نروژ: جریمه مالی آرایشگر به دلیل نپذیرفتن زن محجبه

ملیکه بیان 24 ساله زن مسلمان محجبه شاکی آرایشگاه نروژ دادگاهی در نروژ یک آرایشگر را به دلیل خودداری از پذیرش آرایش یک زن مسلمان محجبه جریمه کرد.
 
به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این آرایشگر به جرم "تبعیض دینی" متهم و توسط دادگاه محکوم شد.
 
این آرایشگر نروژی به پرداخت بیش از هزار یک یورو محکوم شد. دادگاه شهر "یرین" در جنوب غربی نروژ در حکم خود اعلام کرد: دادگاه شکی ندارد که متهم به صورت آگاهانه رفتار کرده است. او با اخراج یک زن از سالن آرایشگاه به دلیل مسلمان بودنش، به عمد رفتار تبیعض دینی را انجام داده است.
 
خانم "مریتی هودنی" 47 ساله آرایشگر و متهم به اخراج خانم "ملیکه بیان" 24 ساله از سالن آرایشگاه خود در روستای "برینی" نروژ در اکتبر گذشته بود. آرایشگر به این زن گفته بود که او باید جای دیگری را پیدا کند زیرا وی چنین افرادی را نمی پذیرد.
  این آرایشگر در دفاع از خود در دادگاه گفت: این اقدام من ارتباط به تبعیض دینی ندارد بلکه من از ایدئولوژی اسلامی نگران هستم. من حجاب را نماد استبداد می دانم.
 
دادگاه می توانست وی را به 6 ماه زندان محکوم کند اما وی را به پرداخت 10 هزار کرون (1079 یورو) و پرداخت هزینه های دادگاه به میزان 5 هزار کرون محکوم شد.
 
وکیل آرایشگر هم گفت که قصد دارد برای این حکم درخواست تجدیدنظر کند. خانم "مریتی هودنی" 47 ساله آرایشگر نروژی که یک زن محجبه را اخراج کرد
+68
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک
  این یعنى قانون. بعد ایرانیها.به ملیتها. عقاید مردم. کشورهاى همسایه به خودشان. توهین میکنند. اعطراز هم میکنى. تو عربى. تو کردى. تو تورکى. تو .. خودشان با هم مشکل دارند به فکر حل مشکل خودمان باشیم اگر اینه فرهنگ ایرانى و نمیخواد حل بشه. و همدیگر را درک نمیکنید. پس رژیم فعلى هم از سرمون زیاده. باید اشرف غنى. یا کرزى به ما حکومت میکرد. ادعاى پوچ و تو خالى داریم ( هدف توهین نیست ) به افقانها.
  61
  51
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اداهای که دادگاهای نرویژ و بخصوص دادگاه دیگر کشورهای اروپای از خودشان در می اورند بسی جای تعجب دارد. ان اریشگری که نخواسته موی سر ان محجبه را ارایش کند چرا باید جریمه شود ؟کار کار خودش است و خودش هم تصمیم میگیرد چه کسی را ارایش کند یا چه کسی را نا. اگر ان اریشگر بخاطر سر بوگند ان زن محجبه از حال میرفت و دچار حادثه ای میشود ایا دادگاه از بیمه میخواست که خسارات به ان اریشگر بدهد ؟
  34
  48
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران
  اهمیت بیش از حد دادن بخرافات مذهبی (مثل حجاب احمقانه )باعث بوجود آمدن داعش میشود.
  22
  39
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Pastafarian - تهران، ایران
  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. شما با ۴۸ سال سن یک اکابری میرفتی عزیز , که حد اقل لغات ابتدایی رو صحیح بنویسی , سواد حتما رو استدلال هات هم تاثیر داشت ! کسی به دین تو توهین نکرده , اگر نقد این دین به تو بر میخورده , خوب بخوره , توهین نیست !! اگر کسی مثلا میگه خوابیدن با کودکان بده ! یعنی بده ! یک عمله کرده بده , پیغمبر تو هم کرده بده ! خیلی بهت توهین شد ؟ راهزنی بده ! برده داری بده !! الان به پدرت توهین شد ؟ بله , کارهای بد توی بقیه ادیان هم هست ولی بقیه ادیان نشستن تو ۴ دیواری خودشون به کسی کاری ندارن , اگر روزی مثلا هندو ها بمب به خودشون بستن رفتن استیک فروشی ها رو منفجر کردن که گاو مقدسه , حتما ما دین اون ها رو هم نقد میکنیم , جلوی استیک فروشی ها هم ۴ تا نگهبان میزاریم که هندو وارد نشه ! با ننه من غریبم تو آبرو واسه اسلام درست نمیشه , روزی که امثال تو شرمنده از اتفاقات گذشته و امروز و در صدد جبران آینده بر اومدن . میشه به مسلمانان هم به چشم احترام نگریست .
  27
  46
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Liberte - ارومیه، ایران

