرتب آی‌ دی -آی‌ دی- می‌کند تا اطلاعی بیشتر به دست آورد و به اوین محل کارش گزارش دهد-تو هم اگر او نباشی‌ !!!!!! همینطور!!!!! با شما دینتان و پدران ملایتان خواهم جنگید تا روزیکه مینویسم----بنویس هر چرندی که میخواهی ولی‌ مرگ بر دین پر ازخونت و مجریانش----ال قاعده- داعش- بوکو حرام- و ملایان کثافت دزد بچه باز و قاتل.
  48
  36
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. آرزو می‌کنم اگر من سفارتی هستم و دروغ میگویم تمام فامیلم از سرطان خون جان دهند.......و اگر تو دروغ می‌گویی فامیل تو همینطور!!!--اول با ننه من غریبم وارد سا یت شدی-و بعد شدی-----البغدادی شیعه!!!مرگ بر دینت و خدای قاتلت که ترور همکارانت در جهان روزمره شده.
  50
  36
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. تو هم باز از ----حقه‌های ساواما ----بهره بردی من و سبک بالم یکی‌ هستیم....!!!!!مگر ننوشتید قاتل ستار بهشتی..و ندا آقا سلطان---موساد اسرائیل بوده نه شما؟؟؟؟؟؟ با این وصله‌ها نمیتوانی‌ خیانتت را پنهان کنی‌ خودت از جیره خوران قدیمی‌ سا یت هستی‌ که با این ای‌ دی جدید وارد شده یی----رژیمی همه را به کیش خود پندارد!! محمد نقی‌ هم خودت هستی‌!!! شاید هم اصغر تربچه فروش.
  49
  39
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  ::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز این اوباش همان قدیمی‌‌ها هستند که مثل آفتاب پرست آی‌ دی عوض میکنند‌----از زمان آی‌ دی قدیم من آرتمیس اینها کینه ی مرا به دل گرفتند..و سوخته اند!!!!! همین‌ها در ایران هر مخالفی را میگیرند یک مجاهد یا قاچاقچی به او می‌‌چسبانند.برای اعدام!!!!!و بودجه ی برای این خیانتکاران می‌فرستند-گروهی عمامه بسر همه ----کامپیوتر!! باید عکس انرادیده باشید-دقت کردید در مدت طولانی که نبودم این شاه و شیخ رئیس اینها مرتب نامی‌ از من می‌برد!! چون حسابی‌ سوخته بود---با آی‌ دی قبلی‌اش!!!
  49
  39
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. بله چون آبجی‌ زینب‌های اطرافت هیچ هنری جز آشپزی.و پلیس حجاب در خیابان بودن ندارند‌کامنتهای من زنانه نیست!!! من فروغ فرخزاد نیستم ولی‌ اگر زنده یاد وجود داشت-لابد با نگرش ژرف او به دنیای مرد سالار این دین آشغال میگفتی‌----رامبو-----است!!!!بمیرررررر
  56
  35
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. مثل همیشه سلامت و سر بلند باشید. من هم همچون شما از اینکه چهارنفر مزدور را اینجا سرگرم مگه دارم تا چند جوان مبارز در داخل کشور بتوانند کار خود را راحت تر پیش ببرند، لذت میبرم. البته، نتیجه مهم دیگرى که از تلاشمان میگیریم، روشن شدن ذهن جوانتر هایى است که با خواندن این سطور ترسشان میریزد و راحت تر از بند دین آخوندى خلاص میشوند.
  44
  36
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  مگه = نگه
  38
  15
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::[lll] - کپنهاگ ، دانمارک::]. رابین هودش که من باشم پس خودت هم پرنس جان ! شاید باشی !من یک سوالی پرسیدم اون سوال برای همه یکیه!حکم اون قضیه ای که مطرح کردم چیه ؟؟ شماها همه مااشالا سن و سالتون از من بیشتره و قطعا تجربه زندگی طولانی تری در کشورهای تابعه تون دارید باید بتونید جواب بدید !
