سنگ‌تمام خلبان ایرانی برای کارگر افغانستانی

روز هفتم آبان‌ماه امسال‌ یک کارگر ساختمانی به نام «مظفر سلطانی» از اتباع کشور افغانستان که در اثر برخورد دست با دستگاه میکسر بتن، صدمه دیده و دست وی قطع شده بود، مسافر هواپیمای ATR شرکت آسمان به شماره پرواز‌ ۳۸۸۳ با ریجستر‌ ATU در مسیر اهواز به شیراز به خلبانی کاپیتان ایزدی بود.
فارس: تلاش خلبان و مهمانداران پرواز اهواز-مشهد شرکت هواپیمایی آسمان و رساندن به‌موقع مسافر مصدوم به فرودگاه شیراز، موجب شد عمل پیوند دست کارگر ساختمانی از اتباع افغانستان، با موفقیت انجام شود.
 
‌به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی آسمان، روز هفتم آبان‌ماه امسال‌ یک کارگر ساختمانی به نام «مظفر سلطانی» از اتباع کشور افغانستان که در اثر برخورد دست با دستگاه میکسر بتن، صدمه دیده و دست وی قطع شده بود، مسافر هواپیمای ATR شرکت آسمان به شماره پرواز‌ ۳۸۸۳ با ریجستر‌ ATU در مسیر اهواز به شیراز به خلبانی کاپیتان ایزدی بود.
 
‌با توجه به حساسیت موضوع و احساس مسئولیت خلبان، وی شخصاً به سالن مسافری مراجعه و از نزدیک با مصدوم ملاقات می‌کند؛ با توجه به مساعد بودن شرایط پزشکی‌ این مصدوم، داشتن مجوزهای پزشکی لازم برای پرواز و اعزام،‌ داشتن همراه و نیز رعایت اصول و آماده‌‌سازی صحیح عضو قطع شده جهت انتقال، طی هماهنگی با پزشک معتمد آسمان، اقدامات سریع برای انتقال مسافر و رساندن مصدوم به بیمارستان شیراز برای پیوند دست‌ انجام می‌شود.
 
پس از ورود این مسافر ویژه به هواپیما‌، خلبان پرواز، کاپیتان ایزدی، بلافاصله پرواز را آغاز می‌کند و به دلیل حساسیت موضوع و لزوم رسیدن این کارگر ساختمانی در زمان طلایی پیوند، با هماهنگی‌های لازم حدود ۲۰ دقیقه زمان پرواز کاهش می‌یابد و از طرفی با هماهنگی‌های مکرر کرو‌ پرواز‌ی‌، به محض فرود این هواپیما به فرودگاه شیراز، اقدامات مربوط به انتقال از طریق آمبولانس به بیمارستان اردیبهشت شیراز صورت می‌گیرد و مسافر مصدوم جهت پیوند دست به اتاق عمل بیمارستان انتقال می‌یابد.
 
در‌ پیگیری‌های شرکت هواپیمایی آسمان از فلوشیپ جراحی دست بیمارستان اردیبهشت شیراز (دکتر لیاقت) وی از عمل پیوند وضعیت مصدوم اعلام رضایت کامل کرد.
+294
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  گذشته میرزا - ایران، ایران

  انسانیت ملیت، دین و نژاد نمیشناسد درود بر این انسان های واقعی
  6
  357
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پروردگار - تهران، ایران

  همچین می گن انگار هواپیما خالی رفته شیراز - یا براش هلی کوپتر اختصاصی فرستادن خوب هواپیما مسافر داشته این بنده خدا هم با دست قطع شده رفته بلیط خریده سوار شده
  251
  67
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سوسیالیسم راه رهاییست - واشنگتن، ایالات متحده امریکا

  [::پروردگار - تهران، ایران::]. صبحت بخیر عزیزم. داره میگه 20 دقیقه زودتر رسیده. میدونی یعنی چی? یعنی اینکه سوخت بیشتر مصرف کرده، در ارتفاع بالاتری پرواز کرده، هماهنگی با برج مراقبت برای جلوگیری از تداخل انجام گرفته....... کلا دمشون گرم.
  3
  125
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  رضا پالونی - چرات آلاشت-قاهره، مصر

  پروردگار- تهران, ایران باشه تو خوبی
  8
  50
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  ایرانی‌ها همیشه ورای همه انسان‌ها سنگِ تمام گذاشته اند منن جمله برای همین افغان‌ها که سال‌ها میزبانیِ آنها را کرده و به آنها کار و محلِ زندگی‌ داده اند اما آنها نمک نشناسی کرده اند و با قتل و تجاوز و قاچاقِ موادِ مخدر . ناا سپاسی کرده اند .
  77
  34
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kourosh84 - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  فکر کنم خلبان با وجدان تا شیراز تخت گاز رفته تو راه هم برأی أب . نماز نگر نداشته !!! 😂
  17
  39
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  درود بر این خلبان نیکوکار و همه کسانی که اورا یاری نمودند.ایکاش اینجور کمک رسانیها با برنامه ریزی گسترش یافته و مانند کشورهای اروپای غربی هواپیما و پالگردانهایی جداگانه برای این کار درنظرگرفته شود.
  3
  75
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  arash#eindhoven - آیندهوون، هلند

  بعد از اون گندی که بیمارستان نمازی شیراز با آن دخترک افغان کرد حال رژیم درصدد پاک کردن لکه ننگ‌ است
  65
  23
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  arash#eindhoven - آیندهوون، هلند

  ۱۲۸ نفر کور کورانه به دوستمان منفی‌ داده اند در حالی‌ که خلبان کاری نکرده جز سنگ اندازی !اگر آن یکی‌ دیگر دست علی‌ گدا قطع میشد ( صلوات !!) باز این مردک جرات میکرد که : شخصاً به سالن مسافری مراجعه و از نزدیک با مصدوم ملاقات می‌کند؛ -داشتن مجوزهای پزشکی لازم برای پرواز و اعزام،‌ -رعایت اصول و آماده‌‌سازی صحیح عضو قطع شده جهت انتقال، ( تو رو سنه نه )-داشتن همراه ( اگر نداشت چی‌ ؟ )-هماهنگی با پزشک معتمد آسمان، ............
  28
  7
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  mountainman - استکهلم، سوئد

  پروردگار - تهران، ایران. اره خب اگه اروپا امریکا بود به به و چه چه میکردی. من افغانی از همه ی کادر پروازی و خلبان تشکر دارم. انسانیت هست اسم این عمل.
  6
  48
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  usmma - دبی، امارات متحده عربی

  دمش گرم .. هنوز انسانیت نمرده ;)
  2
  46
  یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.