  عکسشو! اون آرایش زننده کجا و این حجاب کجا.و اگه حجاب رو می خواهید چرا برنمی گردید به کشوری مثل ایران و عربستان!
  28
  48
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  [::Pastafarian - تهران، ایران::]. من بعد از سى و اندى فارسى را اینجا یاد گرفتم. بعدش منظور من انسانیت هستش نه با احانت ادعاى فرهنگ کردن. من هم میگم تو دروغ میگى. و فقط تقلید میکنى از دیگران. یا اصلاً مسلمان نیستى. حق توهین ندارید. میفهمید. اینه منظور من. اینقدر به خودت فشار نیار تا از دین چیزى بگى. کسى این نوع چرندیات را قبول نمیکنه. هر آدم روانى هم میدونه که این یک تفرقه افکنى. مثل کامنتها که عمداً از ملیتها مینویسند. تا شلوغ کنند
  33
  12
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  من شرمنده دینم نیستم. با افتخار میگم مسلمانم. و به همه ادیان هم احترام میگذارم. یا مسلمان نیستى. یا تقلید میکنه که بهت به به بگند. مردم را تقلیدشان بر باد داد / اى دو صد.....باد
  38
  12
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک
  [::Pastafarian - تهران، ایران::]. [::Pastafarian - تهران، ایران::]. منظور من فرهنگ کشوره. ارزش دادن به هر عقیده اى. نه مثل تو که توهین به همه میکنى و متوجه منظور من نیستى
  27
  11
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. یعنى کشورهاى اروپاى. خرند. نمیفهمند. تو میفهمى. اگر قانون این نبود. تو هم الان تو قفس بودى. مگر نمیبینى قانون ایران را.
  31
  9
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  [::Pastafarian - تهران، ایران::]. [::Pastafarian - تهران، ایران::]. شما همان قانون ایران را فعلاً پزیرا باش. تا بعد. منظور قانون کشور. میفهمى. قانون. چه ربطى به دین داره. ..
  30
  5
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. تو بیشتر به قانون کشور توجه داریى یا چهره زن. مگر خانواده تو تو ایران حجاب ندارند. ؟ من خودم مخالف اجبار هستم. در هر زمینه اى باشه از أسمت هم معلومه که کى هستى. Lebert.
  32
  6
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. اگر قانون سوئد اینگونه نبود. تو الان تو قفس بودى. مثل قانون ایران. دوست عزیز
  31
  7
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Pastafarian - تهران، ایران

  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. هیچ چیزی توجیه بی سوادی نیست الا خود بی سوادی ! چطور این سی و اندی سال که فرمودید , روی بی سوادیتون تاثیر گذاشت , روی تعدیل توحش , نتونست ؟ این افتخاری که میگی به چی میکنی ؟ خوب بگو ما هم افتخار کنیم ! به چاقو کشی ؟ برده داری ؟ بچه بازی ؟ عقب ماندگی همه کشور های اسلامی ؟روضه نخون ! حرف بزن ! میگی من توهین کردم , دروغ گفتم . خوب بگو چی گفتم که دروغ یا توهین بود , بقیه هم که میخونن میگن , این یارو حق داشت بابا !! هر عقیده ای نه ارزش داره نه قابل احترامه , ولی این عقاید حتی متوحش , میتونه قابل تحمل باشه تا زمانی که در چهار چوب خصوصی این افراده , اگر از این ۴ دیواری خصوصی به محیط عمومی خواست وارد بشه , اینجا مدنیت توی دهن این افراد میزنه . شما توی خونت میتونی انقدر بگی غیر المغضوب علیهم والضالین تا جونت در بیاد , به کسی ربطی نداره , ولی اگر تاثیرات این جمله خواست وارد جامعه مدنی که خارج از خونه شما وجود داره وارد بشه , شما به عنوان یک مجرم دستگیر باید بشی .
  5
  28
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Pastafarian - تهران، ایران

  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. تو که میگی به عنوان یک مسلمان به همه ادیان احترام میزاری , میشه توضیح بدی , نجس دانستن یک غیر مسلمان چقدر محترمانه هست ؟ حلال بود خون یک کافر چقدر محترمانه هست ؟ جزیه دادن غیر مسلمانان که آخره احترامه ! حالا آیا چنین قوانینی در بقیه ادیان هم وجود داره ؟ کی داره به کی بی احترامی میکنه ؟ در مورد قوانین جمهوری اسلامی هم که فرمودید , این قوانین کاملا مطابق با اسلام بلکه قدری دموکرات تره , قوانین اسلام واقعی همونه که داعش اجرا میکنه , محترمانه و قابل افتخار برای شما .
  5
  33
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک
  [::Pastafarian - تهران، ایران::]. به تو که ایران هستى. اصلاً جوابى نباید داد. چون من خوب میشناسم. کسانى که داخل ایران هستند طرز فکر. انها در چه حد هستش( با عرض معذرت از اقلیت ) درصدى هستند
  17
  4
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::] بلا نسبت خر , عزیزم چرا توهین به خر میکنی ؟ تقی خان اگر میفهمیدن راه به من تو نمیدادن که در اروپا زندگی کنیم !
  3
  11
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. یادم رفت این را هم بنویسم تقی جان اگر دفعه دیگر خواستی کلمه اعتراض را بنویسید اینطور ننویس اعطراز درستش انست که من نوشتم .
  3
  11
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. شما باید از نوشتار افقانی بجای افغانی متوجه کینه توزی این محمد تقی بن غزنوی میشدی. ولش کن و فقط ایگنور
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::محمدنقى - ارهوس، دانمارک::]. در یخچال رو باز کن, قرصت دست چپ تو کیسه داروهاست! بخور حالت خوب میشه!
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  حق با این زن محجبه است. تبعیض به هر شکلی محکوم است. خدا پدر رییس دادگاه را بیامرزد که حق رو به آن خانم مسلمان داد. بارهاثابت شده است که حکومتهای جهان سوم برای ملت خود حقوق بشر را قایل نیستند و حکومتهای کشورهای اروپایی و غربی برای ملتهای دیگر جهان. برای دوستانی که بر ضد این خانم مسلمام رای دادند متاسفم.
  7
  2
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  محمدنقى - ارهوس، دانمارک
  انکس که نداند و نداند که نداند. شما ها از همان اشخاصى هستید. که. واقعاً نمیدانید. که نمیدانید. اى کاش. میدانستید که نمیدانید. واسلام.
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.