  41
  34
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  برجعلی - کلن، آلمان
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. برادر دینی هلندی من، من سطح سوادم زیاد نیست و اصلا نفهمیدم بحث حاضرت عالی‌ چه ربطی‌ به نوشته‌های من داشت ، حتما این ضرب المثل رو شنیدی که ...چه ربطی‌ به شقیقه دارد ، به نظر من این دو تا برخلاف ضرب المثل خیلی‌ هم به‌ها ربط دارن،طبق گفت‌هات ، مثلا اگر نزدیک کوه باشی‌ ....بعد از برخورد به کوه کمانه می‌کنه و به شقیقه اصابت میکنه، پس اینا به هم مربوطه، اما مطلب شما اصلا به بحث من ربطی‌ نداشت . در راه حفظ و نشر آثار امام موید باشید .
  22
  29
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. گرامی‌، نوشتید که یک سپور ماهی‌ حدود ۱ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، خوب اگر در منطقه متوسط یا حتی پائین شهر هم زندگی‌ کند با اجاره‌ ماهی‌ ۵۰۰ هزار تومان، که دخل و خرجش جور در نمیاد !؟ از این گذشته ببینید مردم الان خوش حال و راضی‌ هستند از این رژیم ؟ هر کی‌ از ایران میاد اولین کاری که میکنه تمام سعی‌ رو به کار میبره که دیگه بر نگرده ایران ! مثل تغییر دین دادن برای اخذ پناهندگی. اینجوری که شما داری کامنت مینویسی، ایران باید سر تا به پا گل و بلبل باشه، اونهأیی که از ایران میان خلاف نظر شما رو دارند !
  30
  35
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  . [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. گرامی‌، من هم اون شعر شاملو رو به خاطر دارم، ولی‌ هیچ سند و یا قطعیتی در این نیست که این رفیق وارطان زیر شکنجه ساواک جان داده باشد. اگر اینطور بود حتما رفقا عکسی‌ از جسدش با اثر شکنجه منتشر میکردند شاملو از آنجا که مثل شما کینه عجیب و غریبی از شاه و نظامش داشت، حتی اصلاحات انقلاب سفید را در شعری به تمسخر گرفت، تا آنجا که انقلاب شد و خود شاملو بعد از آنکه آخوندها حسابی از وجهه و اعتبارش استفاده کردند، آنطور به کنارش زدند. -شما بخوانید به زباله دانی انداختند !- جالب آنکه این رفیق شاملو کمونیست ما و‌صیت کرده بود که ایشانرا در امامزاده طایر دفن کنند !، که چنین هم شد. یا جلال آله احمد که ضمن کمونیست بودن به سفر حج رفت و خسی‌ در میقات رو نوشت. اینها روشن فکر‌های کشورمان بودند !! ( از آن زمان تا حالا، مارکس و لنین دارند مثل فرفره تو قبر میچرخند !)
  33
  35
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  . [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. گرامی‌، یک ویدیو رو یوتیوب هست به اسم رضا شاه، ببینید که ایران در زمان آخر حکومت قاجار ( که ۱۳۹ سال حکومت کردند ) چه ویرانه ای‌ بود. کشوری با ۹۵% بی‌ سود، نا امن، و شدیدا فقیر. فقر و نکبت از شما تا جنوب کشور بیداد میکرد. آن مرد بزرگ فقط طی ۱۶ سال کاملا چهره کشور را دگرگون کرد. حالا شما بنویسید این رژیم تو این ۳۷ سال برای کشورمان چه کرده ؟ امیدوارم که از نرخ دلار شروع نکنید که از ۷ تومان به ۳۵۰۰ تومان رسیده !
  31
  34
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. گرامی‌، من اصلا یادم رفت که موضوع یکی‌ از بستگان نزدیک خودم رو براتون مطرح کنم، که در یکی‌ از شهرستانها زندگی‌ میکنه، ماهی‌ ۱ میلیون تومن حقوق میگیره که ۳۰۰ هزار تومنش میره برای اجاره‌ فقط یک اتاق ! و با ۷۰۰ هزار تومن بقیه، زیر خط فقر زندگی‌ میکنه. حالا چطور اون سپور شما با ماهی‌ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در تهران خوب زندگی‌ میکنه، من یکی‌ که سری در نمیارم ! فقط اینو میدونم هر کی‌ از ایران میاد؛ میگه که گرونی کمر مردم رو شکسته. البته شاید شما خودتون هم از عوامل نظام باشید. ( تکرار می‌کنم شاید!) و یا از دور دستی‌ بر اتش داشته و منفعتی در این نظام می‌بینید. قضاوت با خونندگان و کاربران این سایت.
  30
  35
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  [lll] - کپنهاگ ، دانمارک
  اولا من قاضی نیستم که حکم کنم دوما من جواب سوالت را بدم منظور شما اینه که هر عملی عکس العملی داره بله درست ولی عکس العمل شما بعد سی و چند سال چه چیز رو درست کرده؟ دنیا بهتر شد؟ آمریکا یا غرب به زانو درآمد؟ یاملت نجیب ایران زیر فشار خورد شد؟ برادر عزیز من به شخصه ندیدم حکوت ایران رابینهود بازی در بیاره و به کسانی که مستحق و نیازمند است کمک کنه البته در ایران!سوما شما خود را کوه و غرب را پژواک فرض کردید باشد . اما شما جواب من را ندادی نخست وزیر یا رئیس جمهور کشورهای غربی در روز نخست قصم یاد میکنند که برای منافع کشورشان کار کنند.نه منافع من ایرانی.و چهارمین حرفم اینه وقتی سیستمی که نمیتواند به خواستهاو نیاز مردمش برسه چطور میخواهد تغیر در رفتار قدرتها بوجود بیاره. "کارما" یا عمل و عکس العمل رو به طور قاطعانه قبول دارم چون همیشه اون رو تجربه کردم. در واقع ما هر کاری انجام بدیم و هر نیکی یا بدی که به دیگران بکنیم، همش نهایتاً به خودمون بر می گرده، و بنابراین میشه گفت که اصلاً ما هر کاری انجام میدیم، برا خودمون انجام میدیم، پس با این وجود برادر باید به زودی خامنه ای هم بر
  13
  29
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. گرامی‌، ساواک در اسفند ماه ۱۳۳۵ تشکیل شد و تا بهمن ۱۳۵۷ فعال بود. جسد وارطان سالاخیان در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۳ در رودخانه جاجرود پیدا شد. چطور میتونسته توسط ساواک شکنجه شده باشه که دو سال بعد تشکیل شده ؟! وارطان از هم میهنان ارمنی ما بود که متاسفانه جذب حزب توده شده بود و ۲ بار بعد از واقعه ۲۸ مرداد دستگیر شده بود. .
  31
  34
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  [lll] - کپنهاگ ، دانمارک
  ادامه مطلب قبلی, بره به جهنم
  11
  20
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  منظور وارطان سالاخانیان بود.
  25
  17
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. به هر حال خیلی خندیدم !حرفهاتو که مایه خنده بود روش مانور نمیدم فقط می رسم به این نکته که ایا اونموقع که ساواک نبود پس حتما اداره سوم اداره کل اطلاعات شهرداری زیر نظر مستقیم نخست وزیری و خود شاه هم وجود خارجی نداشت!! در ضمن برای خود شاه و درباریان یک اداره ساواک در ساواک هم بود که شما از اون هم خبر نداری !چون هرگز توی تهران نبودی !شرمنده !
  42
  32
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. راستی !امیدوارم تو پاریس هرگز بیشتر از نصف دریافتی ات را به اجاره نداده باشی !
  37
  31
  جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. عزیز برادر ! اولا که در پاریس اگه حقوق شما حد اقل باشه ( حدود ۱۲۰۰ یورو)، با نصف حقوق فقط میتونی‌ یه اتاق اجاره‌ کنی‌، و برای اجاره‌ یک آپارتمان ۱ خوابه باید ۱۰-۱۵ کیلومتر دورتر از پاریس دنبال آپارتمان باشی‌. ۲- دوستان نوشتند که وارطان زیر شکنجه "ساواک" مرد، در حالی‌ که اینطور نبود، احتمالش هم هست که خود توده یها این بنده خدا رو بعد از اینکه از زندان آزاد شد کشته باشند -( جسد وارطان سالاخانیان در رودخانه جاجرود پیدا شد-) ، همانطور که دفعه دوم دستگیری اونها بودند که ایشون رو لو دادند. خواستی‌ کامنت بنویسی، یک کم مطالعه قبل از نگارش یادت نره ! در ضمن، اینجا "لولیتا" به دختر‌های جوان گفته میشه !
  32
  28
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. من خیلی تعجب میکنم !اولا دو تا نشونی میدم که اگه تونستی بهشون ارجاع کنی ولی چون تهران نبودی فکر نمی کنم بتونی !با اینهمه مینویسم :" کوچه خواجه نصیر بین خیابون فلسطین(کاخ سابق) و خیابون وصال شیرازی نزدیک خیابون انقلاب "! فکر میکنی اینجا کجا بود و در اونجا چه خبری بود و چه حادثه مهمی اونجا اتفاق افتاد؟ایا احمد امیرانی رو میشناختی یا اسمش به گوشت خورده هیچ؟ایا میدونی اونموقع تو داوودیه تهران چه چیزی مهمی از نظر اداره سوم اداره کل اطلاعات شهربانی بود که در سال 1337 پیداش کردند؟ایا کسی که تو رودخونه میفته جمجمه اش از دو طرف سوراخ میشه؟
  30
  29
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. در مورد اسم کاربری یکبار نوشتم روده درازی نمی کنم و بحث اصلی رو به فرعی نمیکشونم در ضمن خیلی جالبه !اونموقع که تو بوق و کرنا میکردن که خدمات شاه زیاد بوده و تو هر کتابی بی ربط و با ربط باید از خدماتش مینوشتن تا کتاب چاپ بشه(ده تا کتاب نشونت میدم که اگه اصل شو پیدا کنی میبینی منجمله کتابهای قدیمی سازمان جغرافیای ارتش و کشور و سازمان نقشه برداری یا سازمان برنامه و بودجه و کتابهای ادبی مثل تفسیر اشعار حافظ که اصلا ربطی به شاه نمی تونه داشته باشه ولی توش دائم پاچه خاری میکردن از خدمات شاه که کمونیستها رو تاراند و شیخ خزعل را از بین برد یا هزار تا جفنگ دیگه خودم این نمونه کتابها رو دیدم که توش هم عکس شاه و ملکه بوده هم دو صفحه کامل از خدمات شاه مینوشتن!)
  29
  29
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. اگه مردم قدردان بخوان باشن یا به زور بخوان قدردان بشن احتیاجی به هر روز تو هر روزنامه و مجله و کتاب نبود و این پروپاگاندای تحمیل شده به هر روز مردم که توی صف مدرسه بخونند شاهنشه ما زنده باد . یا اینکه توی هر اداره بری ببینی یک عکس از شاه با عکسی از امیر مومنان (ع) در کنار هم با این جمله زیرش باشه (خدا شاه میهن ) !! چرا ؟ چرا باید همه چی زورکی میبود ؟ چرا باید تو هر کتاب درسی مدرسه عکس شاه و ملکه می بود ؟ چرا ؟ تو جواب اینها رو بده شاید مثلا من دلم نخواد عکس شاه توی کتابم باشه و به خاطر پاره شدن عکس شاه کتابت سه روز از مدرسه محروم بشی بعد از اداره کل اموزش پرورش بیان کسان تو رو بازخواست کنن که چرا پسرت عکس شاهو پاره کرده ؟؟فکر کن و جواب بده !
  31
  29
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. درسته من اونموقع نبودم ولی اطرافیانم که بودند و اونها خیلی چیزها رو تعریف کردن البته نمی گفتن که شاه خیلی بد بوده اتفاقا می گفتن شاه خودش آدمیه که تو حتی محفل خصوصی هم لب به مشروبات نمیزده و آدمی بوده معتقد و پایبند (البته کمی هم خرافاتی) و هر سال به مشهد میرفته و از این قبیل ولی جو کلی بر این بوده که به خاندان سلطنتی هیچ جا نباید چیزی گفته بشه و توهین نباید بشه با اینکه اشرف رو همه خیلی بد می دونستن و حتی سرهنگ های توپخانه و ماژور ها و لیتنانت ها و خیلیها اشرف رو در حد یک زن بدکاره بی دین و بی ایمان میدونستن و یا خیلی چیزهای دیگه که مثلا عکس شاه و ملکه رو نباید پاره کرد وحتی اگه به قول نظامی ها عکس شاه بالای درخت باشه باید به احترامش کلاه رو برداشت !یعنی تا این حد !بعد یه سریها میان میگن قاجار بد بوده و باید حتما دستشونو میبوسیدی یا چیزای دیگه !
  31
  28
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. البته من بهتون ایرادی نمی گیرم چون با این چیزها بزرگ شدین و به قول عده ای که میگن نسل بعد از انقلاب با خیلی چیزها مغزشون پر شده منهم میتونم بگم مغز اون قدیمی ها هم با اون چیزها پر شده و هیچ کاریش هم نمیشه کرد یعنی تا ابد اونها میگن شاه خوبه ما میگیم بده !من سه بار تو این چهار ماهه نوشتم انسان پرستی کار خوبی نیست هر انسانی احتمال ارتکاب خطا رو داره حتی سیستم مثل هلند یا بلژیک یا آمریکا هم به درد ایران نمیخوره (نمونه اش رو همون زمون شاه دیدیم که مردم عامی و عادی وحتی سرهنگها و ماژورها قیام کردند یا به نوعی طرفدار حزب توده و حزبی غیر از حزب موسوم به رستاخیز میشدن به خاطر مخالفت با خاندان پهلوی) چون ما کشوری هستیم که توش هنوز سنت هست گرچه کمی کمرنگ شده اما مدرنیته برامون مثل سم است و این که میبینی خشونت کمی زیاد شده شاید بیست درصدش به خاطر فاصله طبقاتی باشه هشتاد درصدش به خاطر چشم و همچشمی و خطای خود مردمه !
  31
  30
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. یک بحثی داریم مبنی بر اینکه 1- آیا دولت خوب است یا خیر 2 -ایا دولت مخلوق جامعه است یا برعکس 3- ایا دولت ظالم است یا مردم ظالمند 4- ایا دولت ظالم بلای جامعه نیست 5- ایا مردم ظالم موجب ایجاد دولت ظالم میشوند جواب به این سوالات دوای درد رو میتونه پیدا کنه !اکثر قریب به اتفاق ایرانیها هرکاری شون کنی با دولت مخالفت میکنن حالا چه شاه باشه چه شیخ چه دیکتاتور اتو کشیده باشه چه آدم ساده به این دلیل که همیشه و همیشه بهشون ظلم شده و شما به قول داریوش با جوجه های نشسته در آشیانه کاری نمیتونی بکنی !چرا که اینها نسل به نسل و سینه به سینه منتقل میشه !.
  31
  28
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. البته غلط دیکته ای منو می بخشی کمی موقع نوشتن اش خواب آلود بودم به جای نوشتن (شهربانی) نوشتم (شهرداری) ! اینطوری :(اداره سوم اداره کل اطلاعات شهربانی) ! روز و روزگار خوش!
  30
  27
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. عزیز برادر، این بنده خدا چه کاره‌ بود که شهربانی اینطور شکنجش کنه ؟! تازه اگر جمجمش سوراخ شده بود که توده یها صد تا عکس ازش منتشر میکردند. مثل اوایل انقلاب که گفته بودند شاه ۱۵۰ هزار زندانی سیاسی داره، و دیدیم که سه‌ هزار نفر هم نبودند، - قبول که همین تعداد هم زیاد بود.-
  29
  23
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. خدائیش داری مغلطه میکنی !من نمی دونم شما سن تون دوبرابر منه ولی چی بگم سطح دانش تون آپ تو دیت نیست یعنی به-روز نیست ! شما جواب نمیدی یعنی احتمال قوی نمیدونی که چرا با وجود حزب رستاخیز که همیشه و همه جا تبلیغ میشد چرا سرهنگها و سرگردها و سروانها و ستوانها از هر تیپ و رده (چه توپخانه چه زرهی چه پیاده) به حزب توده و یا کمونیستها میپیوستند؟ خیلی عجیبه که بیشترشماها در بطن ماجراها نبودید و از دور میگید (آواز دهل از دور خوش است) واینطوری دفاع میکنید اگه بودید(یعنی شانس اوردم که نبودید!) که دیگه پوست منو قلفتی میکندید!
  31
  29
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. به نظر میاید که در مغلطه یا استادید و یآ نا خواسته مغلطه می‌کنید؟ بحث و تفسیر شما از یک موضوع از نوع بحث و تفسیرآخوند است که یکی‌ از آنها روی منبر خطاب به صدام گفته بود: "صدام نامرد حالا دیگه راکت ۶ متری میندازی توی کوچه ۴ متری"؟؟ این که با آمار اینگونه بازی کنید مغلطه‌ای بیش نیست. از دلار ۷ تومان به ۳۵۰۰ تومان نوشتید، من یک آمار کلی‌ میدهم شما این را بگذارید در فرمول خودتان و قضاوت کنید. از سال ۵۷ تا کنون همه چیز تقریباً ۱۰۰۰ برابر شده منجمله حقوق‌های دولتی. کارمند یا معلم دیپلمه ای‌ که در سال ۵۶-۵۷ حقوق ۱۵۰۰ تومان میگرفت امروز حد اقل ۱ میلیون و پانصد میگیرد، پرستار لیسانسی که ۳۰۰۰ تومان میگرفت امروز ۳ میلیون می‌گیرد، گوشتی که کیلوی ۴۰ تومان بود امروز ۴۰ هزار تومان است، یخچال ارج ۷ فوت که ۷۰۰ تومان بود امروز همان یخچال حدود ۷۰۰ هزار تومان است. تنها چیزی که ۵۰۰ برابر شده، دلار است و قیمت پیکان که سال ۵۷ یک پیکان حدود ۳۰،۰۰۰ بود ولی امروز ۳۰ میلیون نیست بلکه ۱۲- الی‌ ۱۵ میلیون است.
  31
  26
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. در پایان اصلا قصدی نداشتم که دیگر به نظرات شما پاسخی دهم زیرا به نظر میاید شما هم همچون دیگر شاه پرستان، در برابر یک شاه ستیز ولو این که کل موجودیت شیخ و سیستم حکومتی اش را محکوم نماید، هر جا که قافیه را تنگ ببینید وی را امروز به قول خودتان متهم به "شاید" و از نظر من فردا یقینا وی را "از عوامل نظام یا کسی‌ که از دور دستی‌ در آتش داشته" محکوم می‌کنید. پس تا به افترا و توهین‌های بیشتر کشیده نشده همان به که به قول خودتان "از بحث فرار کنیم" !! با آنکه ۶۰ ساله هستید ولی‌ هنوز در مخیله شما‌ها نمی‌گنجد که میلیون‌ها نفر در ایران هستند آزاده، بدون داشتن کیش شخصیت پرستی و بی‌ هیچ اعتقاد مذهبی‌ و یا با اعتقادات مذهبی‌ که هم حکومت شاه را تجربه کرده و هم حکومت شیخ را ولی‌ می‌خواهند که سر به تن هیچ کدام نباشد.
  29
  28
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. عزیز برادر، ۶۰ سال پیش، یک عده روشنفکر نمای خنگ و خرفت جذب حزبی شدند ( حزب توده) که توسط اتحاد جماهیر شوروی حمایت و برای رسیدن به نیات شوم آنها فعالیت میکرد. این عده حتی جان خود را نیز در راه این حزب دادند !! ( بینازم به این هوش ! ). شما به این افراد سور دو طرفه زدی ! چون ۶۰ سال بعد با کلی‌ آب و تاب از این حزب ننگین و اعضاش یاد میکنی‌. امیدوارم که انتظار پاداش و آفرین نداشته باشی‌ !! حالا بهتر میفهمم که آخوند‌ها چطور ۳۷ ساله به گرده این مردم سوار هستند .
  21
  22
  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. بعضی ها یا خودشون احمقند یا مردم رو احمق فرض می کنند! کدوم پرستاری الان داره 3 میلیون می گیره؟ از شکمتون در می آرید این آمارها رو؟ درثانی مقایسه حقوق و درآمد باید بر مبنای قدرت خرید و ارزش پول در زمان خودش انجام بگیره. نسبت قدرت خرید باید مقایسه بشه زمان شاه دلار 7 تومن بود نه 3500 تومن مردم گرسنه نبودند دو شیفته سه شیفته کار نمی کردند تورم نبود بیکاری نبود کشور توی دنیا احترام داشت از کره می اومدند ایران کار می کردند اون وقت شما آخوندها با یک مشت شپشوی بی سواد مومن مملکت رو انداختید توی چاه خلا و اون دجال خرفت خمینی (که حتی من هم با سن کم توی بچگی وقتی خمینی توی تلویزیون حرف می زد از حرف زدنش و مقایسه اش با حرف زدن آدم های درست و حسابی به خریت و بلاهت و عقب موندگی ذهنی ش پی می بردم) با زر زر بی جا درباره ی عراق و حکومت عراق ایران رو درگیر جنگ خانمانسوز کرد!
  26
  31
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. عزیز برادر، گمونم این کامنت آخر ر و به شوخی‌ نوشتید ! وقتی‌ یک پولی‌ ۵۰۰ برابر در مقابل ارض‌های دیگر جهان سقوط میکنه، یعنی‌ که اقتصادش در سقوط آزاد هست . چرا پول فرانسه نسبت به دلار حتی به اختلاف ۲۰ در صد هم نرسید طی ۳۵ سال ؟ چرا پول کشوری مثل تونس دینارشون از ۲،۲ به ۲،۵ رسید طی ۶ سال ؟ من که براتون نوشتم پسر دایی من با ۱ میلیون تومن حقوق، اونهم در شهرستان زیر خط فقر زندگی‌ میکنه . گمون می‌کنم اونهایی که در ایران زندگی‌ میکنند بهتر از من می‌تونند قضاوت کنند که مردم با ۸ ساعت کار در روز خوب زندگی‌ میکنند یا نه. یه مثال دیگه مینویسم و ختم کلام، یکی‌ دیگه از بستگان من مهندس بود، و الان بازنشسته شده، ولی‌ کماکان مجبوره که کار کنه، ازش پرسیدم چرا ، گفت فکر میکنی‌ با حقوق بازنشستگی میشه زندگی‌ کرد ؟ ختم کلام.
  22
  24
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. من فکر می‌کنم که محتوای هر کامنتی را باید برای شما ۳-۴ بار تکرار کرد تا بلکه متوجه نظر مخاطب شوید که این از حوصله اینجانب خارج است. شما فقط لطف کنید در یک ایمیل کوتاه از همان بستگانتان که مهندس بازنشسته است بپرسید که حقوق و دارائی و اقلام مورد نیاز زندگی‌شان را برایتان لیست کنند و حقوق و دارائی و اقلام مورد نیاز یک مهندس بازنشسته زمان شاه را هم لیست کنند اگر تعداد و ارزش آن‌ اقلام با هم برابری کرد من از شما پوزش طلبیده و از اینکه دید یک نفر را تغییر و روشن مینمأید باعث افتخار شما باید باشد. فقط لطف کنید لیست اقلام همراه با حقوق و دارائی را درج نمائید تا بنده هم مستفیض شوم. تا آن‌ روز خدا یار شما باشد.
  24
  21
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. اوکی، جواب را حد اکثر تا ۵-۶ روز آینده برایتان خواهم نوشت. در پناه خدا.
  16
  14
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  همین رجاله‌های اسلام و ملا‌با اینکه میدانستند سینما رکس و سوزاندن ۴۰۰ نفر کار ساواک نیست ---بلکه بابا جان خامنه یی هست ----این دروغ را رواج دادند با صد‌ها دروغ دیگر تا این رژیم پیروز شود!!! حالا اگر میخواهید یک سطل‌ شیره‌ روی سر خود خالی‌ کنید تا این‌ها در این سا یت پیروز شوند ننگ‌ بر شرفی که ندارید!!!
  22
  25
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  scandal - برلین، آلمان
  با سپاس از دست اندرکاران گرامی‌ سایت، که این خاطره را برایمان دوباره زنده کردند!
  9
  10
  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  داداش گلم - لوکزامبورگ، لوکزامبورگ
  داداش اقا حاجی قربونت برم فدات شم خبر ای عتیقه شده دوسال قبل رو چرا میذارید ؟ 😡🤬😠
  1
  9
  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  داداش گلم - لوکزامبورگ، لوکزامبورگ
  ‌پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ کجا و الان اردیبهشت ۹۷ کجا ?😡🤬😠
  1
  9
  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  [::داداش گلم - لوکزامبورگ، لوکزامبورگ::]. ریسایکل میکنن داداش، بازیافت! واسه یه سال و نیم ناقابل شر درست نکن!
  0
  2
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.